Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą ludzie, którzy w dzisiejszych czasach za różne pierdoły płacą gotówką zamiast paypasem... Stoję sobie w kolejce w nocnym (kupowałem akurat picie do pracy), centrum Warszawy, przede mną z 6 osób. Stoi taki cwaniaczek jeden z drugim, coś tam gadają, trochę kozaczą, podchodzą do kasy, kupują dwa piwa i papierosy i #!$%@? zaczyna się zbieranie. Dycha z portfela, dwójka z kieszonki na monety z portfela, kolejna dwójka z kieszeni spodni... I tak szuka tych drobniaków jak cygan zapomogi. W końcu uzbierał, poszli sobie. Potem babeczka podchodzi, też jakieś kilka rzeczy kupuje, rachunek powiedzmy 12 zł i wykłada dwie stówy na ladę (z rok chyba tego "papierka" nie widziałem tak btw) i #!$%@? tym razem problem ma sprzedawczyni. Aż stęknęła jak to zobaczyła. I tym razem ona zaczyna zbierać ten hajs....

Ja podchodzę, kładę colę i red bulla, 7 zł wychodzi, mówię "zbliżeniowo", pyk, dziękuję do widzenia. Całość? 10 sekund.

#bekazpodludzi ##!$%@?
  • 95
  • Odpowiedz
@Jasiex: O #!$%@?, straszne!!!!!!1111 Masowa inwigilacja, po prostu sprzedadzą tę wiedzę za grube miliony!!111 O ja głupi.

A tak serio. Administracja wykopu wie teraz że jesteś sceptycznie nastawiony do paypasów. I powiedz mi, #!$%@? z tego?
  • Odpowiedz
@enzojabol: Jak Ci weźmie kartę, to moze Ci wyczyścić konto, a nie tylko kasę którą masz w kieszeni.

Btw. Nie wszyscy mają kartę, nie wszystkie karty obsługują paypas, nie wszystkie sklepy przyjmują płatność kartą.
  • Odpowiedz
Ja podchodzę, kładę colę i red bulla, 7 zł wychodzi, mówię "zbliżeniowo"


@enzojabol: i czekasz 10 sekund aż panienka wstuka na terminalu, kolejne 10 zanim terminal pokaże kwotę, potem faktycznie PIK, chyba że czekasz na autoryzacje w osiedlowym, to dodaj i minutkę..
  • Odpowiedz
@enzojabol: no, nie ale jednak niektórzy cenią sobie prywatność, inni nie maja paypassa, a większość ma po prostu większe problemy w życiu niż 3 minuty w kolejce spędzone na liczeniu gotówki
  • Odpowiedz
@enzojabol: A mnie #!$%@?ą takie cioty, co za byle gówno muszą płacić kartą. "O #!$%@?, nie działa terminal", "O błąd, proszę jeszcze raz", "Anetka, jak ja to mam zbliżeniowo zrobić?".
  • Odpowiedz
Masowa inwigilacja, po prostu sprzedadzą tę wiedzę za grube miliony!!111 O ja głupi.


@enzojabol: Bo jesteś głupi. Banki handlują tzw:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Big_data

Im więcej bajerów, typu płatności są zbliżeniowe, coraz łatwiejsze i wygodniejsze (nie bezpieczniejsze), integracja systemu bankowości online z facebok itp itd tym więcej pozyskiwanych danych które chętnie kupują reklamodawcy, firmy z branży reklamy/marketingu/handlu. Co kupujesz, gdzie, w jakich godzinach, w jakich ilościach, jakie produkty i inne. To ma swoją wymierną
  • Odpowiedz
i czekasz 10 sekund aż panienka wstuka na terminalu, kolejne 10 zanim terminal pokaże kwotę, potem faktycznie PIK, chyba że czekasz na autoryzacje w osiedlowym, to dodaj i minutkę..


@M4ks: Sory, ale nie wiem gdzie ty kartą płacisz że to u ciebie tyle trwa. 15 sekund i to wszystko. No chyba że czekasz na potwierdzenie itp. To faktycznie dłużej.

Jak Ci weźmie kartę, to moze Ci wyczyścić konto, a nie tylko
  • Odpowiedz
@enzojabol: Nie mówię o paypasie akurat, na niego jest limit bodajze 50 czy tam 100zl dziennie (domyślnie).

A zablokowanie karty (jeżeli zorientujesz sie dostatecznie szybko) i tak, przy odrobinie niefarta może Cię nie uratować.
  • Odpowiedz