Wpis z mikrobloga

1575 - 1 = 1574

autor: Stephen King

tytuł: Bastion (ang. The Stand)

gatunek: horror, science fiction

rok wydania: 1978

Supernowoczesna, bezlitosna broń biologiczna, grypa zwana Kapitanem Tripsem, niesie zagładę niemal całej ludzkości. Nieliczni, którzy ocaleli, mają wyraziste sny, zwiastujące pojawienie się w postapokaliptycznym świecie wysłanników sił Dobra i Zła, które stoczą na ziemi kolejną wielką bitwę. Książka jest swoistym studium świata, w którym nagle zmarło 99,4% populacji.


Dziś popołudniu skończyłem czytać. Zacząłem w maju a czytałem głównie podczas podróży pociągami na uczelnie i z powrotem :D

Książka jest świetna, ponadczasowa, wielowątkowa, wywołuje wiele emocji i bardzo wciąga, jest w niej wszystko co najlepsze u Króla Grozy.

Szczegółowe rysy psychologiczne bohaterów zarówno pozytywnych i negatywnych, ich wewnętrznych rozterek, przeżyć, świetnie oddane emocje fragmentów pokazujących zarówno pozytywne jak i negatywne przeżycia, niespodziewane fabularne zwroty i bez owijania w bawełnę - wiele fragmentów które zjeżą włos na głowię.

Właśnie, zawsze kiedy czytałem opis jakiejś powieści z opisem typu (...)jeżące wam włosy na głowie to prychałem bo jak niby fragment książki może to sprawić... no właśnie może, przekonały mnie o tym niektóre fragmenty Bastionu, w końcu dowiedziałem się co to znaczy literacka groza i momentami naprawdę powieść pochłaniała mnie całkowicie

ciekawostka Na podstawie książki został w 1994 roku nakręcony czteroczęściowy miniserial z Garym Sinisem w roli głównej, a jedną z mniejszych zagrał sam King. Mam jeszcze bombę, powstaje nowa wersja w której Randalla Flagga - Antychrysta, głównego antagonistę ma zagrać Matthew McConaughey

Jeśli ktoś nie zna - mam nadzieję że kogoś zachęcę do przeczytania tego ponad 1100 stronnicowego Magnum Opus(thanks @juicebox: ;) polecam ale uprzedzam, nie jest to lekka i przyjemna lekturka(poskładał mnie fragment kiedy Dzieciak zgwałcił Śmieciarza lufą pistoletu)

zachęcam do obserwowania tagu #siekierates ==> tylko szczere i prawilne opinie

#film #ksiazki #stephenking #matthewmcconaughey #horror

#bookmeter
SiekYersky - 1575 - 1 = 1574



autor: Stephen King

tytuł: Bastion (ang. The Stand) ...

źródło: comment_6zKAPsDYktXIUWktSGjStQVtH4X9Ywop.jpg

Pobierz
  • 8