Wpis z mikrobloga

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie podoba mi się sposób w jaki określenie #gimboateizm jest używane na wypoku - zamiast do piętnowania gówniarskiego i prymitywnego antyklerykalizmu używa się go zwykle do prób zdyskredytowania wszelkich głosów krytycznych wobec religii i kościoła. W efekcie 'gimboateista' jest określeniem niemal równie zużytym i pozbawionym znaczenia jak 'lewak.' Mimo to, pojawiają się czasem wypowiedzi, których zwyczajnie nie da się okreslić w inny sposób.

Niniejszym wnioskuję o umieszczenie w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag w Sèvres komentarzy użytkownika @deck z wątku o pastafarianach w charakterze wzorca gimboateizmu.

Link: http://www.wykop.pl/link/1940978/polska-musi-zarejestrowac-kosciol-latajacego-potwora-spaghetti-jest-wyrok/

Kilka przykładów:

Europa czerpie garściami z dokonań starożytnego Rzymu, Egipti i Grecji. Znaczy czerpie tylko z tego czego nie zdążyli zniszczyć chrześcijanie.


.

rozumiesz co to ironia/sarkazm czy po prostu intelektualnie ssiesz balls ?


.

a co ? mam z nimi pisać ? przekonywać i argumentowac na poziomie akademickim ? Do trzody argumentacja nigdy nie trafi - oni są przecież tylko wierzący .


.

Tyn mówisz o poganasz, ale zadnych dowodów na ich zbrodnie nie masz. Ja mam natomiast całe tony dowodów na zbrodnie KATO-lików i co z tym zrobimy ? Może nazwiemy po imieniu - co ? Proponuję: "ideologia szalonych ludobójców" - patrząc na dowody, które pozostały do dziś pasuje jak ulał.


+ załączony obrazek i wiele innych na podobnym poziomie.

@deck: Dawno tak mocno nie żenadłem. Uważaj bardziej na lekcjach historii, przestań bezrefleksyjnie wklejać gówniane obrazki, a najlepiej


#shitwykopsays #truelolcontent #zenadlem #usunkonto
Pobierz Niedowiarek - Na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie podoba mi się sposób w jaki okr...
źródło: comment_I5UGlb80AE8V7DqYK2D8lOwg0c78nZhu.jpg
  • 16
Jakie wynalazki znała starożytność, a nie znało średniowiecze?


@Adrian00: Wbrew pozorom było kilka. Głównie różnego rodzaju pompy, dźwigi i pierwsze maszyny. Wszystko też wskazuje na to, że w starożytności nawet kilka razy niezależnie od siebie stworzono prototypy maszyny parowej. Głównym ośrodkiem naukowym była Aleksandria za czasów Ptolemeuszów. Niestety greccy wynalazcy uprawiali przeważnie sztukę dla sztuki. Brzydzili się pracą i rzadko kiedy stworzone przez nich narzędzia wykorzystywali do celów praktycznych. Te później