Wpis z mikrobloga

Da się zrobić w taki sposób, że na moich ścieżkach audio mogę połączyć dwa dźwięki (z efektem VSTek przypiętych do tych ścieżek) do jednego klipu? Przydatne by to było do łączenia dwóch np. werbli, wycięciu przez EQ wybranych częstotliwości i wyrenderowaniu do jednego klipu - wyjściowego werbla. Ktoś coś?


#abletonlive #tworzeniemuzyki #japerpycioch #japermuzykant
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@MalachiaszC: Chodzi mi o taką sprawę:

Mam dwie ścieżki, załóżmy High Snare i Low Snare. Na tych obydwu są odgrywane równocześnie różne sample. Na tych ścieżkach mam na jednym nałożone EQ ze swoimi ustawieniami, a drugim też inne efekty z innymi ustawieniami. Chcę, żebym w taki sposób uzyskane brzmienie scalił do jednego clipa, czy tam czego innego, żebym mógł tym w łatwy sposób kontrolować. Po prostu nie chcę tylu clipów do
  • Odpowiedz
@japer: To się nazywa submix / bus o który ostatnio pytałeś. ;)

Wysyłasz HS i LS na wspólny kanał i tam aplikujesz zbiorcze efekty. Możesz oczywiście wyrenderować sobie z tego jeden plik i potem wrzucić od nowa ale stracisz kontrolę nad częściami na jakie składa się werbel.
  • Odpowiedz
  • 1
@NeXIcE: W FLu mogłem zrobić Layera, który uruchamiał obydwa sample równocześnie, aczkolwiek to nie jest FL, więc muszę sobie radzić z tym. :P

Z submixem to wiedziałem. :D

Nie mniej jednak dzięki.
  • Odpowiedz
@japer: no to:

1> zaznaczasz obie ścieżki - AUDIO X i AUDIO Y

2> group tracks

3> zaznaczasz fragment

4> klikasz ppm na etykietę (czyli wyżej, chyba wiesz ocb xd)

5> freeze track

6> kopiujesz do jakiejkolwiek ścieżki audio (nie zamrożonej) zamrożony fragment
  • Odpowiedz