Wpis z mikrobloga

@megawatt: Mam rozumieć, że popierasz nazistów mordujących niepełnosprawnych, chorych umysłowo, żydów, bo robili to zgodnie z obowiązującym prawem? To nie zbrodniarze ani zwyrodnialcy?

Gdyby państwo wydało rozkaz palenia żydami w piecach, ty byś nie miał nic przeciwko? No bo przecież żadne sumienie nie wchodzi w grę, trzeba wykonywać rozkazy państwa, państwo jest najważniejsze.
@ibilon: oczywiście, poparcie dla aborcji oznacza że w dalszym ciągu palę pomordowanymi żydami w domowym piecu. Zresztą bardzo dobrze, że poruszyłeś temat żydów - dlaczego uważasz się za wyznawcę jedynie słusznej wiary? Dlaczego Bóg judaizmu/chrześcijaństwa/islamu* jest tym jedynym i właściwym, że chcesz narzucać innym "wolę waszego Boga"*? Dlaczego ten sam Bóg w islamie i części judaizmu dopuszcza przerywanie ciąży i dlaczego w wiekach wcześniejszych ten sam Bóg nie miał zbyt wiele
uwielbiam to porównanie do hitlerowskich Niemiec xD


@lukasyyyy: Nie dziwię się, to bardzo trafne porównanie. No i przypomina dzisiejszej postępowej lewicy o starych dobrych czasach, kiedy ich poprzednicy mogli otwarcie sobie mordować kogo chcą, bez żadnych konsekwencji, w imię postępu.

No ale widocznie nie wszystkim lewakom się podoba, widocznie niektórzy mają jeszcze pretensje do Hitlera, że spartaczył sprawę i popsuł im wizerunek.

@megawatt: Ty w ogóle wpadłeś w jakąś ateistyczną
@ibilon:

nie możesz oceniać co jest dobre, a co złe, robi to za ciebie państwo.


a za katolików robi to kościół, oni też nie mają sumienia?

Lekarze, którzy bez sumienia mordują niewinne nienarodzone dzieci


dziwne, że jeszcze oszołomy nie wymyśliły skrótu na "niewinne nienarodzone dzieci", tyle razy tego zwrotu używają więc może po prostu "nnnd"?
a za katolików robi to kościół, oni też nie mają sumienia?


@WlasciwosciBetonu: Jakbyś przeszedł się kiedyś w tym swoim bezcelowym życiu do kościoła, to może byś się dowiedział, że Bóg dał ludziom takie coś, co nazywa się "wolna wola". Dla lewicy to pojęcie całkowicie niezrozumiałe, a ty jesteś tego świetnym przykładem. Tobie komuniści wmówili, że jesteś zwykłym niewolnikiem, bez sumienia, bez wolnej woli i państwo zawsze podejmuje za ciebie decyzje, bo
@ibilon: no kurczę, katolik mówi mi, że jestem niewolnikiem. Mam nadzieję, że nie okażesz się zwykłym trollem.

Bóg dał ludziom takie coś, co nazywa się "wolna wola".


Tak, dał. Ale jak zrobisz coś nie po jego myśli, to musisz iść do takiego pana w kościele i o wszystkim mu koniecznie opowiedzieć, a następnie przeprosić i odpokutować za to, że trochę sobie pohasałeś z tą swoją "wolną wolą".

Tobie komuniści wmówili, że
Ty w ogóle wpadłeś w jakąś ateistyczną furię,


Świetnie, a może ja po prostu wyznaję innego boga/bogów niż Ty? Nie napisałem, że jestem niewierzący tylko ośmieliłem się zaznaczyć, że Twój Bóg nie jest jedynym na świecie bóstwem i (filozoficznie zakładając istnienie jakiekolwiek nadprzyrodzonego bóstwa) nie masz podstaw stawiać się w jakiś sposób ponad innymi religiami, zwłaszcza nad judaizmem oraz islamem - to jest w końcu jeden i ten sam Bóg.

a ja
Tak, dał. Ale jak zrobisz coś nie po jego myśli, to musisz iść do takiego pana w kościele


@WlasciwosciBetonu: Muszę? A kto mnie zmusza? Ksiądz wyśle oddział specjalny, zakują mnie w kajdanki i zaprowadzą do konfesjonału? Nie. Mam wolną wolę i mogę sobie wybrać czy pójść lub nie. To moja decyzja, nikt mnie do niej nie zmusza.

Znowu porównujesz państwo do kościoła. To państwo zmusza cię do pobytu w więzieniu jeżeli
@ibilon:

To państwo zmusza cię do pobytu w więzieniu jeżeli złamiesz jego prawo, kościół nie zmusza do niczego. Wszystko w kościele odbywa się dobrowolnie.


Gdyby tylko w religii chrześcijańskiej istniało jakieś miejsce, do którego zostajesz zesłany po śmierci, jeśli bóg zadecyduje że nie byłeś dobrym człowiekiem i nie przestrzegałeś jego praw... nie, nic takiego nie przychodzi mi do głowy. :D

No chyba jednak nie, skoro jesteś za zmuszaniem ludzi do wykonywania
Gdyby tylko w religii chrześcijańskiej istniało jakieś miejsce, do którego zostajesz zesłany po śmierci, jeśli bóg zadecyduje że nie byłeś dobrym człowiekiem i nie przestrzegałeś jego praw... nie, nic takiego nie przychodzi mi do głowy. :D


@WlasciwosciBetonu: Kościół istnieje na tym świecie. Piekło w całkowicie innym.

Jestem za zmuszaniem ludzi do przestrzegania panującego prawa, a nie do traktowania go wybiórczo.


No właśnie o tym mówiłem, nie masz sumienia. Jeżeli nie bierzesz
@ibilon: napisałem, że nie ma sensu dyskutować. Ostatni raz odpisuję, bo mnie sprowokowałeś tymi pierdołami.

No właśnie o tym mówiłem, nie masz sumienia. Jeżeli nie bierzesz pod uwagę osobistych wierzeń i przekonań, to nie ma żadnej różnicy czy państwo ci rozkazuje zamiatać ulice czy mordować, rozkaz to rozkaz, trzeba przestrzegać panującego prawa, a nie traktować je wybiórczo


Jest różnica, z państwa które kazałoby mi mordować wyjechałbym czym prędzej razem z całą
Jest różnica, z państwa które kazałoby mi mordować wyjechałbym czym prędzej razem z całą rodziną do takiego, w którym nie byłoby takiego nakazu. Dziwne, że tobie odpowiada życie w zbrodniczym państwie, które prawem przymusza do morderstwa.


@WlasciwosciBetonu: Mi odpowiada? To ty przed chwilą mówiłeś, że tobie nie wcale nie przeszkadza mordowanie dzieci. I jeszcze "Jestem za zmuszaniem ludzi do przestrzegania panującego prawa, a nie do traktowania go wybiórczo."

Zaprzeczasz sam sobie.