Wpis z mikrobloga

Jutro w Rzepie: Partii Korwin-Mikkego grozi rozpad

„Z powodów formalnych nie dojdzie do konwentu 4–5 października. Otrzymałem podpisany wniosek o zwołanie go na 11–12 października" – napisał ostatnio na stronie Kongresu Nowej Prawicy jej prezes Janusz Korwin-Mikke. Za tym komunikatem kryje się potężny konflikt, który targa partią.


Jak ustaliła „Rz", Korwin-Mikkke skłócił się z kilkoma prominentnymi politykami ze swojego otoczenia. Wśród nich są trzej pozostali europosłowie oraz wiceprezesi partii: Stanisław Żółtek, Artur Dziambor, Jacek Wilk i Piotr Najzer.


Walka o władzę rozpoczęła się po największym sukcesie ugrupowania, gdy w maju po raz pierwszy przekroczyło próg wyborczy. Do tej pory największe wpływy miało środowisko Żółtka, które mogło wetować decyzje prezesa. To ono sprzeciwiło się np. jego pomysłom, by najlepsze miejsca na listach do europarlamentu oddać osobom z zewnątrz: Przemysławowi Wiplerowi i Markowi Migalskiemu (ostatecznie nie weszli na listy partii).


http://www.rp.pl/artykul/1115675,1141383-Partii-Korwin-Mikkego-grozi-rozpad.html

#knp #krul #polityka #neuropa #4konserwy
  • 59
  • Odpowiedz
Jest prawda, półprawda i g***o prawda.


Akurat po przeczytaniu "Jutro w Rzepie..." byłem o tym przekonany XD.

Ale czego się można spodziewać po PiSowskim szmatławcu (równie prawdziwe co "niezależna" czy "Ukraińska prawda").

Beka z lemingów które łykają ten chłam ( )
  • Odpowiedz
@artur-dziambor: w sumie lekki żal ze nie ma migalskiego w knp. Myślę że tak jak Wipler, mógłby wiele zdziałać, zwłaszcza w tym elektoracie centrum, to dobry mówca i bardzo aktywny polityk. Bardzo żałuję że knp zdecydowało się obsadzić 2 miejsca w pe leśnymi dziadkami.
  • Odpowiedz
@Velati: Dziwię się że uwierzyłeś w te bzdury. Partia nigdy nie była bardziej zjednoczona. Za czasów UPR takie "rozłamy" to były co tydzień. Mnie osobiście ten artykuł rozśmieszył do łez. I jeszcze Wipler i Migalski jako "jedynki" do europarlamentu. Niezłe political-fiction.

@blaze01: Żółtek to jeden z bardziej zasłużonych, doświadczonych i zaufanych działaczy idealistów. Gdybyś zamiast takich ludzi wstawił młodych i narwanych to załatwiliby partię w tydzień. Widać, że nie wiesz
  • Odpowiedz
@artur-dziambor: wiem o co panom chodzi. O Korwina. Bo znowu pewnie #!$%@?. Proponuję więc:

1) kupić podrobiony paszport Janusza Korwin-Mikke, obywatela Królestwa Szwecji i wmówić mu, że jego przodkowie byli także Szwedami

2) Korwin jedzie (płynie) do Szwecji robić rewolucję przeciw tfu lewakom

3) po drodze odbija Breivika (jeden kraj w tę czy w tamtą)

4) Korwin jest gwiazdą Skandynawii, ale przynajmniej u nas o nim cicho: nikt nie popiera aneksji
  • Odpowiedz