Wpis z mikrobloga

@HorribileDictu: @BlackLight: #lewackacenzura już mi sie nawet o tym gadać nie chce. Nie przeklinałem, nie używałem słow takich jak "ciapak" czy "kozojebca", nie namawiałem do nienawiści do muzułmanów. Rzucając ogólnikami skwitowałem tylko fakt iż trzeba mieć wyprany mózg żeby wyzbyć sie instynktu rodzicielskiego i zabić własne potomstwo...

Moderacja bez przyczyny usunęła mój wpis co traktuje jako oficjalne stanowisko wykopu jako "w imie tolerancji muzułmanin może zabić dziecko i nie można
@HorribileDictu: Idiotyzm, nie o takie mirko walczyłem w aferze zbożowej.

Odwoływać się nie będę oczywiście bo nie zależy mi na tym komentarzu, z drugiej strony widzę w jakim kierunku zmierza wykop i szkoda, że usuwane są treści zgodne z regulaminem. Ponadto, nawet gdybym złamał regulamin to chętnie bym sie dowiedział od moderatora który punkt i w jaki sposób naruszyłem. Tak jest na większości for dyskusyjnych od blisko 20 lat.

Tak czy
@Python: Zapoznaliśmy się z treścią Twojego komentarza i w naszej ocenie został on usunięty błędnie. Treść Twojego komentarza nie narusza naszego regulaminu, dlatego tez zostanie on za chwilę przywrócony. Moderatora upomnimy oczywiście.
@wykop: "upomnimy" ... oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy inaczej jak to możliwe, że moderator może usunąć wpis bez ostrzeżenia (wyświetlonego powiadomienia) i powodu?