Wpis z mikrobloga

@ediz4:

Wiesz dlaczego nazywają ich Siły Bezpieczeństwa a nie armia? Bo armii nie przypominają dlatego, partyzantka chociaż oni już partyzantki raczej nie przypominają odnoszą z nimi niewielki sukcesy. Mi chodzi gdzie o sytuacje gdzie współczesna armia walczy z partyzantką a nie jakieś samobójcze dzikusy. Amerykanie przez prawie 10 lat okupacji stracili 5k żołnierzy, to jest 500/rocznie straty żadne, myślisz, że jakakolwiek armia przestraszy się takich strat? Z czego pewnie większość tych
  • Odpowiedz
@nico112: Czy ja mówię o stratach. USA pomimo tylu lat "okupowania" Iraku i Afganistanu nie wygrało tej wojny. Dlaczego Stany przegrały wojnę w Wietnamie ? Dlaczego Rosjanie przegrali w Afganistanie ?
  • Odpowiedz
@ediz4:

Jak nie wygrały? Zyskali na tej wojnie miliardy, pompowali tyle ropy ile chcieli, robili co chcieli i nie wygrali wojny?

Wietnam przegrali medialnie odnieśli tak duże straty, że opinia publiczna by ich zniszczyła gdyby się nie wycofali a w momencie wycofywania przejmowali inicjatywę. Poza tym tam walczyli z armią co prawda na zasadach partyzanckich ale dalej regularną armią, walczyli z czołgami, lotnictwem itp. No i nie zapominaj, że w Wietnamie
  • Odpowiedz
@ediz4: trochę beka:

Wprowadźmy w Polsce broń. Będzie jak w Iraku, Wietnamie, Afganistanie


Trochękiepskieporównanie.png


Dodałbym Somalię i Amazońską dżunglę, gdzie każdy w plemieniu nosi dzidę. To są przykłady godne naśladowania ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@nico112:

Zyskały miliardy ?. Dziwne bo w USA nalegają na jak najszybsze wyjście bo koszty są ogromne. Wystarczy popatrzeć jak wygląda sytuacja w tych krajach wyżej masz link i powstanie ISIS. Uważasz to za zwycięstwo. Nie minie rok od ich całkowitego wyjścia i talibowie będą rządzili ponownie - w ISIS już rządzą. Partyzantka ma struktury wojskowe jak regularna armia ale większość jej stanu stanowią właśnie tacy zwykli obywatele co wyciągnęli z
  • Odpowiedz
@nico112: No właśnie zaszliśmy trochę z tematu. Twierdziłeś że partyzantka nie ma żadnych szans w starciu z regularną armią i takie prawo jak jest np: w Szwajcarii nie podnosi bezpieczeństwa kraju. Przykłady że się mylisz masz wyżej.
  • Odpowiedz
@ediz4:

No właśnie słabe te przykłady Irak 10 lat okupacji straty niewielkie, teren pod panowaniem przez cały czas. Afganistan 13 lat okupacji straty niewielkie, teren pod panowaniem okupantów przez cały czas.
  • Odpowiedz
@nico112: Irak 10 lat okupacji - powstanie ISIS na pograniczu, teren pod panowaniem ale partyzantka nadal silna, Afganistan -13 lat okupacji - wyżej masz artykuł jakie tam są niepokoje - partyzantka również silna jak do tej pory.

To tak jakbyś powiedział że Polska Partyzantka w czasie II wojny światowej była do dupy a była najsilniejsza w Europie i miała znaczne sukcesy.
  • Odpowiedz
@ediz4:

Tylko zapomniałeś, że to się dzieje PO wycofaniu NATO a nie w trakcie jej pobytu. A potencjalny najeźdźca będzie przypominał armie NATO a nie siły bezpieczeństwa bo jeśli będzie przypominał siły bezpieczeństwa to nasza armia go zmiażdży.
  • Odpowiedz
@nico112: Wczoraj chyba NATO ogłosiło że nie będzie w Europie Środkowo-Wschodniej ich baz. Wygląda na to że w razie wojny szykuje nam się powtórka z roku 1939. Dlatego też trzeba liczyć na siebie i dążyć do tego żeby jak najwięcej ludzi potrafiło korzystać z broni ponieważ mamy jedynie 120 tysięczną armię.
  • Odpowiedz
@ediz4:

Powtórki z '39 nie będzie.

