Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że pogoda coraz lepsza, a mi powoli udaje się zniwelować kompletny zastój zimowy, zacząłem powracać do pomysłu który chodzi za mną po cichu od dawna, a mianowicie, żeby zacząć sobie z czegoś strzelać dla zabawy - do ludzi : >.

Orientuję się minimalnie, ale za mało żeby podjąć decyzję, który rodzaj sportu jest fajniejszy i lepszy do tego czego chcę: paintball czy asg, czy coś jeszcze.

To czego chcę:

- postrzelać sobie do ludzi : >,

- pobawić się zespołowo/1n1 2-4 razy w miesiącu,

Moje pytania brzmią:

- co jest lepsze, zwłaszcza na początek?

- od czego zacząć?

- jakie są koszty?

- są jakieś mirki w okolicy Wro, które wiedzą z kim i gdzie można pograć?

Nie chcę wydawać multum kasy na początek, żeby po miesiącu stwierdzić że nie mam na to ochoty, nie jestem też zdziczałym miłośnikiem militariów/oryginalnych mundurów, choć ten aspekt ASG wydaje się sympatyczny : ).

#paintball #asg #airsoft #porady #pytanie #jakzaczac
  • 17
@losiul: Na początek minimum to okulary/gogle, replika najlepiej jakiś nie byle jaki AEG (czyli elektryczna replika) albo np. klamka na gaz, kulki - wiadomo.

Potem jakiś mundur (tu już warto pomyśleć. Często trafia się do drużyn o tym samym/podobnym mundurze) są też "historyki" gdzie odtwarzane są scenerie oryginalnych bitew - inwencja na zabawę ograniczona tylko własnymi pomysłami :)

A teraz to co na sam poczatek nie konieczne, ale ogolnie juz tak:
@losiul: Powodzenia. Do przyswojenia jest masa wiedzy, ciężko tu wszystko opisać. Cierpliwości na wmasg - tam na forum masz odpowiedzi niemal na każde pytanie. Ilość i rodzaj imprez też poraża - tylko wybierać :)

Sumarycznie koszty są trudne do określenia. Można zostać przy minimum i zmieścić się poniżej 1000zł a można i parę tysi wywalić. Poczytaj o milsimach, o replikach - jakie są rodzaje, firmy, czym zasilane, jakie są FPSy dopuszczalne.
Sumarycznie koszty są trudne do określenia. Można zostać przy minimum i zmieścić się poniżej 1000zł a można i parę tysi wywalić.


@martinez98: Wiadomo, górnej granicy nie ma ; ). Na razie będę się starał zebrać troszkę kasy na zestaw minimum. Z Paintballem zastanawiałem się czysto teoretycznie: wydaje się bardziej casualowy, z kolei znajomy bawił się kiedyś w ASG i jakieś podstawowe podstawy mam. Dlaczego wszyscy ganiają w mundurach : P? Chodzi
@losiul: Głównie o maskowanie, realizm, szpan czasem też. Są twardziele, którzy tworzą teamy z wyśrubowanymi wymaganiami. Akurat mundur faktycznie jest wskazany, ale nie konieczny. Nikt do niczego poza okularami Cię nie zmusi. Możesz biegać nawet ze sprężyniakiem jednostrzałowym, ale wiele satysfakcji z zabawy miał nie będziesz. W każdym razie - jest to możliwe i dozwolone :)

Ja mam AK74 RK-08 BOYI + beretta 92F KJW jako boczny. Do tego Polski mundur
@losiul: Również polecam asg, w swoich początkach bawiłem się w paintball ze 2-3 lata ale koszty dą nieporównwalnie większe więc przerzuciłem sie na asg. W paintcie dobry marker + butla to ok 1500 zł, a kulki 2000szt - 150-200zł (w asg masz 4000 za 15-20zł) i zabawą też dupy nie urywa. Owszem bawiłem się, ale lepiej bawię się w asg :) Słuchaj @martinez98 bo dobrze gada.
@losiul: Na poczatek moze byc, ale miej na uwadze, ze "gieta: to plastik 100%. Gearbox (czyli cały mechanizm - środek) jest ok bo to v3 - nieco wytrzymalsza wersja i dobra do tuningu. Samo rozebranie G36 to... niemal horror. Wybiegam w przyszłość, ale prędzej czy później trzeba rozebrać i zrobić serwis. Smarowanie lub czasem wymiana zużytych części/tuning.

Bardzo dobrze rozbieralne są właśnie AK.

Co do baterii to znów historia :) Stockowe
@martinez98: Dzięki : ). Na razie chce zobaczyć jak to działa i z czym się je i postrzelać sobie trochę. Potem jak nabiorę trochę obeznania to ją sprzedam (jeśli będzie warto), ciężko zaczynać od idealnej broni do wszystkiego + tuning. Dzięki za rady : )!

Co do AK to mam mieszane uczucia: średnio mi się podoba po prostu, chyba kwestia gustu : ).
@martinez98: No dobra. Gun przyszedł : > (kupiłem w końcu nówkę, bo egzemplarz z Allegro był prawdopodobnie bez baterii - z ładowarką kosztowałaby mnie tyle co nówka..). Jestem już po niedzielnym strzelaniu i.. To jest zajebiste ; D! Niedziela wcześnie rano, zebrałem kilku kumpli i wybraliśmy się na pobliski poligon. Jest dokładnie, a nawet lepiej niż to sobie wyobrażałem : >!

Mam już niestety listę kolejnych wydatków (przydałbay się jakaś koszula
@losiul: No to jak po pierwszym tak Ci się spodobało, to będzie tylko lepiej :) No może do momentu pierwszych spin z terminatorami :P

Co do wydatków, no niestety nieuniknione - ALE! najważniejsze masz, więc reszta stopniowo do przodu. Ładowarkę upoluj jakąś sensowną, najlepiej coś w stylu IMAX B6/REDOX ALPHA(lub BETA). Wydasz raz i masz spokój z zasilaniem. Bateria to nie taki mus (bo możesz stockową baterię też ładować tą ładowarką
@martinez98:

Moja bateria padła po jakichś 2h. Ładowałem ją tylko jakieś 6h, więc powinna wytrzymać więcej, ale z tego co czytałem, z NiHa jest sporo zabawy, na którą nie mam ochoty. Będzie robić za zapasówkę ; ).

Ja też byłem w niedzielę, mało tego - mój team organizował. Było jakieś 45 osób - walka o wzgórze. Przednia impreza.


Nieźle ; D!