Wpis z mikrobloga

Hej, moglby mi ktos polecic jakas ksiazke/strone, ktora nie jest typowym tutorialem, a raczej czyms co pomogloby mi udoskonalic swoja wiedze? Nie jestem jeszcze na jakos nad wyraz wysokim poziomie, ale mam wrazenie, ze uczac sie z tutoriali czy robiac zadania jakie ludzie maja na studiach/rekrutacji, wciaz nie zdobywam potrzebnej wiedzy ._.

#programowanie #cplusplus
  • 16
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Zadania ze SPOJa wymagają kompletnie innego mindsetu niż pisanie dzisiejszych, nowoczesnych programów w C++. Wysokowydajne rozwiązanie zadania spojowego nie będzie się bardzo różnić od programu w C. Wiele zadań wymaga żyłowania IO, a to nam np. eliminuje użycie sporej części STL. A chyba nie o to nam chodzi.

Pisanie zadań ze SPOJa podnosi nam generalnie umiejętność rozwiązywania zadań SPOJowych i tyle. Mógłbym je komuś polecić, gdyby zapytał o potyczki algorytmiczne,
@Antypatia: Wybacz jeżeli się mylę, ale wygląda mi trochę na to, że sama nie wiesz czego byś się chciała nauczyć (poza tym, że C++). Więc zacznij od tego że przeczytaj dobrą książkę o C++ i może przekonasz się wtedy co tam do nauki w ogóle jest. Sugeruję:

http://www.amazon.com/The-Programming-Language-4th-Edition/dp/0321563840/

Do tego realizuj projekty i projekciki, jak brak pomysłów to załączam krążącą po necie listę wyzwań programistycznych.

Wtedy w praniu wyjdzie czego jeszcze
Pobierz
źródło: comment_6rPifBp3dlowAOl9mf3ZMreAh6t3lKRC.jpg
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Moge to zrobic, tylko najpierw dostane sie do komputera :P

Na wstepie moge powiedziec, ze wiele sie nie nauczylam, bo pisalam bardziej po to zeby sprawdzic czy w ogole mi sie to podoba, a ze spodobalo to chce juz na powaznie cos robic :P

Ale podstawy jakies mam xD
@Antypatia: Hmm... Ja zaczynałem z jakimiś internetowymi tutorialami i pierwsza książka jaką kupiłem to Programowanie - teoria i praktyka z wykorzystaniem C++. B. Stroustrup

Według mnie bardzo dobra. Inni polecają Symfonię C++ Grębosza. Na ten temat się nie wypowiem, bo nie miałem z nią styczności.