•  
  p......l

  +61

  pokaż komentarz

  to kto ma prawo krytykować? każdy kto się odważy to antysemita

 •  

  pokaż komentarz

  "Byli hitlerowcy nie mają prawa krytykować Izraela"
  A przepraszam bardzo, kto ma bez narażania się na konsekwencje takie, że ja p!$%#@%ę ?

  Ha, żeby gołosłownym nie być - ja zamieściłem neutralny wpis o Izraelu na stronie www, odwiedził mnie robot z Mountainview i strona mi praktycznie z internetu zniknęła. :\

 •  
  s............y

  +47

  pokaż komentarz

  Byli mordercy Jezusa Chrystusa nie mają prawa nikogo pouczać.

  •  
   s............y

   -4

   pokaż komentarz

   @Farrahan: O wlaśnie. Ajwaj!

  •  

   pokaż komentarz

   @szczegulnie_ty: heh, trochę przeszarżowałeś, bo co by nie mówić - Grass służył w Waffen-SS, więc nie chodzi tu o odpowiedzialność zbiorową: niemiec-hitlerowiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: Jezusa wydali Żydzi w ręce Rzymian, którzy rządzili tą prowincją i upierali się, aby go ukrzyżować. Rzymianie byli sądem, Żydzi prokuratorem. Więc wina jest tylko na Rzymian?:>

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Nie napisałem, że tylko Rzymian. Jednak faktem jest, że to Rzymianie go ukrzyżowali (tak, ukrzyżowanie było rzymską, a nie żydowską formą egzekucji, a Jezus nie był jedynym ukrzyżowanym w historii). To Rzymianie się nad nim znęcali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: Egzekwowali prawo, jednak weź pod uwagę na czyj wniosek? Czy kapo nie ponosi odpowiedzialności za wydanego człowieka? To, że ludzie Żydów Niemcom wydawali podczas wojny, wcale nie wpływa na ten stan rzeczy, że mają czyste ręce. Przecież sami tych ludzi oddali w ręce sadystów. Rzymianie chociaż zrobili proces i dali głos "ludowi" kogo chcą uwolnić Barabasza czy Jezusa. Barabasz "czystego konta" nie miał.....
   Jakby Żydzi się nie uparli, aby "udupić" Jezusa to Rzymianie by mu nic nie zrobili. Jakby im sam szkodził, to sami by go zgarnęli.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy kapo nie ponosi odpowiedzialności za wydanego człowieka?

   @Kaczypawlak: Chyba ci się kapo ze szmalcownikami pomylili.

   Rzymianie chociaż zrobili proces i dali głos "ludowi" kogo chcą uwolnić Barabasza czy Jezusa. Barabasz "czystego konta" nie miał.....
   I tutaj dochodzimy do tego, że fanatyzm religijny jest jedną z najgorszych rzeczy jakie mogą spotkać ludzkość - lud wolał uwolnić zbrodniarza niż bluźniercę :)

   I nigdzie nie napisałem, że to tylko i wyłącznie wina Rzymian, jednak to Rzymianie go katowali i zabili, a nie Żydzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: Kapo i szmalcownik to niemal to samo, jak donosisz na kogoś lub wydajesz go w ręce innych ludzi, aby zrobili mu krzywdę, a on, żeby miał z tego korzyść to mi się nasuwa jedno słowo -szmata. Rzymianie byli sądem i wydali wyrok, więc w takim razie wszyscy sędziowie, którzy skazują ludzi lub skazywali na kary śmierci, mają krew na rękach mimo tego, że taki wydali sprawiedliwie werdykt? Chcieli go ponadto ułaskawić to "prokuratura się odwołała". Wybielasz jedną stronę a oczerniasz całkowicie drugą, kiedy to Rzymianie "oddawali sprawiedliwość' Żydom, którzy mieli pretensje do Jezusa. Oni są naprawdę winni, skoro ten człowiek był niewinny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   Kapo i szmalcownik to niemal to samo
   Nie. Kapo byli w obozach i pełnili funkcję kierowniczą nad grupą więźniów w obozie. Kapo sam był więźniem. Szmalcownik wydawał dla kasy.

   Rzymianie byli sądem i wydali wyrok, więc w takim razie wszyscy sędziowie, którzy skazują ludzi lub skazywali na kary śmierci, mają krew na rękach mimo tego, że taki wydali sprawiedliwie werdykt?
   Uważasz, że Jezus został sprawiedliwie skazany?

