Wpis z mikrobloga

Mój dziadek ma różne popieprzone pomysły, ale teraz przeszedł samego siebie.

Za niecały miesiąc zaczynam studia, toteż poprosiłam rodziców o mniejszego laptopa, coby nie targać na uczelnie 3 kg grata. Mama się zgodziła, wiec powiedziałam, że zacznę sobie czegoś szukać w internetach, jednocześnie prosząc, aby POD ŻADNYM POZOREM nie kupowali czegoś bez mojej wiedzy.

I co się stało?

Po 2 dniach dzwonią do mnie o 8 rano i mówią, że zamówili laptopa na allegro, bo dziadek okazje znalazł.

Niewiele myśląc mówię im, żeby anulował zamówienie, bo ten laptop jest ch%&#@*, ale dziadek, że nic nie będzie anulować "bo negatywa dostanie"<br/>
Tłumaczenie, że za podobną cenę można kupić coś lepszego i że sam pomysł zamawiania sprzętu przez allegro od jakiegoś randoma jest poroniony, na nic się nie zdało, bo "dziadek znalazł i powiedział, że będzie mi pasować, więc na pewno miał racje"<br/>
I w sumie olałabym to już gdyby, nie fakt że<br/>
<br/>
<a class="showSpoiler"></a>! Laptop został zamówiony tydzień temu i wciąż nie doszedł, a sprzedawca ma wyłączony telefon od momentu wpłacenia pieniędzy <br />!
<br/>
<br/>
<a class="showSpoiler"></a>! to chyba tyle z mojego laptopa ()<br />!
<br/>
<br/>
#<a href="#gorzkiezale">gorzkiezale</a> #<a href="#januszebiznesu">januszebiznesu</a> #<a href="#allegro">allegro</a> #<a href="#zlodzieje">zlodzieje</a> #<a href="#kiedysmialamlaptopa">kiedysmialamlaptopa</a>
  • 26
@Antypatia: Masz nauczkę, by następnym razem prosić o takie rzeczy po zebraniu wszystkich informacji i wybraniu laptopa. W przeciwnym wypadku dajesz rodzinie okazję do zrobienia tego, co zrobił ci dziadek.
@Fheat: do notowania i rzeczy związanych ze studiami. Na moim starym laptopie już nawet kompilator się wiesza, a na kartce papieru raczej nie da rady programować xD

@michalo94: Ale ja miałam wszystkie informacje i nawet paru faworytów () Do tego rodzice sami powiedzieli, że dopiero w połowie miesiąca mam się do nich zgłosić z wybranym modelem.
@WuDwaKa: Nie mam już tego zapisanego, bo jak dowiedziałam się, że dziadek mnie wyprzedził to olałam temat.

Ale chociażby zwykły Lenovo B590, który na uczelnie byłby akurat, a do tego jest dość tani, by mi wystarczył (nie chciałam naciągać rodziców na coś drogiego, bo i tak maja inne wydatki :P)
@NiebieskiPrzepychaczDoUszu: wątpię bym ja na tym ucierpiała, mama #!$%@?ła się i powiedziała, że po prostu dziadek odda jej za laptopa i niech sam próbuję tamte pieniądze odzyskać, ale to też nie jest zbyt fair wobec Niego tzn. hmm... ten człowiek ma już swoje lata, a niektórzy z wiekiem dziecinnieją, żeby nie powiedzieć głupieją i zrzucanie na niego całej winy za jego głupie pomysły jest trochę bez sensu, bo on już taki
ale to też nie jest zbyt fair wobec Niego


@Antypatia: głupota - argument ponad wszystkie, uzasadniający jakiekolwiek zadośćuczynienie za wyrządzoną stratę

niektórzy z wiekiem dziecinnieją, żeby nie powiedzieć głupieją


@Antypatia: owszem, całkowicie potwierdzam, dlatego tak jak dziecko - musi uczyć się na błędach

i zrzucanie na niego całej winy za jego głupie pomysły jest trochę bez sensu, bo on już taki jest ^^"


@Antypatia: najgłupsze uargumentowanie ever, pomyśl, że
@NiebieskiPrzepychaczDoUszu: No tak, ale weź pod uwagę, ze gdyby moja mama nie dała mu pieniędzy i nie zgodziła się, by go zamówił, to on nic by nie zrobił. W sumie tego problemu by nie było, gdyby ktokolwiek zapytał mnie o zdanie. No i wciąż mój dziadek miał masę poronionych pomysłów, a z wiekiem jest z nim chyba coraz gorzej, wiec nawet zrzucanie na niego odpowiedzialności nic nie pomoże, bo on i
No tak, ale weź pod uwagę, ze gdyby moja mama nie dała mu pieniędzy i nie zgodziła się, by go zamówił, to on nic by nie zrobił.


@Antypatia: A jeśli dasz pod opiekę dziecko opiekunce i opiekunka zabije dziecko to kto będzie sądzony? Rodzice czy opiekunka? Matka dała pieniądze dziadkowi, by kupił laptopa - nie przekazał złodziejowi.

Niech kupi drugi laptop, za tę samą cenę, który Ty wybierzesz. Takie rozwiązanie wg