Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali ktoś, kto ogarnął by coś takiego? #matematyka #octave #matlab #informatyka #dzwiek #sygnaly

Napisać skrypt obliczający charakterystyki częstotliwościowe okien: prostokątnego, Hamminga i Hanninga w zależności od długości okna N. Ilustracja graficzna wyniku.


Jakiekolwiek wskazówki, przykłady, gotowce? A może znacie studenta z którym by się dało dogadać i potrafi to zrobić? #desperacja
  • 17
@anonim1133: Kiedyś miałem matlaba małym palcu.. kiedyś :P Teraz przykro mi nie pomogę :), zapewne znajdziesz tu jakiegoś studenta, ja ewentualnie mogę dać jakieś przykłady z okien i matlaba jak tylko znajdę.
@l-_-l: Prawdopodobnie tak, ale... Nie wiele potrafiłem mimo to materiałów odnaleźć które by mi pomogły. Szczególnie, że nigdy nie ruszałem matlaba ani octave.

@Volter: Prosił bym Cię bardzo, abyś znalazł te przykłady i podzielił się nimi!

@lepatryq: Nie, wykładowca ;/
@anonim1133: W sumie to ta, ale u mnie to wygląda hmm.. nieco inaczej, bo było to rozpoznawanie mowy, więc te funkcje były mało ważne i używaliśmy gotowych skryptów matlaba lub za hasłowane prywatne skrypty prowadzących -_-.
@Volter: Tej, stary. Wiesz co, zwątpiłem. Jakieś tam wykresy... nie zauważyłem podpisów na górze... To zdaje się jest dokładnie to co jest mi potrzebne. Zauważyłem to przeglądając ten kod! Było dodatkowo jeszcze jedno jakieś okno, ale wyciąłem, bo zbędne! Na prawdę, jesteś geniuszem!

Jak to znalazłeś powiedz?