Wpis z mikrobloga

W moim sercu tylko pizza RIGGA starej receptury - pierczarkowa/szynkowa/serowa nie produkowana już od 2-3 lat. Wychowałem się na tej cudownej mrożonce, zjadłem tego w cholere dużo bo byłem niejadkiem.

Wcześniej jakieś 5-8 lat temu wycofali foremki aluminiowe z opakowania w ramach oszczędności a ostatnio zatrudnili jakiś marketoidów w miejsce starego profesjonalisty i #!$%@? z hasłem "nowa receptura" na reklamach zaczeli produkować ostatnie #!$%@? :(

#!$%@?łeś doktorze etkerze :(

#pizza #jedzzwykopem #marketing #agencjareklamowa #gorzkiezale

@CreativePL: @Synekdocha: @alefruwakosmonauta:
t.....p - W moim sercu tylko pizza RIGGA starej receptury - pierczarkowa/szynkowa/ser...

źródło: comment_Vupg9Sgsvx5jYaIU3w5EK1eOF5Alapbi.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@trudny_typ: Całkowita racja. Bo to robiła jakaś firma z Władysławowa, juz nie pamiętam nazwy. Jak Oetker przejął, to się zaczęły zmiany i to juz nie to samo.

Teraz tak jak pisze @Zioman najlepsza jest Ristorante, ale to inna kategoria. Ristorante jest zbliżona do typowej pizzy z pizzerii, natomiast Riga była trochę taką polską wariacją na temat pizzy, takie skrzyżowanie pizzy z zapiekanką ;)
  • Odpowiedz
@trudny_typ: przecież zrobienie samodzielnie pizzy to 20-30 minut roboty, a smak o wiele lepszy - nawet ostatecznie cenowo wychodzi bardzo tanio, w przeliczeniu na jedną pizzę podobnej wielkości do mrożonek. Dlaczego ludziom się nie chce kucharzyć? :D

  • Odpowiedz
@trudny_typ:

1. Kupujesz spód do pizzy w Tesco (400g) za 4 złote

2. Kupujesz ser tarty gouda + mozzarella

3. Kupujesz co tam chcesz jako następny składnik (szynka, salami, pomidor, pieczarki, papryka)

4. Kupujesz koncentrat pomidorowy

Materiału masz na dwie pizze te z obrazka, w dodatku masz świeże produkty i całkiem dobre ciasto. Zrobienie całości nie zajmuje więcej niż 25 minut.
  • Odpowiedz
@jamtojest: tak jest. I gość, który produkował pierwotnie tę pizzę i sprzedał Oetkerowi prawa do receptury i nazwy Rigga, za te pieniądze ze sprzedaży postawił #!$%@? hotel we Władku o tej samej nazwie i czerpie pewnie nie mniejszy profit
  • Odpowiedz
@bebeto39: @yacolek: ja jestem entuzjastom wszelkiej pizzy i wiele razy piekłem a nawet własne sosy robiłem ze świeżych pomidorów i uważam ze mi zajebiste wychodza ale nie zawsze mam czas a inaczej niż że skrajnym pietyzmem pizzy nie robię
  • Odpowiedz
@trudny_typ: znam ten ból cumplu.

No ale przyznaję, sam mam po prostu czasem smaka na mrożoną, nawet podłą jakąś... Nie wiem dlaczego. Cięzko to wyjaśnić.

A i obowiązkowo w lidlu kupuję te pizze 'z tygodnia jakiegośtam' - dla spróbowania. Całkiem smaczne i za 4,99 zazwyczaj :3
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: mozna też kupić 'gotowe świeże ciasto na pizze' - jest w tesco, auchanie, jest chyba i w biedronce. Wygląda jak te swieże ciasto francuskie, rozmiar w sam raz na standardową prostokątną blachę - ale nikt nie broni wyrobić na okrągłą pitcę.

Ale no - wychodzi drożej, chyba z 5-6 zł za 300-400g ciasto. A koszt zrobienia własnego jest śmiesznie niski, z 1kg mąki i kostki drożdzy masz ciasta od cholery.
  • Odpowiedz