Wpis z mikrobloga

Podaje się, nie umiem naprawić kompa.

Zawisze się na każdej możliwej grze od Rrimworld, przez Terrarie do Red Faction, Thiefa i Borderland 2 włącznie już nawet WoW się wykłada.

Gram 5-10 minut komp twardo zwiecha, czarny ekran albo ekran podzielony na po całej długości w poziome paski dominującego koloru. Myślałem ze to chłodzenie, wyjąłem dziada z biurka, postawiłem na ziemi ma pełno miejsca, klima działa w pokoju 23 stopnie.

Temp:

Procek: 39-44

Grafa: 44-47

dysk: 32

HDD: Seagate St1000 DM003 1TB

Video: Radeon HD 6950 1024MB

Ram: G.skill F3-12800Cl9D 8GB XL

Mother: Asus Maximus IV Gene-z/Gen3

Proc: i5-2500K 3,3 GHz

Mirasy, Halp! Plx! Plz!

Gdzie szukać pomocy ? ()

#komputery #gry #ktokolwiek
  • 18
@vosmor: Zasilacz generujący strasznie dużo szumów na liniach, nawet bez obciążenia, sprawdź to co napisałem - pewnie coś odpadnie po drodze. Jak nic, to odpal intelburn + furmark jednocześnie
@Wapniak: Funmark:

Burn In Score: 2582

25514 Frame, 79 C

HD Tune:

Transfer rate:

Min: 6,4 Mb/s

Max: 181,2 Mb/s

Average: 112,6 Mb/s

Access time: 18,2 ms

Burst Rate 140,1 MB/s

CPU Usage -1.0%

Problem jest na Prime95,

na 2 próby z opcją Blend:

1. zakończyła się zwiechą i piszczeniem kompa.

2. Po prostu sie zawiesił.
@Wapniak: Update:

Ok, Prime zakończył "Torture" Testy na ustawieniu pierwszym Small FFT s. 4 workerów 25 testów , Wszyskie zakończone pomyślnie 15 min. 0 błędów 0 Ostrzeżeń.

Czyli jeśli rozumiem dobrze, to wywala mi ram ?
@Wapniak: OK soo,

Test Funmark + Intelburn przeszedł.

Intelburn - 30 testów, przeszło.

Funmark - 15 min. test - wyniki troszke gorszy 2439

24079 frames, 26 FPS, 77°C, przeszło.

Ale - Jak odpaliłem samego Intelburn 1 raz dostał zwiechy na 8/10 teście. Restart kompa. Ponowny test, przeszedł. Ustawiłem na stres lvl - High i również przeszedł.

Jak odpalam memtest:

Program informuje mnie ze na raz może sprawdzić 2000 ramu
@kamil1210: Nie dostaje takiego kom. Po prostu zwiecha i brak odpowiedzi ze strony komputera. Jedynie twardy restart.

@Aro0: Puściłem funmarki jak pisał wcześniej Wapniak, testy przechodziły i komp reagował dalej.
@vosmor: Ciężko powiedzieć, jak wywala/nie wywala znów wywala, chyba bez porady wymiany po kolei jak @Aro0 radzi się nie obędzie. Szansa jest we wszystkim, ale jak wszystko się wysypuje to z kolei może być zasilacz - domowymi sposobami już chyba nie sprawdzisz co dokładniej :/
@Wapniak: Rozumiem, w weekend sprawdzę ram bo jednak czuje ze to on mi wszystko wywala. Jakby pół kości było uszkodzone. Dzięki jednak za rady te programiki bardzo pomogły.