Wpis z mikrobloga

Jest oczywiste, że separatyści nie mieli ani technicznych możliwości ani żadnego interesu by ten samolot zestrzelić. Nie bardzo widać, jaki interes mieliby tu Rosjanie. Więc jeśli rzeczywiście ktoś go zestrzelił - to kto? Ukraińcy polujący na samolot, którym miał lecieć Prezydent FR? Czy ktoś, kto dąży do wywołania III wojny światowej?


Korwin jednym głosem z rosyjską propagandą. Żelazna logika korwina powala

link

#neuropa #4konserwy #4kuce #jkm
  • 49
a już wiadomo kto zestrzelił poza podejrzeniami?


na 100% NATO i agencje wywiadowcze państw NATO to wiedzą, prawdopodobnie Rosjanie też - taki atak jest widoczny na radarach

Są jakieś fakty? Ja szczerze mówiąc nie byłbym tak szybki we wskazywaniu palcami, a informacja, że to Rosjanie to zaskakująco szybko wypłynęła.


Wszystkie poszlaki na to wskazują:

- posiadanie BUKa

- wymagania co do obsługi BUKa

- wpisy w mediach społecznościowych

- rozproszenie szczątków samolotu
@grzegorz-zielinski:

Taka takieta jest naprowadzana radarowo i mocno sieje w eterze. Ukraina jest pokryta radarami z Polski, Rumunii i Turcji, w dodatku przy granicach samoloty AWACS. Jak na razie OFICJALNĄ wersją rządu USA (na podstawie informacji z NATO, które bada sprawę) jest zestrzelenie rakietą, teraz dokładnie sprawdzają (albo już dawno sprawdzili) skąd została wystrzelona.
@Yahoo_, @grzegorz-zielinski: Trudno pomylić B777 z AN-26 czy jakimś SU... Pisałem o tym wczoraj, ale widzę, że głos zabrał ktoś bardziej kompetentny:

Kiński zaznacza, że obsługujący wyrzutnię wie, jaki jest cel, ponieważ wielkość samolotu widać na radarze, zestawy Buk są wyposażone w systemy identyfikacji swój-obcy, zdolne rozpoznać samolot cywilny, poza tym obsługa zna zasady ruchu powietrznego i powinna mieć mapy z zaznaczonymi korytarzami.



Dla wyszkolonych ludzi rozpoznanie cywilnego samolotu nie
@grzegorz-zielinski: przyczyna katastrofy - rakieta ziemia powietrze - jest faktem. Takie dane wychodzą na radarach, a wschodnia Ukraina jest teraz pod wzmożoną obserwacją. A cały szereg poszlak wskazuje, że byli to separatyści szkoleni przez rosjan. Najpewniej szybko nie poznamy więcej informacji niż te poszlaki, ale wg mnie dowody są mocne.

Od dwóch tygodni sep. chwalili się, że zdobyli zestaw BUK, który jest zdolny strzelać na 11-12 km wysokości (wpis potem skasowano).
@Vealheim: #!$%@?ąc od faktu, że masz w dupie całą resztę poszlak i łykasz każdą powielaną przez JKM ruską propagandę tak jednak dlaczego nie założysz, że separatyści pomylili go z podobnym wielkościowo Iłem-76? Lub zestrzelili go celowo?
@sponge:

#!$%@?ąc od faktu, że masz w dupie całą resztę poszlak


Nie mam - po prostu uznaje ich za niepodważalne dowody i podchodzę do nich sceptycznie, tak jak do wszystkich innych informacji na ten temat.

łykasz każdą powielaną przez JKM ruską propagandę


Bzdura.

dlaczego nie założysz, że separatyści pomylili go z podobnym wielkościowo Iłem-76


Dopuszczam taką możliwość, tak jak każdą inną, ale w takim wypadku trzeba by było stwierdzić, że notatka