Wpis z mikrobloga

@irecky: Ahoj panie kapitanie! Przychodzę jako do kolegi z branży starszego stażem. Niedługo zbliża mi się inżynier więc poszukuję jakichś praktyk. Może miałbyś jakieś porady? Jak, gdzie szukać, czego dokładnie szukać? Na co zwrócić uwagę przy sklejaniu portfolia, cv? Może jakieś powszechne błędy popełniane przez takich jak ja?

Na razie mam CV, w którym dużymi odstępami między tekstem i paroma ikonkami ratuję się przed brakiem treści. Portfolio to jak na razie 3 stronicowy pdf. Głównie fragmenty plansz z projektami, trochę rysunków z cada, trochę renderów, jeden ręczny rysunek.

Planuję rozesłać tego ile się da z informacją, że szukam praktyk na lipiec i sierpień (najpewniej bezpłatnych). Gdzieniegdzie, jak się uda, zaniosę osobiście wydrukowane wszystko.

Aha, i dodam jeszcze tylko, ze akcja całej historii rozgrywa się w Warszawie :]

Ok, to by było tyle. Z góry dzięki za odpowiedź o/
  • 4
  • Odpowiedz
@NuGuns: Ahoj!

1. Każdy szef wie że student ma małe doświadczenie, więc się tym nie przejmuj. Najtrudniej zwykle jest znaleźć "tą pierwszą" pracę, a potem już jakoś idzie.

2. Wiadomo, że portfolio będzie "krótkie", ale moim zdaniem lepiej jest wrzucić ze 2-3 dobre projekty, niż wszystkie na siłe. Z kolei w cv wpisz wszystko co robiłeś dodatkowo, udział w konkursach, nawet jeśli był przegrany, czy zrobienie projektu budowlanego choćby garażu, będą
  • Odpowiedz
@NuGuns: Spoko, patrz co było w tych ogłoszeniach na ronecie: :D

Zatrudnię studenta ostatnich lat architektury na staż w charakterze asystenta architekta (docelowo - praca). Zainteresowanych proszę o przesłanie portfolio i cv na adres kontaktowy Praca od zaraz.


Kontakt: ebing@ebing.pl
  • Odpowiedz