Wpis z mikrobloga

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,16120501,Musi_urodzic_nieuleczalnie_chore_dziecko__Lekarz_powolal.html

Agnieszka dowiedziała się, że płód jest poważnie uszkodzony - nie ma czaszki, prawie nie ma mózgu. Dziecko nie ma szans na przeżycie, nie będzie można go też leczyć. A jednak kobieta musi urodzić, bo jak twierdzi: lekarz, powołując się na klauzulę sumienia, nie wskazał miejsca, gdzie może dokonać aborcji, a procedury przeciągał tak długo, by legalne przerwanie ciąży było już niemożliwe - pisze "Wprost". Minister Arłukowicz zapowiedział już, że sprawę kieruje do wyjaśnienia przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej.


- Prof. Chazan zwlekał dwa tygodnie, żebym nie mogła przerwać ciąży zgodnie z prawem. Myślę, że lekarz, który manipulował nami, oszukiwał nas, nie ma sumienia - mówi Agnieszka (imię zmienione) w rozmowie z "Wprost". Kobieta w 22 tygodniu ciąży dowiedziała się, że dziecko nie ma szans na przeżycie - urodzi się nieuleczalnie chore. Jak relacjonuje, uszkodzenia płodu są tak rozległe, że lekarze nie potrafią ich nawet przypisać do konkretnej jednostki chorobowej.


opinie też mówią same za siebie: http://www.znanylekarz.pl/bogdan-chazan/ginekolog/warszawa

brak mi słów.

#klauzulasumienia #absurd #niewiemjaktootagowac #medycyna #aborcja
  • 8
  • Odpowiedz
@Gummy: nie byłoby to jeszcze aż tak złe, gdyby ten #!$%@? wskazał innego lekarza, a ten Pan zwyczajnie się bawi w moralizację ludzi zamiast wykonywać swoje obowiązki. mam nadzieję, że straci klientów i będzie liście grabił, bo tylko do tego się z taką moralnością nadaje.

@studbazer: te dwa cytaty nie są na tyle długie, bym musiała robić tl;dr, ale tak, chodzi o to, że lekarz nie chciał wykonać aborcji na
  • Odpowiedz
  • 1
@SScherzo: współczuję tej dziewczynie ogromnie. Taki poród na pewno masakrycznie sądzie jej na psychice, zmusza się ją do urodzenia jakbyśmy żyli w średniowieczu. Dla wszystkich liczy się tylko to dziecko, a nikt nie pomyśli o kobiecie. Co czuje, jak traktuje się ją jak jakiś inkubator. Ma urodzić zdeformowane dziecko bo tak sobie postanowił lekarz. Super. A to ze ona ma uczucia nikogo nie obchodzą.
  • Odpowiedz
@thekes: ktoś powinien temu człowiekowi ładnie oznaczyć gabinet i zrobić taką antyreklamę, żeby już nigdy nie miał okazji pracować z ludźmi. chyba pomylił zresztą szpital z kościołem.
  • Odpowiedz
dla mnie to zwykłe #!$%@?ństwo


@SScherzo: Może i #!$%@?ństwo, ale za to po bożemu.

Niestety, do takich rzeczy prowadzi zbyt poważne traktowanie religijnych zakazów/nakazów. Jak widać nie tylko u muslimów możliwe jest skrzywdzenie drugiego człowieka na zasadzie "bo tak".
  • Odpowiedz