Wpis z mikrobloga

Brywieczór mircy. Wie ktoś może czy można gdzieś w Trójmieście osłuchać słuchawki Creative Aurvana Live? Niestety, po czterech latach używania moje ukochane Sennheisery CX 300 mk II zniszczyły się po raz trzeci, i chyba czas na zmianę, goodnight sweet prince...

Ogólnie do wyboru mam CAL! lub AKG K518LE. Problem w tym że to skrajnie różne słuchawki. Każdych z nich trochę słuchałem jakoś dwa lata temu, i w AKG urzekł mnie potężny, mięsisty bas. Zaś po założeniu CAL! opadła mi szczęka - nigdy nie słyszałem takiej głębi, przestrzeni i czystości dźwięku, słyszałem każdy instrument z osobna, wokal był piękny i czułem się jak w jakiejś operze. Niestety one nie mają tak mocnego basu. A lubię czasem posłuchać muzyki elektronicznej, EDM, house itd, a czasem jakiejś muzyki granej na pianinie, gitarze i innych instrumentów które nie mają #!$%@?ęcia, ale ładnie brzmią. Co robić? :/

#audio #sluchawki #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Na jedne i drugie naraz mnie nie stać :D Ale myślałem nad tym żeby kupić CAL! do delektowania się muzyką, i naprawić po raz któryś z rzędu te Senki jakbym miał ochotę na walnięcie basem, bo mają całkiem niezły. A jak jest z izolacją od otoczenia w CAL? Da się słuchać w kolejce, autobusie itd? Zdaje mi się że to konstrukcja zamknięta.
  • Odpowiedz
@phyrexia2007: 1.2m mi wystarcza, poza tym czytałem gdzieś w recenzji że jest dołączony przedłużacz?

Swoją drogą, masz je na oryginalnym kablu? Bo wszędzie piszą że po jego wymianie na lepszy dźwięk jest miliard razy lepszy i takie tam. Czy to raczej zabawa dla "audio"fili?
  • Odpowiedz
@xerxes931 Właśnie wczoraj zamówiłem CAL'e z brakującym jackiem za 80 pln na allegro. I tak miałem je rekablować, więc świetnie się składa, a na kabel, dekoracyjn oplot i 2 jack'i wydałem 38 pln. Jak dojdą to opiszę jak grają :D

Z tego co słyszałem na BASS nie można w nich narzekać.
  • Odpowiedz
@equilibriumm: Gratulacje ;) Daj znać jak przyjdą i je osłuchasz. Nie wiem czy można narzekać. Słuchałem ich jakieś 2 lata temu na dwóch utworach, i jedyne co pamiętam to niesamowita głębia dźwięku. Basu nie pamiętam, nie zapadł mi się tak w pamięć jak ten z AKG K518, w których aż mi urwało dupę, ale może to tylko takie wrażenie. Mówię, pamiętam ich odsłuch jak przez mgłę. Ale z ciekawości kupię.
  • Odpowiedz
@equilibriumm: A co mi tam, zaszalałem. Kupuję używki z OLX za 110 zł :D Kupione w styczniu 2013, wyglądają na dobry stan, a jeszcze będę się umawiać na odbiór osobisty. Bo w sumie najważniejsze żeby pałąk i muszle były nieuszkodzone, bo przetworniki ciężko zepsuć, a kabel można wymienić.
  • Odpowiedz
@xerxes931: Wyszedłem z tego samego założenia, przynajmniej będą już rozgrzane hehehe

:D

Mam nadzieję, że moje umiejętności lutownicze nie spowodują jakieś katastrofy podczas wymiany kabla i jacka . ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@equilibriumm: Raczej nie powinny. Chociaż ja osobiście nie znoszę wymiany jacków, przeważnie przewody są w jednej zbiorczej izolacji (ale to zależy od kabla) i są laminowane, i weź tu tak usuń izolację żeby nie było zwarć między żyłami...
  • Odpowiedz