•  

  pokaż komentarz

  No i się k!%%a sprawdza reklama którą każdy brał jako żart

  http://www.youtube.com/watch?v=Eu5CnTUZtMI

  •  

   pokaż komentarz

   celem systemu ubezpieczeń społecznych nie jest zapewnienie godnych emerytur tylko zapewnienie ogromnych przywilejów dla niektórych wpływowych grup społecznych.

   to jest zwykła komuna, i nic więcej

   ochłapy dla większości, i profity dla uprzywilejowanych

   poza tym sposób pobierania opłat (haracz) sprawia, że jest to kolejny (ogromny) podatek nałożony na pracę

  •  

   pokaż komentarz

   @komsomolec: ja doszedłem do podobnego wniosku, skoro średnio każdy pracujący płaci na składkę 4 mln przez całe życie, to co się dzieje z tymi pieniędzmi jeśli nie kończą tak jak pieniądze z innych podatków. Po prostu podnoszenie podatków stało się zbyt pospolite, więc zajęli się dobieraniem do pieniędzy ludzi w inny sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest zwykła komuna, i nic więcej

   @komsomolec: Nie, bo w komunie zwykły człowiek miał lepiej niż dzisiaj.

  •  

   pokaż komentarz

   Przechodzi dwóch gości koło gabinetu premiera i słyszą dobiegające z niego okrzyki: " Sto lat, Sto lat". Jeden pyta drugiego:

   - Co to? Premier ma urodziny?
   Na co drugi:
   - Nie. Ustalają wiek emerytalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @komsomolec: To nie jest żaden podatek - to zwykła piramida finansowa, w której nowo "złapani" opłacają wypłaty dla tych, co dali się "złapać" wcześniej - a to ma swoją nazwę: OSZUSTWO! Chociaż i to słowo jest tutaj nadzwyczaj delikatnym eufemizmem...

  •  

   pokaż komentarz

   @ap6096:

   od razu niech 150 dadzą co będą się rozdrabniać
   no i przez kolejne 100 lat nie będą musieli podnosić tego pułapu

   metoda na osZUSta jest prosta
   założyć własną działalność i nie płacić na swoją emeryturę
   tylko problem z innymi opłatami

  •  

   pokaż komentarz

   @ap6096: Halo, halo - ten dziadek z filmu to jeszcze 100 procentowy pracownik i o wczasach to sobie może tylko pomarzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo odpoczniemy to sobie po śmierci ...

  •  

   pokaż komentarz

   @ap6096: j@%%ć ich, ja nie płacę ZUSu, nie odkładam środków na moim "kĄcie emerytalnym". Wiek emerytalny może być nawet 100lat, szara strefa broni, szara strefa chroni, szara strefa nigdy nie pogoni. No, a jak pogoni to do Australii kopać doły, ale za to w ciepełku.

 •  

  pokaż komentarz

  No co za debilizm. Starzy ludzie będą zajmować stanowiska. Będą mało wydajni. A młodym będą zajmować miejsce. Parodia.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym poszedł krok dalej. Wiek emerytalny 75 lat a kto nie dożyje temu z masy spadkowej potrąci się należne składki. Jeśli nie wystarczy to spłacać będą dzieci. Składka emerytalna i rentowa płatna oczywiście już od urodzenia. Nie można pozwolić by jakieś 6-cio letnie szkraby uchylały się od obowiązku wobec emerytowanych milicjantów, ubeków a zwłaszcza urzędników i posłów.

 •  

  pokaż komentarz

  jestem raczej zielony w te klocki i pewnie zadam głupie pytanie bo gdyby można było to miliony polaków dawno by tak zrobiło.
  czy ja jako osoba fizyczna mogę nie płacic zus'u w tym kraju i samemu martwić się o emeryturę? składki na ub. zdrowotne rozumiem bo róznie bywa, ale k!##a płacić składki na coś tak niepewnego jak śmiesznie niska emerytura u nas? wolałbym już założyć sobie samemu jakąś lokatę, cokolwiek i odkładać po czym zdecydować samemu kiedy już mi się nie chce pracować. jak dozyje powiedzmy 90 lat i hajs się skończy to pomyśli się wtedy :P przynajmniej nie były na skraju biedy do tego czasu w porównaniu do emerytury z moich czyli nie moich ale państwowych pieniędzy :P

  •  

   pokaż komentarz

   @caly_marcin:
   no ale jak to... nie płacić? Samemu się martwić? Przecież państwo wie lepiej!