   Wybielasz jedną stronę a oczerniasz całkowicie drugą
   Już trzeci raz piszę, że nie jest to tylko i wyłącznie wina Rzymian.
   Idąc twoim tokiem myślenia - skoro polscy szmalcownicy wydawali Żydów Niemcom, to Polacy są odpowiedzialni za holokaust. Bez sensu, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: Kapo to również konfident (wg. mnie) i towarzystwie w którym się obracam. Proces się odbył przecież to raz, postawione mu zarzuty groziły także Rzymowi (choćby nazywanie go Królem żydowskim). Zarzutom się nie przeciwstawił, mimo to Piłat jeszcze dał mu szansę, że może go rodacy uwolnią a oni wybrali Barabasza, do tego sam spełnił ich prośbę o ukrzyżowanie i do tego umył ręce, że nie jest winien śmierci tego człowieka.
   Na podstawie tamtych dowodów każdy sąd by go skazał, do tego prokuratura domagała się tego rodzaju kary i sąd ją dał. Rzymianie byli katem, a oni tylko wykonali wyrok w świetle prawa. Więc dla mnie oni są czyści, ponieważ prawo jest prawem i tak zrobili. Jakby zrobili to bez sądu od razu, jakby Żydzi go wydali wtedy dla mnie byliby winni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   Kapo to również konfident (wg. mnie) i towarzystwie w którym się obracam.
   A nazywaj sobie stół krzesłem i odwrotnie, ale używaj słów w takim sensie, w jakim używają go miliony ludzi, a nie ty i twoi znajomi
   http://www.sjp.pl/kapo

   Rzymianie byli katem, a oni tylko wykonali wyrok w świetle prawa.
   Katem był ten koleś przybijający go do krzyża. Sąd był rzymski, o czym sam wspomniałeś. Wspomniałeś też, że w sumie na rękę Rzymianom było skazanie gościa, który nazywał się Królem Żydowskim.

   Skoro twierdzisz, że Rzymianie są niewinni w świetle ich prawa, to Żydzi tak samo są niewinni, bo zgodnie z ich prawem Jezus był bluźniercą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: Przecież sam siebie nazywał królem żydowskim, podjudzano go nawet monetami z cezarem, a mimo to był dalej wolny i to nie Rzymianie go złapali. Jakby kogoś dostarczono NKWD i mówiono, że jest szefem polskiego podziemia i on by nie zaprzeczył to też myślisz, że by go zostawili w spokoju? Tak można załatwić każdego.
   Kapo, skrót od konfident. Wybacz jeśli uraziłem twoje humanistyczne przywiązanie do porządku, zwykle dosłownie sztucznego. Nie wiesz, że słowa i znaczenia też mogą się zmieniać w czasie?:>

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   Jakby kogoś dostarczono NKWD i mówiono, że jest szefem polskiego podziemia i on by nie zaprzeczył to też myślisz, że by go zostawili w spokoju? Tak można załatwić każdego.
   Ale jak załatwić? Przecież Jezus najpierw wkurzył Żydów, bo mówił, że jest mesjaszem, później wkurzył Rzymian, bo zamiast im powiedzieć "słyszę głosy w mojej głowie" zaczął opowiadać jakieś bajki o królestwie. Powiedziałbym, że sam się prosił :)
   Mimo wszystko to Rzymianie go skazali za działalność wywrotową i to oni wykonali egzekucję.

   Kapo, skrót od konfident.
   Konfident to inaczej donosiciel, kapuś. Kurde, ty masz jakieś problemy z j. polskim, czy co?

