Dzień dobry!


Chcielibyśmy przedstawić się szerokiej społeczności wykopowych piłkarskich świrów i opowiedzieć o tym jak powoli żyje się na Podlaskiej piłkarskiej wsi!- zapraszamy do przeczytania wpisu. Jesteśmy klubem założonym w 1 kwartale 2020 roku czyli wtedy kiedy Minister Szumowski był gwiazdą tutejszego portalu a Covid-19 był dopiero niedogotowanym nietoperzem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Klub stworzyliśmy "od zera" w jednej z nielicznych gmin (Turośń Kościelna - 6 196 mieszkańców) w województwie Podlaskim w której nie było jeszcze drużyny piłkarskiej. Aktualnie dumnie okupujemy 11 miejsce (na 13 XD) w ligowej tabeli ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa! W przeciągu niecałego roku działalności klubu, a jedynie półrocznego okresu rozgrywania meczy pod egidą Podlaskiego ZPNu, udało nam się mocno zaistnieć w mediach społecznościowych oraz lokalnej prasie. Naszego fejsbunia obserwuje aktualnie 4166 osób co daje nam 5 miejsce w województwie pod względem popularności na tymże portalu. Popularność klubu doszła do takiego poziomu że zgłosił się do nas 18-letni zawodnik z Ghany (pozdrawiamy Kwame Ajenia!) filmik wysłany nam przez Kwame troszkę podrasowaliśmy i wrzuciliśmy na Facebook'a: https://fb.watch/32pdQeG3gc/ (niestety Facebook hostuje to już tylko w jakości SD). Oczywiście Kwame pewnie był pewien że dobija się do bram polskiego odpowiednika Serie-A czyli Ekstraklapy i jedyne co mogliśmy zrobić (zasoby finansowe klubu to głównie datki Sociosów, projekty na walkę z alkoholizmem (XD) czy wojewódzki projekt upowszechniania kultury fizycznej, więc nie stać by nas było na takie "nazwisko" jak Ajenia ;)) to nadesłany prze niego film umieścić na naszym profilu w celach promocji młodego czarnoskórego chłopaka. (PS. Zabiegał by nas na śmierć).

595878315a41414843783878_1610799244JVaj5fgllA11uxAO1iP8Jv.jpg


Mamy mnóstwo historii związanych z prowadzeniem klubu i rozgrywaniem meczy w tak niewygórowanej klasie rozgrywkowej. Chcemy się z wami dzielić opowieściami, anegdotami, śmiesznymi historyjkami i filmami z życia klubu i zawodników traktujących piłkę nożną jako rozrywkę i pasję a nie sport zawodowy. Postawiliśmy sobie za cel dostarczenia nudnym podlaskim wsiom i internetowi ;) trochę rozrywki co mimo panującej pandemii udało nam się już w poprzednim roku poprzez organizację meczu w formie festynu rodzinnego na ponad 500 osób. Dmuchane zamki dla dzieci, wredne kucyki na których dzieci mogły pojeździć, animatorki zabaw, konkursy z nagrodami typu smart band czy power banki. Darmowy catering w postaci kiełbasek z grilla i pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem zorganizowany przez naszego sponsora firmę "BOST zakłady mięsne Turośń Kościelna" oraz wiernych kibiców których serdecznie pozdrawiamy. Próbujemy odkłamać zniszczony przez pseudokibicowskie gangi lat 90-tych obraz klubowej Polskiej piłki nożnej jako sportu dla troglodytów którzy przychodzą na stadion jedynie w celu dania komuś "po ryju". Robimy wszystko z pasji oraz z wiarą że nawet na krańcu Świata takim jak Podlasie można zrobić coś w "Amerykańskim" stylu. Przed Świętami Bożego Narodzenia udało nam się zebrać 20 tyś zł dla samotnej matki która mieszka i opiekuje się dzieckiem obłożnie chorym w naszej wsi. 


Niedogotowany nietoperz pokrzyżował "nieco" nasze plany w zakresie obecności kibiców na stadionach więc zdecydowaliśmy się prowadzić streamingi live z naszych meczy z komentarzem oraz grafikami. Jako że członkowie zarządu wywodzą się z różnych branż (od Sołtysa-budowlańca po Montażystę/kolorystę telewizyjnego) nie było problemem zorganizowanie małego prywatnego studia oraz podnośnika i puszczeniu w Świat naszych zmagań. Niestety jeszcze wtedy mało wiedzieliśmy na temat streamingu na Facebooku i jakość naszych nagrań pozostawia wiele do życzenia ale poprawiamy się z meczu na mecz a komentarz przestaje być tak sztywny jak na początku ;). Podjęta została również decyzję na zmianę platformy na Youtube gdzie będziemy mogli bez przeszkód wysyłać sygnał 1080p tak aby nasi widzowie (średnio 100-150 oglądających na mecz) jeszcze lepiej widzieli jak "kopiemy się po czołach" i piszczelach na ubitych łąkach Podlasia.

Zapraszamy was serdecznie na nasz jeszcze świeży youtubowy kanał: https://www.youtube.com/channe... gdzie wrzucamy nasze filmy i gdzie prowadzone będą streamingi meczowe oraz na naszego facebooka: https://www.facebook.com/watch...


Z piłkarskim Pozdrowieniem!

KS Turośnianka Turośń Kościelna

#pilkanozna #aklasa #sport #ksturosnianka

Statystyki zobacz

© copyright 2021 by Wykop.pl