  •  

   pokaż komentarz

   @jankotron: no jasne że wiedzą ale szczerze ich po prostu to gówno obchodzi bo tam u góry na stołkach każdy na koncie ma zabezpieczoną już dawno starość

  •  

   pokaż komentarz

   @caly_marcin: Twoje składki nie idą na Twoją emeryturę, tylko na emeryturę obecnych emerytów. Myślę, że w tym momencie sam sobie możesz odpowiedzieć na swoje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   czy ja jako osoba fizyczna mogę nie płacic zus'u w tym kraju i samemu martwić się o emeryturę

   @caly_marcin: pracując na czarno

  •  

   pokaż komentarz

   @caly_marcin: Na umowie zleceniu można płacić tylko zdrowotne, chorobowe i rentowe, a olać emerytalne.

   Ale i tak pracodawca będzie musiał płacić do ZUSu na to, z czego nie chcesz korzystać. Mafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strus: fajtkycznie, zapomniałem o tej drobnej różnicy. choć w sumie rząd robi tak żeby niedlugo nie miał kto robić na ich emerytury bo ludzie pracują coraz częściej na czarno albo za granicą.
   @nyslion: fakt! tylko ze to nie jest zbyt legalne :/

  •  

   pokaż komentarz

   @caly_marcin: Zasada systemu w dzisiejszych warunkach miała by sens , lecz rozdawnictwo wczesnych emerytur przez rządzących w szczególności SLD . Likwidowane zakłady i patologia grupowych przejść na wczesne emerytury , gdy dziesiątki tysięcy pracowników likwidowanych przedsiębiorstw z automatu dostawało świadczenia emerytalne w wieku nawet pięćdziesięciu lat
   a w razie nie osiągnięcia wieku uprawniającego - wypłacanie świadczeń pomostowych w pełnej wysokości emerytury docelowej
   Dodajmy patologię trzeciej części , gdzie ZUS na swoje utrzymanie zużywa trzecią część powierzonych mu pieniędzy

  •  

   pokaż komentarz

   @caly_marcin: Oczywiście że możesz nie płacić ZUS'u. Ale wtedy zapomnij też o umowie o pracę gdziekolwiek. Z tego co wiem możesz np. założyć własną firmę w Anglii i tam opłacać emeryturę, będąc w Polsce. Poszukaj o tym w Google. Albo możesz cały czas się kulać na umowach o dzieło :).

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziobl: Bzdury opowiadasz z tą trzecią częścią przeznaczaną na utrzymanie. Ja też nie popieram tego chorego systemu, ale to nie jest powód aby bezczelnie przeinaczać fakty. Jak sprawdzisz na stronie ZUSu podsumowanie za ubiegły rok, to jest czarno na białym, że spośród 130 mld złotych przeznaczanych na emerytury renty itp. 80 mld pochodzi ze składek obecnie pracujących, 20 mld dorzuca państwo z budżetu a reszta pochodzi z innych źródeł (nie doszukałem się jakich). Z tej puli około 80 mld jest przeznaczane na emerytury a bodajże 5 mld na "trwanie" ZUSu. Więc 5/130 to nie jest 33% całości! Co nie zmienia faktu, że te kilka miliardów to mnóstwo pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @caly_marcin: jedyne co możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi to zainwestować w III filar. ma to olbrzymi sens. tyle tylko, że nie zainwestujesz tych, które zabiera Ci ZUS. a tak by było najrozsądniej,.

  •  

   pokaż komentarz

   @jankotron: Jeszcze trochę i zabiorą nam pieniądze na nowy system karmienia ludzi bo przecież państwo wie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzoker: Czy tylko mnie się kur@#a nie podoba?
   pokaz zdjecie tej kur@#a to ocenimy czy sie moze podobac czy nie.....

   a na serio to jak polski premier mowi ze unia tak akazala to czesto tylko mowi

 •  

  pokaż komentarz

  Do emerytury zdążę zgromadzić odpowiedni arsenał i zamiast umierać na starość paru polityków ustrzelę. Zapamiętajcie to, jak za te 40-50 lat jakiś dziadek zabije paru polityków krzycząc:

  - Jak ginąc, to k!#@a z wykopem!

