Wpis z mikrobloga

#programykomputerowe #mp3 #flac #pliki

Jest jakiś program, który uzupełni mi pole "tytuł utworu" wg nazwy pliku? Np. żeby plik "Utwór1.mp3" miał uzupełnione pole "tytuł utworu" jako "Utwór1". Mogę to robić ręcznie, ale nie bardzo widzi mi się to robić przy dużej ilości plików.

Wszystkie programy jakie mam, znam i znalazłem robią to odwrotnie, tzn. na podstawie tagu nadają nazwę pliku.

Dzięki
  • 15
@djbuh: jestem przy kompie, więc wytłumaczę jak potagować foobarem.

Musisz mieć wtyczkę Masstagger (foo_mastag, w starszych wersjach była domyślnie, teraz chyba nie jest - nie wiem czemu, bo jest świetna). Wrzucasz muzykę na playlistę, zaznaczasz te do otagowania i klikasz na nie prawym przyciskiem. Wybierasz Tagging -> Manage Scripts, klikasz Add i wybierasz "Guess values from filename" -> OK.

Następnie wpisujesz tzw. schemat. Np. dla utworu o nazwie:

01. Wykonawca -
@djbuh: A co tam. Łap.

Takim sposobem możesz dodać do programu wszystkie foldery i we wszystkich plikach dane pole zmieni wartość na nazwę folderu, w którym dany plik się znajduje.

Twoim sposobem pewnie też :)
goblin21 - @djbuh: A co tam. Łap.



Takim sposobem możesz dodać do programu wszystki...
@goblin21: Zrobiłem wg sposobu z powyższego linku i działa całkiem ok, nie mogę tylko wrzucić wszystkiego na raz, bo mam część utworów w kilku folderach wgłąb, dlatego najpierw sobie to posortuję a potem już masowo zmienię tagi.

Dzięki.