Wpis z mikrobloga

#powerbank #urzadzeniamobilne #telefony #pytanie

Jakie power banki możecie polecić tak do 100zł, choć jak za trochę więcej będzie coś lepszego to dołożę ;)

Generalnie #pclab miał ostatnio TEST i najbardziej pasowałby mi z niego TEN - cena trochę wyższa, bo mniej więcej 120zł no ale nic na to nie poradzę.

Na mirko kiedy ktoś pytał polecono mu coś takiego + akumulatorki/zwykłe paluszki wg. zapotrzebowania, co powiecie?

Sprzęt raczej nie będzie używany jakoś regularnie - jedynie w razie wyjazdów w tereny 'bez prądowe' - jakiś biwak czy coś, więc na wyglądzie mi nie zależy, byle dało radę podładować baterię w telefonie.

I tak sobie nad tym myślę i chyba ta ładowarka turystyczna lepiej się wpasuje, bo biorę ją, 10 paluszków i starczy mojej lumii 920 na tydzień albo dwa przy uruchomionym oszczędzaniu energii? (O ile ta ładowarka i paluszki dostarczą odpowiedni prąd).

Wołam @tmb28 bo wypowiadał się ostatnio w temacie, oraz @Bodhistawa bo to był jego temat i mógłby się wypowiedzieć na co się zdecydował i jak to się sprawuje.
  • 9
akumulatorki/zwykłe paluszki wg. zapotrzebowania, co powiecie?


@szymonl: ta ładowarka jest na akumulatorki li-ion 18650 4,2V (czyli takie ogniwa jak w laptopie). A Polska cena to zdzierstwo, ona kosztuje 6$!
@szymonl: Wybrałem wtedy najtańszą opcję z allegro, bo miał być używany od czasu do czasu. Użyłem go dwa razy i odsprzedałem znajomej (dostałem "losowy" kolor, różowy), po jakimś czasie się jej rozpadł ;)

Mój SE WT19i ładował do pełna, ale nie mam pojęcia jak długo byłby w stanie ro robić ;)
@tmb28: W tym temacie który podałeś, sprzedaje jeszcze gościu ogniwa Sanyo o poj. 2400mAh po 9zł, mam baterię w telefonie niby 2000mAH, czyli taki zestaw powinien dać radę naładować telefon 4 razy? Bo wydaje mi się to zbyt wspaniałe żeby było prawdziwe ;P
@szymonl: sprawność ładowarki to 90%, ładowanie baterii to też ok. 90%. Czyli wystarczy, baterii w telefonie nie rozładowujesz do 0 (elektronika telefonu).
@tmb28: Wiec te ogniwa raczej będą miały taką rzeczywistą pojemność?

Bo czytałem o jakiś chińskich konstrukcjach, które niby miały nie wiadomo ile, a kończyło się tak, że jakiś Panasonic o niby połowę mniejszej pojemności i tak z nimi wygrywał.

Jeszcze widzę, że tu gościu sprzedaje ogniwa, ceny wg. pojemności niższe niż w tamtym temacie, gdzie ładowarka jest sprzedawana.

Opłacalne byłoby kombinowanie tu ładowarka, a tam ogniwa?