   Nie wiesz, że słowa i znaczenia też mogą się zmieniać w czasie?
   Wiem, tylko że ty używasz tutaj jakiejś dziwnej nomenklatury stosowanej przez ciebie i twoich ziomów z osiedla. Mówiliśmy o okresie II WŚ i tam takie pojęcia jak kapo i szmalcownik są jasne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: To, że Ty mówiłeś o okresie drugiej wojny światowej to epoka zamknięta. Teraz są inne czasy....... to, że masz klapki na oczach to inna sprawa. Czy jak sąd skaże kolesia na karę śmierci, gdyż tego chciała prokuratura na podstawie zebranych dowodów to czyja wina jest większa, prokuratura czy sędziego? Tutaj było także odwołanie, a Żydzi nie chcieli go ułaskawić. Wina jest ich, na podstawie zebranych dowodów każdy sędzia by musiał to zrobić w państwie prawa, a Rzym taki był. Kat wykonuje tylko wyrok, podobnie jak pluton egzekucyjny, to oni są winni czy Ci co kazali im ten rozkaz wykonać? Oczywiste jest, że to ponoszą przełożeni (u nas niestety to jest dalej niejasne... ale taki głupi kraj). Piłat go skazał, na wniosek Żydów i powiedział sam, że nie jest winien śmierci tego człowieka, gdyż wg. niego jest niewinny i umywa od tego ręce, Za to Żydzi się jakoś nie przejęli tym, że skazali niewinnego człowieka na śmierć. Mówił, że jest królem żydowskim, ale też o tym, że jego królestwo nie jest tutaj, więc już wtedy Rzymianie się ogarnęli, że powstania im nie zrobi.
   Chyba jest już wszystko jasne. Rzymianie go zabili, jednak nie oni są temu naprawdę winni. Poczytaj Nowy Testament jak dalej masz wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:

   To, że Ty mówiłeś o okresie drugiej wojny światowej to epoka zamknięta.
   Pozwól, że zacytuję pierwszy post, w którym rozmawiamy o kapo.

   Czy kapo nie ponosi odpowiedzialności za wydanego człowieka? To, że ludzie Żydów Niemcom wydawali podczas wojny, wcale nie wpływa na ten stan rzeczy, że mają czyste ręce. Przecież sami tych ludzi oddali w ręce sadystów.

   Jak raczysz zauważyć, sam wspominasz o wojnie. To nie kapo wydawali ludzi Niemcom. Dlaczego? Bo żeby być kapo, trzeba być w obozie. Mam wziąć kredki świecowe i to narysować?

   Czy jak sąd skaże kolesia na karę śmierci, gdyż tego chciała prokuratura na podstawie zebranych dowodów to czyja wina jest większa, prokuratura czy sędziego?
   Tego kolesia?

   Tutaj było także odwołanie, a Żydzi nie chcieli go ułaskawić.
   Tylko, że Rzymianie mieli generalnie w dupie zdanie Żydów, mogli robić co chcieli.

   Wina jest ich, na podstawie zebranych dowodów każdy sędzia by musiał to zrobić w państwie prawa, a Rzym taki był.
   No to więc nie była to wina ani Rzymian, ani Żydów, tylko samego Jezusa :)

   Piłat go skazał, na wniosek Żydów i powiedział sam, że nie jest winien śmierci tego człowieka, gdyż wg. niego jest niewinny i umywa od tego ręce, Za to Żydzi się jakoś nie przejęli tym, że skazali niewinnego człowieka na śmierć.
   Piłat uznał go po prostu za czubka. Wg Żydów nie był niewinny - był bluźniercą. Po prostu nie mogli go wtedy w związku z rzymskim prawem skazać na śmierć za bluźnierstwo, więc wydali go Rzymianom. Rzymianie mieli głęboko w dupie bluźnierstwa przeciw żydowskim bóstwom, więc Żydzi powiedzieli, że Jezus spiskuje przeciw Cesarstwu.

   Rzymianie go zabili, jednak nie oni są temu naprawdę winni.
   Ale go zabili. Mogli nie zabijać. Proste. Albo mogli go zabić, ale nie zamęczać. Są inne formy egzekucji.

   Poczytaj Nowy Testament jak dalej masz wątpliwości.
   Czytałem kilka razy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farrahan: To pierwsze masz faktycznie rację, użyłem kapo jako skrócenie konfidenta. Wracając do tematu olewania Żydów to Rzymianie by go wtedy dosłownie uwolnili, a nie pytali Żydów o zdanie i by nie ułaskawiali Barabasza. Ukrzyżowanie to wyrok z mękami i sami Żydzi go chcieli, a Rzymianie to zrobili na podstawie dowodów zebranych przez Żydów i wykonali wyrok jak oni chcieli. Więc dla mnie oni są czyści z tej perspektywy. Przeciwko imperium nie spiskował, skoro Piłat chciał go ułaskawić, a potem umył ręce od wyroku.
   Wina jest całkowita po stronie Żydów. Rzymianie byli systemem sprawiedliwości jakiego użyli Żydzi, aby zabić bluźniercę. Dla mnie temat skończony i Rzymianie nie są tej śmierci winni.
   Sam sobie zaprzeczasz pod koniec....

