Wpis z mikrobloga

ZAMIAST SKUPIĆ SIĘ NA FABULE MUSZĘ MIEĆ #!$%@? HD


@Zuler: masa ludzi włożyła kupę kasy, talentu i czasu żeby film jakoś konkretnie wyglądał, a to jak wygląda jest bardzo często kluczowym elementem opowiadzianej historii. Różnica między jakością DVD a BR, mimo że zauważalna, to jednak nie powinna przeszkodzić w poprawnym odbiorze filmu; sytuacja wygląda inaczej przy WebRip2014CAM240pLektorPL.avi
  • Odpowiedz
@wiktors96: a ile czasu ściąga Ci się film? Po co Ci 1000gb filmów? Zawsze możesz pobrać na nowo a na dysku trzymać jedynie te ulubione w ultra hiper hd
  • Odpowiedz
@emtei: neta mam jakieś 17mb czyli aż tak wolno nie jest, filmów mam jakieś ~910GB, lubię mieć kolekcję, nie muszę znowu szukać żeby pobrać, poza tym oglądam też dużo starych filmów, starych tzn z lat 90 a te jeśli nie są hitami to nie zawsze są w HD
  • Odpowiedz
@Lookazz: mój konkubent ogląda większość rzeczy w streamingu i wciąż nie może zrozumieć, czemu interesuje mnie tak rodzielczość, klatkaż, bitrate, rozszerzenie, wydanie, blablablabla i czemu wciąż oszczędzam na projektor zamiast kupić coś ze średniej półki. ten obrazek idealnie odnosi się do wszystkich technologicznych ignorantów (w sensie: ludzi, którym jakość zupełnie zwisa) - bez względu na płeć.
  • Odpowiedz
@szatniarka:

Staraj się nie używać słowa "konkubent". Każdy jak to słyszy, to ma przed oczami ostrą patologię, a jak mniemam, mija się to trochę z prawdą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szatniarka: Człowieku bo dobry film będzie tak samo dobry nawet i czarno biały . Kiepski film będzie tak samo kiepski nawet puszczany na zajebistym projektorze za 4000 zł . Zrozum to.
  • Odpowiedz
@Zwanek: przecież nie użyłam go przypadkowo. Bardzo bawi mnie to, jak zakodowane jest to słowo jest w świadomości przeciętnego odbiorcy wiadomości. Hobbistycznie zbieram artykuły z gazet lokalnych i pitawale, a tam co drugi występek popełnia się w trakcie "libacji alkoholowych" w towarzystwie "konkubin", "konkubentów" i "kolegów od kieliszka". A to przecież nie tylko prawne określenie związku niemałżeńskiego, ale też słowo z długą i interesującą historią w jęz. polskim.
  • Odpowiedz
@ziobro2: Zrozum to. Najważniejszy w filmie jest scenariusz. Ale jeśli kocha się kino, to warto pochylić się nad wizualną stroną filmu, który jest przecież sztuką obrazu.

Szwenkier pieczołowicie aranżuje kadr po kadrze, mistrz oświetlenia świeci aktorów w taki a nie inny sposób również w konkretnym celu. W postprodukcji montuje się sceny klatka po klatce, poddaje się je kolorkorekcji, dodaje efekty i muzykę. Nad ukończeniem filmu pracuje kilkuset ludzi i wydaje mi
  • Odpowiedz
@parasolki: na normalnym w miare dobrym monitorze czy telewizorze te wstawki po 700mb wyglądają jak gówno, lecz mam tez jeszcze jeden stary 27 calowy telewizor z tzw. "dupą" i na nim wygląda to całkiem nieźle.
  • Odpowiedz
@Teal_c: Dużo moich kolegów z akademika też ogląda filmy online. #!$%@? w to, że są limity danych i jest sieć miasteczkowa, gdzie te filmy są w full HD i ściągają się w 3 minuty.
  • Odpowiedz
@wiktors96: Co to znaczy nie widać pikselozy? Że nie robią się kwadraty jak na obrazeczku z pierwszego posta?

Przecież oprócz rozdzielczości liczy się bitrate, pomiędzy 1080p zajmującym 2gb i 1080p zajmującym 12gb różnica jest makabryczna i dobrze widoczna nawet na moich 22 calach.

http://i.imgur.com/8fUK1Zv.jpg - "hd" vs "yt hd" na przykładzie przypadkowej sceny. 700mb w 480p wygląda jeszcze z co najmniej 10 razy gorzej, nie wiem jak można to oglądać na
  • Odpowiedz
http://i.imgur.com/8fUK1Zv.jpg - "hd" vs "yt hd" na przykładzie przypadkowej sceny. 700mb w 480p wygląda jeszcze z co najmniej 10 razy gorzej, nie wiem jak można to oglądać na monitorze, a tym bardziej na 55 calach.


@Chodtok: nie widać ogromnej pikselozy, tutaj masz urywek z 640x272, wygląda słabiutko, ale da się rozróżnić kto jest kim, z pikselami jest tak że oglądane z większej odległości trudniej rozróżnić i wygląda to lepiej niż miałbyś
w.....6 - > http://i.imgur.com/8fUK1Zv.jpg - "hd" vs "yt hd" na przykładzie przypadko...

źródło: comment_szSS2Tsjo5ufoWBkSNBUrCvT0fcQ2FYD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lookazz: Generalnie takie filmy do neta wstawiają Janusze i Sebixy które utknęły mentalnie gdzieś w czasie jakieś kilka dobrych lat temu. Filmy muszą mieć lektora, najlepiej IWONĘ, być w dziwnym formacie i KONIECZNIE #!$%@? MIEŚCIĆ SIĘ NA JEDNEJ PŁYCIE CD - stąd rozmiar ok 700 MB bo oszczędnie.
  • Odpowiedz
nie za kazdym. U mnie nigdy. ;)


@Unik4t: U mnie w sumie też nie.


oh god, ale ból dupska.


@Zuler: Humor, żart - mówi ci to coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Cointreau: Znałem takich co koniecznie zapychali płyty filmami w gównianej jakości w formacie rmvb, nie ważne, że gówno widać, ważne, że na jednej płytce mam tyle filmów!
  • Odpowiedz