Wpis z mikrobloga

#pytanie #telefony #xiaomi #android Po 4 latach spędzonych z HTC Desire chcę w końcu zmienić telefon, a że na telefonach się zupełnie nie znam to wolę spytać was. Wstępnie myślałem o jakimś chińczyku, najintensywniej o XIAOMI, ale w sumie nie wiem czy opłaca się kupować i czekać aż mi przyślą z #aliexpress czy może lepiej dać sobie spokój i wziąć telefon w plusie, albo play. W sumie jedyne wymaganie jakie powinien spełniać ten telefon to: mieć sporo ram, płynnie chodzić, mieć w miarę dobry aparat i mieścić się w kieszeni, fajnie by było, gdyby obsługiwał aero.

To co lepiej kupić chińczyka na kartę, czy wziąć coś w mixie?
  • 22
@Maryjanna: To może wyjaśnię o co mi chodzi. Bo jako zwykłemu zjadaczowi chleba wydaje mi się, że skoro i tak kupuję kartę za 50 zł raz w miesiącu to czemu nie zapłacić 70 i mieć do tego jeszcze telefon? Np patrz jak ja to sobie liczę telefon 1000 zł + 24 x 50 = 2200 a biorąc w mixie 24 x 70 = 1680. Więc jednak trochę taniej.

@graziacz76: A
@straw: 50 x 24 - 1200 zł za doładowania, za nawet 800 zł mógłbyś na rynku u chinola kupić bardzo dobry sprzęt. Chcesz mieć aero, ale telefony sprzedawane na umowę nie maja dual sim w przeciwieństwie do chinczyków, przecież nie będziesz wyjmował karty sim caly czas :>
@bartdziur: Mam na kartę, nie wiem w sumie dlaczego type płacę. Smsy mam w sieci darmowe, poza siecią 15 gr, 60 gr za minutę do wszystkich. Taryfy w sumie nie zmieniałem ładnych kilku lat. (Mam 36.6)

@Maryjanna: No w sumie masz rację. To dzięki za informacje, poczytam sobie to forum.
@straw: Olej branie telefonu w sieci bo to się bardzo nie opłaca. Ja liczyłem abonament w Play nas przykład to taki ci mnie interesuje to 30 zl zaś miesiąc na 15 miesięcy. Z telefonem jest 20 zl drożej i na 24 miesiące. Latwo policzyć ile więcej zapłacisz za telefon. I osobiście nie brałbym telefonu z chin. Ciężko to potem naprawić jak się zepsuje. Osobiście proponuję jakąś Lumie Jeśli nie jesteś fanem
@straw: Ja Ci polece telefon Coolpad F1, zamówiłem 5 lipca u Chinatronic'a - 17 miałem w domu. 2gb ramu, aparat 13mpix naprawdę przyzwoite zdjęcia, szczególnie przy dobrym oświetleniu. Ekran 5 cali HD, dual sim. Udało się bez vatu - 170$. Jak coś to pytaj, moge wrzucić zdjęcia
@straw: jak chcesz kupic Xiaomi to polecam ibuygou.com (glownie polecany przez MIUI Polska) albo spemall.com (z tego zamawialem Redmi 1S moejj dziewczynie). Paczka wysylana DHL dochodzi do polski w 2-3 dni od zakupu, nie zalega potem u celnika ;)
@soSNax: ibuygou ma ceny ponad 20-30% wyzsze od innych sklepów, to tak jak byś vat zapłacił z góry, jedyna zaleta to szybka przesyła która czasem tez jest Vatowana co część tam kupujących pisało.

Zamawiając w innych sklepach nawet z vatem cię taniej wyjdzie
@graziacz76: Hmmm... a czy te inne sklepy daja Ci gwarancje 1) ze telefon dojdzie 2) ze telfon jest orginalny (na ali jest pelno podrobek xiaomi tanszych o ok $15-20 niz na ibuygou...). Ja zaryzykowalem na Ali z Redmi 1S, czekalem 40 dni na przesylke az w koncu skorzystalem z Buyers Protection. Siano odzysaklem, ale moja kobieta walczyla kolejne 40 dni na rozdupczonej sluchawce. W koncu zamowilem na Spemall w poniedzialek wieczorem,
@graziacz76: z ciekawosci zajrzalem na te inne sklepy -> XIAOMI MI4 16GB geekbuying : brak telefonu, antelife: $450, ibuygou: $400... wiecej sprawdzac mi sie nie chce :> Co do VATowania przesylek z ibuygou to poprosze o jakies fakty, bo np. nikomu z miuipolska vatu nie doliczali :F