Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wyjątek potwierdza regułę, ale stawiam tezę, że kobiety nie umieją sprzątać. Rozgrzebują 20 rzeczy na raz i zamiast porządku w domu robi się jeszcze większy bałagan niż przed zaczęciem jak ona to nazywa "sprzątania". Przez ten chaos czas całej operacji niepotrzebnie się wydłuża, a nerwy zaczynają puszczać. A wystarczyłoby trochą pomyśleć i nie robić wszystkiego na raz tylko w zaplanowanej kolejności.

#gorzkiezale #jakzyc #sprzatajzwykopem
  • 10
@Kuba_prezes: Bo sprzątać trzeba umieć. Też nie jestem w stanie zrobić tego w sposób mniej lub bardziej zorganizowany, jeśli nie wypiszę sobie po kolei na kartce to mam robić. I to raczej drobiazgowo: umyć to, to tamto, zetrzeć kurz tu i tu, ułożyć to i to. I co pół godziny odhaczam zrobione. Inaczej nie umiem i się babram pół dnia z jednym pomieszczeniem :(
@Kuba_prezes: Ale mama się ze mnie śmieje, że muszę wszystko sobie podzielić na małe kawałki :( Jako kobieta, która miała naukę o prowadzeniu gospodarstwa domowego w szkole jest w tym niezrównana. Szkoda, że teraz nie ma godziny tygodniowo na temat ogarnięcia życiowego, nawet zamiast godziny religii. Coś o sprzątaniu, szyciu, drobnych naprawach, gotowaniu itd.