Wpis z mikrobloga

Jako, że większość Mirków to jednak Mirki, a nie Mirkówny to pomyślałem, że część z was może zainteresować temat męskości. Od jakiegoś czasu śledzę publikacje organizacji o nazwie Masculinum, która zajmuje się szeroko pojętą męskością, oraz tym jak mężczyźni mogą się odnaleźć we współczesnym świecie. Organizacja ta powstała, jako swego rodzaju odpowiedź na całą rzeszę organizacji kobiecych.

Podrzucam bardzo ciekawą rozmowę z Jackiem Masłowskim, prezesem tej organizacji w Radiu dla Ciebie w audycji #bezlaski.

http://masculinum.org/meska-moc-na-fali/

Bezpośredni link do wywiadu

  • 8
@semperfidelis: taki jesteś pewny? To skąd się biorą Ci wszyscy alkoholicy, albo faceci, którzy dopiero po jednym litrze wódki są w stanie powiedzieć coś o tym co czują?

@kaifasz: widzę, że zdążyłeś przesłuchać cały wywiad, aby wyrazić swoją przemyślaną opinie. Gratuluję. A tak poważnie to brzmisz jak taki #typowyjanusz, taki bardzo płytki gość
@Banaszek: Jeśli kobiecie trzeba mówić w jaki sposób ma być kobietą, to od takiego osobnika radzę trzymać się z dala.

@Reik: Taki jestem pewien - to o czym mówisz to margines społeczeństwa. Nawet w krajach Ameryki Południowej i Środkowej, gdzie istnieje kultura "Macho" zdarzają się alkoholicy.
@semperfidelis: bardzo spłycasz temat, spróbuj najpierw czegoś posłuchać, zanim cokolwiek skomentujesz. Alkoholicy zdarzają się wszędzie, to wiadomo, ale to wcale nie jest margines społeczeństwa. Pytanie tylko skąd się biorą. W każdym razie dyskusja pod tytułem "nie wiem o co chodzi, ale powiem, że to gówno", mija się z celem.
@semperfidelis: Słucham właśnie tego wywiadu i nikt tam nic nie mówi o tym co kto ma robić a czego nie. To Masculinum wydaje się być zrzeszeniem, które np. organizuje warsztaty dla samotnych matek jak wychowywać synów żeby ich nie kastrować etc.