Wpis z mikrobloga

#pracbaza

Klęska urodzaju.

Wygrałem rekrutację w firmie A. Dostałem ofertę. Przyjąłem ale na wypowiedzeniu (3 m-ce), krótko po jej przyjęciu dostałem zaproszenie w firmie B do rozmowy w sprawie pracy w fajniejszym zakresie, w większej firmie, z lepszymi opiniami na GW i w ogóle. Poszedłem pogadać, bo co mi szkodzi. Rzuciłem jeszcze większy hajs niż przyjąłem w A i tyle. No i po około miesiącu od przyjęcia oferty A, firma B złożyła mi ofertę pracy.

Wtf.... Co ja narobiłem. ?????

Zrobiłem sobie oczywiście analizę i B bije na głowę A, przy czym przyjmując ofertę A nie bylem jeszcze w procesie firmy B (ale miałem wysłane CV - po prostu dłuzej zbierali).

W zasadzie, to już nie chcę pracować w A i czuję, że jak dotrzymam słowa, to będę żałował. B daje mi szansę na rozwój w innym obszarze, w którym chcę rozwijać się bardziej niż w A (w starej firmie robiłem pracę dla 3 osób!!!!).

Generalnie B miażdży A pod każdym względem i jedyny argument za A jest taki, że no już jestem po słowie, no i est lepiej niż w dotychczasowej. Jak zadzwonię teraz do A i powiem, że jednak nie, to będę takim ch....em, że aż mi wstyd.

Co robić, jak żyć?

#pracbaza #praca #pieniadze
  • 167
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ChickenDriver2 HR zwykle wybiera kilka osób na tzw listę rezerwowa więc nie martw się. Oni wiedzą co robią. Pewnie jak dasz im znać że rezygnujesz to za 10 minut zadzwonią do kolejnego kandydata. To ich praca i liczą się z tym że tak może być
  • Odpowiedz
@gacek2121: No oficjalnie powiedzieli, że jest top 4. Ale po miesiącu z top 4 mógł nie zostać nikt... A z pracuj sie dowiedziałem, że to ich druga rekrutacja na to stanowisko. Szukali pod koniec Lutego i ponowili ofertę w Kwietniu. Ogólnie w tej firmie odnalazłem 1 rekrutacje na 2 lata, więc tam prawie nie ma rotacji no ale w firmie B tez rzadko jest cokolwiek. Zresztą ja wewnętrznie już zdecydowałem...
  • Odpowiedz
  • 96
@ChickenDriver2 uświadom sobie i zapamiętaj, że to tylko biznes. Wybierasz lepszego kontrahenta bez żali. I pamietaj - w drugą stronę nie mieliby skrupulu, żeby podziękować Ci np. Dwa dni przed rozpoczęciem pracy, bo będą mieli kogoś lepszego na Twoje miejsce (np. Ktoś z lepszymi zdolnościami za mniejsza kasę). Nic się nie martw tylko podziękuj A
  • Odpowiedz
  • 15
@ChickenDriver2 jak odwołasz swoją decyzję to nie będziesz ch*jem, byłbyś nic nie zgłosił i po prostu nie przyszedł do pracy 1 dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nic nie wiąże z firmą A, pozatym dla każdej firmy takie akcje to może nie codzienność ale pewnie i nie rzadkość. Jak B jest lepsza to nie ma się co zastanawiać nawet, olej A.
  • Odpowiedz
@ChickenDriver2 idź i powiedz że to praca nie dla Ciebie jednak i tyle. Nie bez powodu w firmie a masz krótki okres wypowiedzenia. A jeśli jes za że nie zacząłeś to podziękuj i powiedz że zostajesz w obecnej pracy bo dostałeś lepsze warunki niż oni proponują
  • Odpowiedz
@ChickenDriver2:
Gdyby firma A była strategiczna to by ci dała list intencyjny albo umowę do podpisania, a nie, że ty złożyłeś wypowiedzenie, bo ci powiedzieli, że ci dadzą. Jeśli nic nie podpisywałeś to nie jesteś aż tak zobowiązany.
  • Odpowiedz