Wpis z mikrobloga

#tvn24 #jezykangielski #reporterzy

Nie wiem, ale trochę żenadłam ogladajac ten filmik. Wysyłać kogoś do ojczyzny języka angielskiego, żeby porozmawiał z Anglikami na temat Szkocji, a gościu prostego zdania nie potrafi poprawnie powiedzieć... Nie mówiac o wymowie. ;__; Kto jak kto, ale chociaż reporterzy nie powinni mieć takich problemów...

Pewnie na cv wpisał "angielski - biegle" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Filmik nie chce się zalinkować. Chodzi o filmik z godziny 7:59 pt. "Londyn zadowolony z wyników referendum"

http://www.tvn24.pl/szkocja-zostaje-w-zjednoczonym-krolestwie-zwolennicy-niepodleglosci-przegrali,469235,s.html
  • 10
@tusiatko: Ja mówiłem o poziomie języka, a nie prowadzeniu wywiadu. I nie zgadzam się z Tobą, że poziom bieda. Owszem, mógł to zrobić o wiele lepiej, ale to nie znaczy, że było jakoś tragicznie. Szukasz babo dziury w całym. Zapytał i otrzymał odpowiedź? Tak.
@tusiatko: Poziom języka angielskiego wśród dziennikarzy w Polsce jest na żałosnym poziomie. Pamiętam jak BBC czy tam CNN robiło cykl 20 lat po okrągłym stole. Rozmawiała z Mazurkiem (jakiś z TVN 24, nie jestem pewien, że się tak nazywa) i mówił łamaną angielszczyzną. Ale pewnie i tak najlepiej z całej redakcji.
@Solidly: No właśnie o poziom języka. W telewizji powinni występować najlepsi, a nie z taka wymowa. I znalazłoby się pewnie z 10 na jego miejsce z o wiele lepszym angielskim. Niech zostanie w Polsce i tam robi wstawki.
@Rga79: Mnie razi to, że nie potrafia znaleźć nikogo z ładnym angielskim, żeby wysłać na relację do innego kraju. Przecież to nie jest jakiś języku ulululu, tylko mega powszechny język, którego prawie każdy w Polsce dzisiaj się uczy w szkole.