Dlatego też trzeba liczyć na siebie i dążyć do tego żeby jak najwięcej ludzi potrafiło korzystać z broni


Ale to jeżeli już należy do obywateli aby kupowali broń i uczyli się ją wykorzystywać. Wojsko bardzo chętnie przyjmie na szkolenia jeszcze za to zapłaci uczestnikom.

ponieważ mamy jedynie 120 tysięczną armię.


Mówisz "jednie" o jednej z najliczniejszej armii na świecie.
  • Odpowiedz
@nico112: Bo tak mówisz ?

To trzeba umożliwić obywatelom swobodny dostęp do broni.

Taak. Zobacz jak wygląda sytuacja z NSR. Dopiero w tym roku ma być zwiększona ilość szkoleń rezerwy. Ja nigdy nie byłem a skończyłem służbę 10 lat temu. Nie mówiąc już o przydzieleniu 5 pocisków na osobę.

Jak ta 120 k armia się ma do armii państw które nam zagrażają ?
  • Odpowiedz
@nico112: Bo tak mówisz ?


Bo dwa razy się tych samych błędów nie popełnia.

To trzeba umożliwić obywatelom swobodny dostęp do broni.


Ale co za problem obecnie zdobyć broń?

Taak. Zobacz jak wygląda sytuacja z NSR. Dopiero w tym roku ma być zwiększona ilość szkoleń rezerwy. Ja nigdy nie byłem a skończyłem służbę 10 lat temu. Nie mówiąc już o przydzieleniu 5 pocisków na osobę.


Zgłosiłeś się na szkolenie i nie
  • Odpowiedz
@nico112: Historia lubi się powtarzać a jak widać polityką obecną dążymy nawet do tego.

Wiesz co oznacza swobodny. Ja chciałbym mieć bez udowodniania że nie jestem małpą.

Nie zgłosiłem się - mówię o szkoleniach rezerwy. Poczytaj o NSR i kłopotach tej formacji. Nawet w ministerstwie gadają że to niewypał organizacyjny.

A Rosja to już nam nie zagraża ?. Oni to 120k mają samych sił specjalnych.
  • Odpowiedz
@ediz4:

Nie ma nawet swobodnego dostępu do kierowania samochodami a ty chcesz swobodny dostęp do broni. Swobodny dostęp oznacza, że #!$%@? też dostaną broń a tego chyba nie chcemy.

Nie zgłosiłem się - mówię o szkoleniach rezerwy. Poczytaj o NSR i kłopotach tej formacji. Nawet w ministerstwie gadają że to niewypał organizacyjny.


Niewypał bo ludzie nie chcą się szkolić i walczyć.

A Rosja to już nam nie zagraża ?. Oni to
  • Odpowiedz
@nico112: #!$%@? już teraz mają dostęp legalny np: do broni czarnoprochowej. Latają z nią po ulicach ?.

Niewypał bo WP nie stanęło na wysokości zadania. Kandydatów było wielu ale też trzeba ludzi zachęcić.

Ruski mają zapewne stan liczebny armii polskiej w obwodzie kaliningradzkim
  • Odpowiedz
@nico112: #!$%@? już teraz mają dostęp legalny np: do broni czarnoprochowej. Latają z nią po ulicach ?.


Nie wiem czy latają nikt statystyk nie prowadzi.

Niewypał bo WP nie stanęło na wysokości zadania. Kandydatów było wielu ale też trzeba ludzi zachęcić.


Kandydatów było wielu to gdzie oni są? Jak mieli zachęcać? Do mnie dzwonili i zapraszali. Stoisk informacyjnych NSR też było swego czasu mnóstwo.

Ruski mają zapewne stan liczebny armii polskiej
  • Odpowiedz