Wpis z mikrobloga

@Remik2013: Jeździ się super, kolejne auto również będzie BMW - wiem to juz teraz ;) Od roku wymieniłem tylko olej, klocki hamulcowe, czujników klocków. Dokupiłem opony zimowe wraz z felgami aluminiowymi. Dwa dni temu zrobiłem geometrię kół i na dniach będą wymieniane łożyska z tyłu - jedno zaczyna buczeć, ale wolę wymienić dwa od razu, żeby za miesiąc nie wracać ponownie do warsztatu :)
  • Odpowiedz
@Remik2013: Auto nie najgorsze, choć 206 na swoje czasy była lepsza, a i do nowej 208 nie ma porównania. Nie jeździłem pierwszymi rocznikami, tylko tymi nowszymi i nawet fajnie się po mieście śmigało. Podobało mi się dość bezpośrednie połączenie koła-kierownica. Skrzynia jak to w pugach trochę szorstko chodziła, ale po chwili nauki dało się i szybciej zmieniać biegi.

Co do silników, to idąc od końca:

- stare 1,4 75 KM -
  • Odpowiedz
@Remik2013: Po oznaczeniu VTi. I mają trochę więcej kucy niż starsze silniki - 1.4 ma 95, a 1.6 120, jakoś tak. Sprzedawali je od rocznika '07, czyli prawie od początku produkcji, ale nie dam głowy czy przez jakiś czas nie były w Polsce równocześnie sprzedawane stare i nowe silniki.

Jeździłem tym słabszym jako zastępczym i bardzo fajnie to działa. Szybko wchodzi na obroty, tam dostaje drugi oddech i w efekcie
  • Odpowiedz