Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 170
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: Rozumiem, że gdybyś skończył w maju 2023 to podjechałby złoty Maybach i zawiózł Cię prosto na fotel CEO spółki z Fortune 500.

Masz techniczny umysł. W Krakowie jest masa firm potrzebujących osoby o kompetencjach IT. Spokojnie to ogarniesz. Nikt zaraz po studiach nie zarabia kokosów (z wyjątkiem partyjniaków).
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: Po pierwsze, czy to jest bait? Jakbyś był faktycznie tym kim piszesz to byś wiedział, że dyplomem to się możesz podetrzeć i liczy się doświadczenie komercyjne, albo w ostateczności własne projekty, których portolio powinieneś mieć. Większość ludzi zaczyna pod koniec studiów już pracować, a hobbystycznie to coś robią jeszcze często przed samymi studiami.

Poza tym nie zesraj się. Jak to określiłeś robol i karyna z biedronki są w tym momencie
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: ale wiesz że nigdzie na świecie nie spełni się twoje życzenie, czyli utrzymać się się z pierwszej wypłaty plus wynająć mieszkanie i utrzymać auto? Nawet z twoim „prestiżowym” wykształceniem. Człowiek wykształcony powinien takie rzeczy ogarniać, a nie rzucać winę na jakąś partię.
  • Odpowiedz