Wpis z mikrobloga

siema mirki, jest sprawa!

Potrzebuje plecaka górskiego i chce wybrać najlepszy w stosunku cena-jakość. Nie mam za wiele hajsu, a mam też duży problem bo jestem ograniczony do kupna plecaka tylko w jednym, stosunkowo małym sklepie. Wybór mam taki:

ten plecak za 186zł

http://www.toursport.pl/plecak-walker-65l-berg-outdoor

albo ten, droższy, za 260zł

http://www.toursport.pl/plecak-guide-pro-65-berg-outdoor

wiem mirki że mógłbym poszukać za te pieniądze czegoś lepszego, ale nie moge kupić w innym sklepie niż ten, a że zależy mi na dużym plecaku, to mam właściwie tylko te dwa do wyboru. Oczywistym jest że chce coś praktycznego i na dłużej* Który brać?

#plecakturystyczny #mirekwpotrzebie #podroze #autostop #gory #trudnywybor #podrozujzwykopem
  • 12
@DefektMuzgo: drugi bierz. Masz w ogóle okazję go przymierzyć? Po zdjęciu wydaje mi się, że ma więcej opcji regulacji szelek oraz lepsze zapięcie na pasie biodrowym. Jest też [wg opisu] dodatkowo usztywniony]. No ale ze zdjęcia można sobie dumać [i po opisie]. Te regulacje są cholernie ważne [szczególnie w niektórych miejscach], bo masz to nosić na plecach wiele godzin i czasem mała zmiana w paru miejscach czyni cuda.
@hellyea: mam, tyle że nie znam sie na doborze plecaka pod tym kątem. Jestem wysoki (191cm) i z tego co słyszałem regulacja na poziomie pleców nie jest dla mnie ważna, bo i tak bede miał ustawione na najwyższy. Nie chce tez przeplacać, a decyzje musze podjąć do jutra.
@DefektMuzgo: bzdura. Sama regulacja [teraz będę próbowała to ująć w słowa, co łatwe nie jest :P] na zewnętrznej stronie "szelek" na górze może sporo zmienić w komforcie noszenia plecaka. Mówiąc najprościej- możesz sobie podregulować jak bardzo plecak będzie "zwisał" na szelkach i Cię dociążał. Czasami wystarczy trochę to podciągnąć i od razu niesie się o niebo lepiej. Na zdjęciu jest to 4. A to tylko przykład.

Zapięcie na pasie biodrowym w
hellyea - @DefektMuzgo: bzdura. Sama regulacja [teraz będę próbowała to ująć w słowa,...

źródło: comment_j5mnnF082ZUH4QfHoVu9EzdC5peAWjSb.jpg

Pobierz
@hellyea: no właśnie też mam pewne problemy z kręgosłupem i dlatego chce dokonać możliwie jak najlepszego wyboru, zwlaszcza ze szybko nie kupie nowego.

Nie przepłace decydując sie na ten drugi plecak?
@DefektMuzgo: Do czego ten plecak ma Ci służyć? Jako transportowy czy będziesz się przez miesiąc włóczył po Beskidach? Nie łap się na jakieś nazwy typu Guide w nazwie.
@fjord: raczej wielofunkcyjny. Jakies wypady jak woodstock, namioty ze znajomymi, wypad na kilka dni, moze gory na kilka dni. Cotygodniowe powroty ze studbazy do domu i z powrotem itp. Bede raczej dosc czesto uzywal wiec solidniejszy bedzie dla mnie lepszy. I nie spieszyl bym sie tak z kupnem ale mam tylko kilka dni na wymiane, a tak sie sklada ze wczesniej kupilem z rozpedu i bez zastanowienia tam inny, mniejszy, felerny