Wpis z mikrobloga

@Kordus: Może nie tyle co źle, ale chciałbym dać szerszą i chciałem zapytać kto jeździ na 16tce. Aktualnie mam 15 oraz zdarty cały bieżnik. Trzeba wymienić przed wyjazdem na Chorwację. :P

Mam 750 special edition z 1990 roku.

Po forach patrzałem i ludzie mają 140/90/15 oraz 130/90/16
@GrabkaMan: Hm, sprawdzę po znajomych, może ma ktoś takie ciapciaramciam :) odnośnie chorwacji, znajomi byli na wakacjach, tyle że przejechali przez Chorwację do Czarnogóry, i powiem Ci że warto tak zrobić, tzn. zwiedzić Czarnogórę, tyle że nie samo wybrzeże a środek, od kuchni wygląda to o niebo lepiej :) Jak chcesz wyślę Ci na PW filmik :). LwG.
@Gadzinski: Na pewno nie nowe, bo mnie nie stać. Mam 5 stówek i muszę za to wymienić oponę, akumulator i pochromować kilka części. Może być krucho z kasą.

Ogólnie nie patrzę na firmę, bardziej na bieżnik. Ale widziałem ładnego Continentala za 80 zł.

I tego metzelera. Ale nadal muszę się dowiedzieć, co do tego, czy mogę 16' kupić..
@GrabkaMan: Niebezpiecznie jest brać stare opony - strasznie #!$%@? się trzymają drogi, patrz na rocznik zawsze. U mnie 5 letnia przy 120 łapała już straszny uślizg przy zakrętach. Wiem, że na wirażce nie będziesz tyle śmigać na łuku, ale już sam fakt dłuższego hamowania jest warty zastanowienia.
@GrabkaMan: Tak, pod koniec sezonu uczyłem się na tylnich setach i całkiem nieźle szło. Ogólnie zamierzam kupić 2 sprzęt specjalnie do stuntu jak będę miał kasę.

Początki były straszne :P 2 razy wylądowałem w rowie, ale nic motocyklowi się nie stało. Ogólnie ciężki sprzęt do podnoszenia na gumę.
@GrabkaMan: No powiem Ci, że rzeczywiście jest trach, że można na plecy się #!$%@?ć dlatego początki robiłem dosyć łagodne. Ale jak ma się szeroki i długi plac do dyspozycji to myślę, że jest dosyć łatwo wheelie się nauczyć :) Ja moto już kupiłem z wgniotka na baku i mi nie przeszkadza także o 2 już się nie bałem xD
@GrabkaMan: @Gadzinski: @blubi_su: Odnośnie opon do poszukajcie jakiś serwisów/ludzi którzy sprzedają tylko opony, w pobliżu mam takie coś, i ceny są naprawdę OK w stosunku do rocznika i bieżnika, nie będę kupował starszej niż rok/dwa. I tak nie dużo macie do roboty, ja mam problem ze skrzynią, i chyba pójdzie do serwisu, bo nie wyobrażam sobie rozpołowić silnika V2 :), Także trochę wszystko będzie kosztować, a motór też z
@blubi_su: Jeśli nowa to nowa, cenę będzie miała, poszukaj używki młodej, cena może być nawet 40% tego którą ty masz, a może być z tamtego sezonu, i bez 1 milimetra bieżnika. Popytaj znajomych, może ktoś prowadzi sprzedaż takich opon u Ciebie, btw. jaki sprzęt?
@Kordus: Triumph Rocket III. Ale bardzo zmodyfikowany. No szukam szukam bo wcześniej latałem na Metzellerach ME880 240/50 ale okazała się za miękka niestety :/ Trzy opony w sezon to zdecydowanie za dużo...
@Kordus: 200? :D Obecnie mam 290 a do kwietnia mam zamiar skończyć na 310 przy 2500RPM. Mam u siebie kompletnie przeprojektowany sielniek, przerobione przepustnice, filtry, komputer, korbowód, sprzęgło, zawieszenie, elektrykę.... Eee no i chyba tyle, no i modyfikacja nadwozia skrajnie minimalistyczna.
@Kordus: Warszawa. Ale w sezonie latam po całym kraju i nie tylko, więc bardzo chętnie gdzieś podlecę :)

Generalnie dwa lata pracy, wiele wiele czasu, nerwów, krwi potu i łez wylanych na tą maszynę. Spaliłem w nim co było do spalenia, połamałem parę ważnych części, część sam projektowałem. No można powiedzieć że zostawiłem w tej maszynie część siebie. Teraz tez oczywiście w częściach :) Ale po to jest zima!
@Gadzinski: Myślałem już o tym wielokrotnie, starałem się w pewnym czasie nawet znaleźć ekipę. Ale za mały odzew był. A mamy całkiem sporo jeżdżących tutaj. A mówisz że masz kawałek miejsca by się rozbić i pobawić?
@Kordus: Nie macie dużo roboty? Ja cały piątek i sobotę spędziłem na ściąganiu części aby je do chromowania oddać. Więc nie powiem, jest z tym sporo roboty. Mam nadzieję tylko, że wysiłek się opłaci..
@blubi_su: Tak, działka parę hektarów, po sianokosach będzie w cholerę miejsca, obok mała rzeczka płynie:P Ogólnie blisko parku bolimowskiego, więc dużo miejsca, cisza i spokój :)

Kwestia żeby te trochę osób uzbierać :)
@blubi_su: @Gadzinski: @GrabkaMan: Jak tylko będziecie coś organizować, dajcie znać, rozgłosi się i może się znajdzie kilkunastu lub więcej chętnych. Najlepiej wyślijcie też PW (mogę ominąć akurat ten wpis z tagiem) albo najlepiej wykopać trza temat, pomyśli się coś w sezonie :) lwg.