  Po czym popełni samobójstwo z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - to będę ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tjarnaglofi: W momencie kiedy będziesz miał zamiar nacisnąć na spust, Twój czip odłączy zasilanie rozrusznika serca. Ale idea piękna:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tjarnaglofi: Twój nick pewnie trafi do Hall of Fame Wykop.pl lub .eu lub .cth (CTHULHU)

  •  

   pokaż komentarz

   @gumbrew: Czipowanie i inne tylko przyśpieszy mój plan. Spokojnie. I piszę co bardzo poważnie. Dajemy się okradać na podatkach z ogromnych ilości pieniędzy, do tego weź sobie pracuj do 72 roku życia.. albo 67.. A kobiety co siedzą w domach i wychowują dzieci ? Kto ma to robić ? Kosmita ? Bo kto płaci niani inaczej niż na czarno.. to dobre dla studentek albo właśnie kobiet czekających na emerytury.. ale nie każda ma ochotę robić w takim, dla mnie osobiście, poniżającym dla godności kobiety, zawodzie. Nawet moja stara babcia ma emeryturę po zmarłym dziadku dużo mniejszą niż on sam miał. A zmarł w 91 roku.. ZUS matce po 2 wylewach nie dał renty.. no pięknie. Każdy powinien iść na emeryturę kiedy ma ochotę, o ile płacił chociaż te kilka miesięcy podatki. A że będzie to 10 zł ? To zarób więcej i pracuj dłużej - niech to procentowo oddaje, co przez wiele lat zabrało państwo od obywatela. Ja sobie nie wyobrażam ludzi w wieku 60+ w pracy, no może facet na taryfie.. większość kobiet starszych które robią na kasie nawet (sorry, nie każdy kto pracował np: jako główna księgowa na starość chce stać na kasie), ma już wolniejsze reakcje niż młode panny które stoją za ladą. Pewien standard życia lepszy niż liczenie każdej złotówki od pierwszego do pierwszego przyzwyczaja, po prostu. Jeśli ktoś kto tylko pracował nie ma rodziny/żony/męża i dostaje wypowiedzenie.. a jedyną opcją zamiast zarabiania np: X, jest zarabianie 1/10 tego ? A nie było czasu odkładać, albo złe inwestycje, albo rodzeństwo ciągle potrzebowało i człowiek dawał ? I nagle ulica ? Hehe, nigdy w życiu, już w tym roku powinienem mieć pozwolenie na broń, a jeśli dobrze pójdzie, to za parę lat już arsenał będzie odpowiedni.. a może jeszcze ktoś się dołączy.. Godność i honor są ważniejsze niż życie, zamiast wylądować na ulicy zawsze lepiej się sprzeciwić - i nie poprzez samospalenie a zabójstwo jakiegoś polityka. Mało to jest lokalnych biur posłów w każdym mieście ? Nawet ten dziadek z PO zabił kogoś tam. To był co prawda nie zdesperowany człowiek tylko zwykły świr, ale dlaczego zdesperowani ludzie popełniają samobójstwa ? Nic z tego nie będzie, najpierw zabić polityka/polityków a później samobójstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tjarnaglofi: ehh żeby to można było dać więcej plusów ....

  •  

   pokaż komentarz

   @Tjarnaglofi: Zauważ co się stało kiedy po katastrofie lotniczej w Smoleńsku Polska straciła prawie cały rząd.

   Nic.

   Na miejsce starych przyszli nowi. Świat nie znosi próżni, zwłaszcza przy tak intratnym korycie.

   Rozwiązaniem jest albo próba samemu dojść do władzy (lub udostępnić ją komuś kto będzie reprezentował szeroko pojęty "twój/nasz interes") albo próba kontroli/wpływu na obecną władzę.

   Jeśli masz jakiś konkretny plan, podziel się - chętnie skrytykujemy. Między nami jest na pewno więcej potencjalnych terrorystów.