Wpis z mikrobloga

Trymusowe ciekawostki: jeszcze raz o egzekucjach.

Z braku czasu musialem zawiesic publikacje ciekawostek w okresie wakacyjny, ale postaram sie wrocic do reularnego ich dodawania.

1. W starozytnej Persji jedna z kar bylo podkucie przestepcy podkowami (doslownie przybijano je do nog)

2. W dawnym prawie polskim kara za kazirodztwo byla smierc, przy czym razem ze sprawcami palono i loze, na ktorym mialo dojsc do przestepstwa.

3. Zwierze, ktore bralo udzial w akcie zoofilskim (zwanym wowczas uroczo bestialitas) bylo palone na stosie wraz ze sprawca-czlowiekiem.

4. W dawnym prawie niemieckim kara dla przestepcow zydowskich bylo powieszenie za nogi na stryczku w towarzystwie wiszacych dwoch wscieklych psow, ktore szarpaly cialo nieszczesnika.

#historia #trymhistoria #ciekawostki
  • 7
@trymvs: Trochę się wahałem, czy nie próbować ciągnąć dwóch kierunków, mam jeszcze trochę czasu na decyzję - klasa maturalna here, ale skoro jesteś kolejnym, twierdzi, że te studia nie mają sensu...

Pewnie nie bez powodu laureaci i finaliści licealnej olimpiady historycznej w zasadzie nie idą na historię.
jestem rolnikiem


@trymvs: Akurat to bardzo powiązane z historią, na polu można dokonać niezłych odkryć archeologicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do ciekawostek, trochę nawiązałeś do wpisu @siwymaka, pod którym z kolei wkleiłam link do Twojego bloga o procesach zwierząt w średniowieczu.