Wpis z mikrobloga

Zachęcam do plusowania, dzielenia się i rozwijania. Oto odpowiedź na powtarzające się na mirko pytania o metody nauki niemieckiego:

Mirkowy Poradnik Nauki Języka Niemieckiego (i nie tylko)- wersja 1.0

1. Ogólne uwagi odnośnie nauki języków obcych, poradnik autorstwa użytkowników 4chana /int/ [ang.] link

2. Poradnik użytkowników 4chana /int/, dotyczy nauki języka niemieckiego [ang.] link

3. Całe mnóstwo materiałów do nauki języków obcych link

4. Bardzo dobry kurs Deutsche Welle na poziomach A1- B1 link

5. Materiały Deutsche Welle do doskonalenia znajomości języka na poziomie B1- C1 link

6. Wiadomości (audio) od Deutsche Welle, czytane w zwolnionym i normalnym tempie, również do pobrania w MP3 link

7. Wiadomości (wideo) od ZDF. http://www.zdf.de/ZDFmediathek/hauptnavigation/nachrichten#/hauptnavigation/nachrichten

Uwaga: niektóre wydania wiadomości mają dostępne napisy w języku niemieckim. Np. po kliknięciu w Ganze Sendungen> ZDF heute widzimy odcinki oznaczone adnotacją UT od Untertitel. Po włączeniu odcinka napisy włączamy przyciskiem UT pomiędzy paskiem postępu a regulacją głośności

8. Całe filmy z dubbingiem i napisami w języku niemieckim link

9. Paczki z materiałami do powtarzania języka (uwaga: torrenty)


thepiratebay.se/torrent/6667541/GermanLanguageLearningPack(Vol.2)


thepiratebay.se/torrent/6566279/GermanGradedReadersCollection-88Books


10. Godna polecenia do nauki jest seria Lagune 1, 2, 3

11. Seria rozmów z przechodniami po niemiecku, z napisami po niemiecku i angielsku: Easy German link

Uwaga: playlista jest utworzona w odwróconej kolejności

12. Do UTRWALENIA słówek bardzo dobry jest program Profesor Klaus. Nie polecamy serii Rosetta Stone (uczy złych nawyków). Bardzo fajny jest program z dużą ilością słownictwa i gramatyki Tell Me More.

13. DuoLingo jest bardzo, bardzo dobre, ale nie powinno służyć za jedyne narzędzie do nauki języka.

14. Po opanowaniu podstaw czytamy, słuchamy i oglądamy materiały w języku niemieckim. Pamiętajcie miraski, jeśli macie się obijać, to już lepiej obijać się ucząc się jednocześnie języka.

***

Treść poradnika jest dostępna na pastebin: link

Poradnik powstał w oparciu o komentarz użytkownika @swierzaq , któremu chciałbym z tego miejsca bardzo podziękować. Wszystkie mirki zachęcam do rozwijania poradnika, a przede wszystkim do rozwijania swoich umiejętności.

#niemiecki #jezykniemiecki #naukajezykow #niemcy #jezykwroga
  • 22
  • Odpowiedz
@slepej_kury_ziarno: Mogłeś dać znać to bym dodał jeszcze:

1. Warto dodać jeszcze Extr@ auf Deutsch http://chomikuj.pl/swierzaq/jezyki/Jc498ZYK+NIEMIECKI/Extra+auf+Deutsch+(German+) bardzo fajny zbiór filmów, któy powstał specjalnie do nauki niemieckiego.

2. Nie polecam nauki samych słówek, bez gramatyki, bo to jest strata czasu. Bajki o tym jak ktoś się uczył jezyka poprzez naukę słownika i wyjechał zdobywać Reich można włożyć między książki. Najlepiej uczyć się z kontekstu.

3. Najlepiej zacząć od odmiany rodzajników i zrozumienia
  • Odpowiedz
@slepej_kury_ziarno: Fajny zbiór. Dałam plusa, by jak najwięcej osób zobaczyło. Ja jak zaczynałam uczyć się niemieckiego, to za pośrednictwem szkoły pisałam listy z pewnym chłopakiem z Niemiec. Dwa lata ze sobą pisaliśmy, fajnie było, potem internet zaczął być już powszechniejszy, to się przerzuciłam z nim na mejle i skype. Nawet dwa razy się spotkaliśmy, raz u niego i raz u mnie. Nie mam z nim kontaktu teraz i w sumie go
  • Odpowiedz
  • 0
@swierzaq:

1.Polecam ogladanie kanałów niemiecko jezycznych dal dzieci , przed poludniem jest program dla najmłodszych z wyrazna wymową i prostymi zwrotami.

2.Mozba lata pracowac w Niemczech i kaleczyc jezyk.Zalezy jaka ma sie prace:tasma/pole/fizyczna z malym kontaktem z ludzmi.

3.Najszybsza metoda nauki jezyka jest..ślub z osobą niemiecko jezycznom :)

4Na androida jest duzo fajnych appsow (darmowych) do nauki niemieckiego.

5.Co do slownika to polecam Langenscheidt wörterbuch Deutsch als Fremdsprache.

#niemiecki #naukaniemieckiego #
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: #coolstory


Po powrocie z Niemiec przyszła jego kolej. Musiałam go ugościć, chociaż już nawet ochoty nie miałam, ale on się strasznie napalił, że przyjedzie do Polski. Był u mnie 12 dni. Pierwszego dnia zorganizowałam w domu imprezkę. Zaprosiłam znajomych i wtedy się zaczęło... Wiadome Niemiec wśród Polaków. Moi znajomi chcieli go za wszelką cenę upić, bo przecież Niemiec to pewnie ciota i pić nie umie. W sumie tak było, bo
  • Odpowiedz
@slepej_kury_ziarno:

@trollik:

i inni.

A co mi polecicie na to, że bez przerwy mylą mi się słówka takie jak wen, wem, druben, durfen i cała masa podobnych.

W ogóle cały czas mi się wszystko myli i miesza...

(mój staż to 2 m-ce nauki).
  • Odpowiedz
@duckar: napisz sobie po 30-50x każde z tych słówek z tłumaczeniem w stylu:

1. durfen - mieć pozwolenie

2. durfen - mieć pozwolenie

3. durfen - mieć pozwolenie

4. durfen - mieć pozwolenie

...

50. durfen - mieć pozwolenie

i masz wykute na blaszkę
  • Odpowiedz
@duckar: Jeżeli uczysz się dopiero 2 miesiące, to normalne, że się coś może mieszać. Musisz po prostu robić więcej ćwiczeń gramatycznych. Jeżeli będziesz systematyczny, to z czasem wejdzie Ci to w krew.
  • Odpowiedz