Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy W grudniu będzie rok odkąd chodzę na siłownię i mam taki problem, że nie mogę zwiększyć swojej siły w wyciskaniu na ławce, jak w lutym brałem 70 tak i teraz biorę 70, a ledwo dołożę 2,5 kg już nie zrobię 5 powtórzeń w serii.

Na ratunek mikrokoksy, mam nadzieję że coś na to wspólnie poradzimy.
  • 11
@lamiesobie: No właśnie biorę kreatynę, zawsze przed treningiem i po z jakimiś węglowodanami.

@karolzzr: Robię FBW 5x5, więc klatka przypada 3 dni w tygodniu (plasko, 15 i 30 stopni), do tego w jeden dzień dochodzą rozpiętki. Co do diety to może dlatego, że teraz mniej jem, żeby trochę kilo zrzucić, ale to jest trochę mniej.

Regeneracja, niby się wysypiam, a jeden dzień bez ćwiczeń + weekendy to chyba powinno wystarczyć
@straw: na redukcji raczej ciężko z poprawianiem wyników, choć z takiego stanu jak 70kg powinno raczej iść tak czy siak. Poproś kogoś w klubie, aby pomógł ci ogarnąć technikę.

A jak z pozostałymi wynikami? Również jest zastój?
@lamiesobie: Ok, to porozmawiam ze znajomymi koksami, żeby rzucili okiem na technikę. A piszę tutaj dlatego, że w przypadku pozostałych ćwiczeń MC, przysiad itp. wyniki powoli idą w górę, a porównując je do wyników z lutego jest ok 30kg do przodu.
@straw: Technika, niech ktoś sprawdzi na siłowni czy pracuje ci klatka czy barki. Jak siłowo stoisz z barkami? Tam ładny progres pewnie?
@lamiesobie: Czasem właśnie dla odmiany robię wyciskanie hantlami, no ale tam więcej niż 25-27 na rękę mam problem zabrać.

@Dakkar: 3 razy w tygodniu, a nie 5

@Helid: Na barki nigdy nie zwracałem przesadnie uwagi, ale w porównaniu do klatki to progres jest o niebo lepszy.
@straw: Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja. Wyciskasz tricepsem zamiast klatką. Obejrzysz dokładnie filmiki instruktażowe i zwróć uwagę na mostek oraz kąt ułożenia rąk (mają nie być blisko ciała).