Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i Proszę o #pomoc, własnie jestem na etapie wykańczania remontu mieszkania i przedemną malowanie, gdzie w temacie mam słabą orientację dla tego zadaję #pytanie jaki grunt się kupuje jaki jest dobry i jaką farbę białą, jedno wiem wiadomo sufity na biało kuchnia ponad kafelkami też na biało, i teraz pokoje stołowy chyba też dam an biało chociaż jeszcze nie wiem, ogólnie w stołowym chciałbym dać troszkę ciemniejsze panele, futryny mam ciemnobrązowe a ściany jakie? jedno wiem że od góry się zostawia pasek parę cm. od sufitu, i chyba na biało, chyba że macie jakieś inne pomysły najlepiej pokazać mi jakas wizualizację żebym widział jak co wygląda moze pokażcie jak wy macie jak u was jest, do pomalowania mam ogólnie stołowy i dwa pokoje, ale kompletnie nie znam sie na modzie czy wszystkie ściany jednakowo sie maluje czy w innych odcieniach czy innych kolorach dlatego proszę byście mi doradzili, w każdym temacie, i jakie farby do tego kupić, jakimi wy malujecie jakie są dobre, a tanie :P Wiadomo ma ładnie wyglądać.:) Mam nadzieję że mogę liczyć na waszą pomoc :)

#malowanie #remont #farba #farby #pokoj #mieszkanie #remontuje #urzadzam #dom #malarze #bobbudowniczy #pomalujmojswiat #sciany #sufit #majster #projekt #wizja #mojpokojmojdom #czterysciany #kolor
  • 12
od góry się zostawia pasek parę cm


@ixyz: To już jest passe'. Jeśli ma być bardzo dobra farba to Caparol, jeśli dobra to Dulux. Dulux ogólnie ma dobre farby, czy to białe czy kolorowe.

Teraz modne są różne kolory na ścianie - typu biała ściana z szarym pasem, w zależności od tego co pasuje.
@ixyz: na stronie producentów masz wizualizatory

Dekoral farby nie najlepsze, ale do wizualizacji będzie ok

dulux tu musisz poszperać

ja wiem, że teraz jest moda na "wszystko na biało"

1. masz dzieci?

2. jakie meble?

3. jakie panele?
@bizkitek83: ja preferuję bardziej ciepłe, i przyjazne kolory wywołujące uśmiech na ustach, kojażące sie przyjemnie tylko ma wyobraźnia jest na tyle wyeksplotowana, że brak mi jakiejkolwiek wizji
@ixyz:

jeżeli koniecznie chcesz wszystko na biało to możesz w jadalni np przełamać ją - na jednej ze ścian dając ciemnobordowy pas. (czerwony wzmaga apetyt - dlatego większość fast foodów ma czerwony wystrój ;)

kolor który pokazał @bizkitek83 (bakłażan? wrzos?) też fajny, i myślę że będzie współgrał z jaką delikatną żółcią :)
@Zkropkao_Na: nie niekoniecznie na biało lecz jak miałbym na kolorowo to najpierw chciałbym widzieć jak to wygląda , kolory wzmagające apetyt to zły pomysł dla mnie dopiero co schudlem hehe w ogóle jak sie robi jakieś malunki na ścianie jakbym chciał w sypialni na przeciwko łóźka namalowany wschód słońca ;-) tak mi sie marzy B-)
@ixyz: zależy jakie :) można odręcznie, można od szablonu.. zależy jakie masz umiejętności i ile czasu

dwa: będziesz mieszkał z sam? czy z wybranka życia?

nie wiem czy rysunek (porządnie wyonany) zachodu słońca nie wyjdzie Cie o wiele drożej(nie mówię tylko o nakładzie finansowym ale też czasowym) niż jakaś fototapeta
@ixyz: ale jakąś kumpelę masz? weź ja do Leroya albo innego Obi i wybierajcie. Najlepiej jest zobaczyć kolory na mniej więcej żywo

może jakiś "nordycki poranek" ?:D

kocham nazwy kolorów farb :3