Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy administracja spodziewała się jaki kształt obierze wykop po wprowadzeniu mikrobloga i tych wszystkich udogodnień społecznościowych? Kiedyś jak się wchodziło to było po 300/400 linków w wykopalisku, a teraz prawie 3 razy mniej. Z teorii ekonomii można by wywnioskować iż prawdopodobnie zaczyna się faza schyłkowa życia produktu jakim jest ten serwis w obecnej postaci... #smutnealeprawdziwe
  • 15
  • Odpowiedz
@ppiasq: no tak, ale już od paru miesięcy obserwuję, że jak wchodzę to licznik w wykopalisku nie przekracza 200... sam stałem się biernym użytkownikiem bo nie mam za bardzo czasu, nie uważam, że mikroblog to zło, tylko tyle, iż jest on zbyt mocno rozbudowywany kosztem idei serwisu
  • Odpowiedz
@mactrix: Na mikroblogu przebywa z 50 do max 100 osób, najpopularniejsze znaleziska mają grubo ponad 1000 wykopów, nie przeceniałbym tak wartości mikrobloga tylko dlatego, że spędza się tu najwięcej czasu.
  • Odpowiedz
@Cineczeq: złapałeś mnie za słowo, ale dobrze i dziękuję Ci za to, bo to ogólnie pojęcie marketingowe, czasami tak mam, że jak myślę o wielu rzeczach to przeplatam takie durne pomyłki, akurat piszę referat nieco powiązany z tematyką cyklu życia produktu...
  • Odpowiedz
@mactrix:: No nie ma, na początku mojej przygody, dominowały znaleziska z pogranicza nauki, technologii i informatyki, potem zaczęło się politykowanie, sporo ciekawych osób zrezygnowało i odeszło, ale nadal czasem można znaleźć coś wartościowego.
  • Odpowiedz
@ppj: Tak, z tym Cię rozumiem, tylko chodzi o to, że tacy użytkownicy jak byli na wykopie parę lat temu nudzą się tym i odchodzą. Ja też na wykopie jestem w pierwszej kolejności po to by się czegoś dowiedzieć, znaleźć, wrzucić jakąś ciekawostkę, a dopiero później mikroblogi. A tu się wydaje wszystko rozgrywać w ten sposób, że mikroblog za mocno wychodzi przed szereg, co może spowodować zmianę idei serwisu.
  • Odpowiedz
@ppj: ciekawe czy na lepszych, czy na gorszych... Z punktu widzenia krótkofalowego to mogą zarobić więcej, bo przyjdą ludzie z fejsa, fotki, bez AdBlocków i będą klikać w reklamy (ja sam AdBlocka nie używam, bo mam bloga i wiem co to znaczy zarabianie na AdSense, czytam też blogi innych). Tylko tacy użytkownicy nie podniosą atrakcyjności serwisu i w długim okresie wszystko może runąć.
  • Odpowiedz