Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

No i najważniejsze!
Jak na weekendzie poproszą z dużych aut o podwózkę do marketu po najtańszą wódkę, to warto się poświęcić :P
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
Zapomniałem dopisać:
Woda pitna! Banki 5 litrowe, najlepiej z 3, do tego zgrzewka lub dwie mineralnej. Wody nigdy mało, a często nie ma gdzie dotankowac

Możecie dopisywać swoje porady
  • Odpowiedz
tylko potem trzeba pamiętać przy pójściu siku, że pijemy w tirze


@cichooo: tu trzeba jeszcze usciślić w jakim. Bo ktoś będąc w gościach u kogoś w magnumce idąc siku może nie zdarzyć zrobić telemarka...
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@FidoI mam podstawowe i pracuje w tym momencie na busie, a w niedalekiej przyszłości przechodzę na tiry. Bez wykształcenia byłem spedytorem przez krótki okres i handlowałem ładunkami, ale praca za biurkiem nie jest dla mnie i musiałem wrócić do pracy w terenie bo #!$%@? dostawałem.

Doświadczenia też nie musisz mieć, są firmy, które prowadzą za rączkę przez pierwszy wyjazd.

Edit: dobrze by było znać jednak chociaż podstawy angielskiego. Mimo że w Niemczech
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@lofix warto też pamiętać gdzie zaparkowaliśmy swój domek, żeby nie dobijać się do Bogu ducha winnego kolegi z Ukrainy, czy Białorusi o 3 w nocy z pytaniem "co ty #!$%@? robisz w moim samochodzie" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Edit: magnumki to już panie na żółtych blachach powinny jeździć, rzadko spotykany temat ostatnimi czasy
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@soundboy to jest styl życia, bardziej niż praca.

Na start w transporcie i zapoznanie się z tym jak to wygląda i zastanowienie się na tym, czy chcemy iść dalej i robić kolejne uprawnienia w zupełności wystarcza.

Rozmawiałem ostatnio z chłopakami, którzy pracują na kontenerowcu i mają takie same pieniądze na miesiąc, a rejs trwa 5 miesięcy. Sam ocen co lepsze i czy warto.

Dla młodego chłopaka, który nie ma chaty, zobowiązań to
  • Odpowiedz
  • 166
@cichooo Śmiesznie małe pieniądze z tego wychodzą. Teraz na byle jakim magazynie zarobisz w okolicach 4k, jak za mało to dorabiasz sobie na jakimś bolcu czy dostawcy pizzy i masz takie same, a może nawet większe pieniądze i jesteś codziennie w domu.
  • Odpowiedz
@cichooo: Zawsze się zastanawiam jak można pracować jako busiarz lub tirowiec za takie kwoty i w takich warunkach sanitarnych? () 3 tygodnie pracy to 504 godziny! Tak wiem, że większość z tego czasu się odpoczywa ale jednak nie ma Cię w domu, więc zaliczam to do godzin pracy. 6k na rękę za 504 godziny w syfie? xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 29
@Kiciket tak jak wspomniałem wyżej, to jest start w transporcie, który stety, niestety niedługo się może skończyć w raz z wprowadzeniem tacho do aut 3.5t

To się albo kocha, albo się tego nie robi.

Ja jestem zadowolony z życia cygana, mecze się w domu i w pracy w jednym miejscu z tymi samymi ludźmi, tu nikt mi nie stoi nad głową, dostaje zadanie do wykonania, a sam proces zależy tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@Kiciket na moim przykładzie będzie to 400zl dniówki na start dla swieżaka, który pierwszy raz będzie prowadził tira.

Mi w zupełności to odpowiada, z racji tego że nie mam kompletnie żadnego wyksztalcenia
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Kiciket dodam, że ja to traktuje jak swego rodzaju survival, jesteś tu zdany na siebie i swoje umiejętności, jak sobie ugotujesz to zjesz, jak nie to nie, jeżdżę w miejsca, w które nigdy bym sam się nie wybrał, poznaje ciekawych ludzi. Tak jak mówię, to trzeba kochać, bo w innym wypadku kariera kończy się po pierwszym wyjeździe.
  • Odpowiedz