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dobrze, ze nie jestem bylym hitlerowcem

 •  

  pokaż komentarz

  Oj..żeby teraz Niemcy nie były zmuszone po raz drugi płacić 60 miliardów dolarów odszkodowania dla Izraela.
  Tym razem ze krytykę tego państwa.
  A było już tak dobrze miedzy oboma nacjami ...."niemieckie obozy koncentracyjne" ewaluowały w "mediach" na "nazistowskie obozy" a tu taki zgrzyt przez ta nieszczęsna wypowiedz.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzolero: powinniśmy się z tego cieszyć. Niemcy to nasz naturalny wróg i każde jego niepowodzenie @#$

  •  
   k........c

   -27

   pokaż komentarz

   prezydent Iranu wielokrotnie rzucał w eter teksty o wymazywaniu Izraela z powierzchni ziemi tudzież negujące Holocaust, więc trzeba być zdrajcą albo totalnym ignorantem aby wspierać politykę tego totalitarnego islamskiego reżimu (który m.in. morduje obywateli protestujących przeciwko fałszerstwom wyborczym).

   jak Grassowi odwaliło na starość, to niech się przeniesie do Teheranu

  •  
   p......l

   +37

   pokaż komentarz

   @komsomolec:

   “Panstwo musi byc panstwem wszystkich obywateli”
   Wypowiedzenie takiego zdania byloby zakwalifikowane jako antysemityzm, poniewaz oznacza, iz panstwo Izraelskie ma obowiazek sluzyc i reprezentowac wszystkich obywateli równoznacznie, Palestynczyków oraz Zydów.

   “Kazdy kto sie urodzil w danym panstwie i kazdy kto posiada pobyt staly ma prawo do obywatelstwa.”
   Wypowiedzenie takiego zdania bylo by zakwalifikowane jako antyseministyczne poniewaz oznaczaloby, ze Palestynczycy pod wladza Izraela mieliby prawo do obywatelstwa izraelskiego.

   “Obywatele panstwa musza miec równouprawnienie, te same przywileje oraz te same obowiazki. Panstwo nie moze faworyzowac lub dyskryminowac wybranych obywateli na podstawie religii, rasy lub pochodzenia.”
   Wypowiedzenie takiego zdania byloby zakwalifikowane jako antysemityzm, poniewaz oznaczaloby, ze Izrael musi porzucic dyskryminacje.

   “Kazde panstwo musi zaakceptowac miedzynarodowo ustalone granice, oraz musi wyrzec sie wszelkiego typu roszczen terytorialnych poza wlasnymi granicami.”
   Wypowiedzenie takiego zdania byloby zakwalifikowane jako antysemityzm poniewaz oznaczaloby, ze Izrael musial by zrezygnowac ze zdobywania ziemi poza wlasnymi granicami.

   “Wszystkie panstwa musza przestrzegac praw miedzynarodowych, wlacznie z konwencjami genewskimi, prawami przeciwko zbiorowemu karaniu, torturom, itp.”
   Wypowiedzenie takiego zdania byloby zakwalifikowane jako antyseministyczne poniewaz oznaczaloby, ze Izrael musi powstrzymac sie od likwidacji grup etnicznych, zbiorowego karania oraz innych wykroczen prawa miedzynarodowego.

   “Uchodzcy maja prawo, zeby powrócic do ziemi, z której byli wygnani poprzez okupujace wojska.”
   Wypowiedzenie takiego zdania byloby zakwalifikowane jako antyseministyczne poniewaz oznaczaloby, ze Palestynscy uchodzcy usunieci z ziemi ojczystej musieliby otrzymac pozwolenie na powrót do domu.

   “Sankcje powinny byc stosowane dla tych, którzy lamia prawa miedzynarodowe.”
   Wypowiedzenie takiego zdania bylo by zakwalifikowane jako antyseministyczne poniewaz oznaczalo by, ze Izrael musialby stawic czolo sankcjom za to, iz byl zaangazowany w zbiorowe karanie, eleminacje grup etnicznych, tortury, zbrodnie wojenne, praca na przekór UN oraz inne nielegalne czyny.

   znaczy się że Izrael nie robi tego wszystkiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @prachwal:
   Szacun, że Ci się chciało trollowi tłumaczyć ale niestety to nie ma najmniejszego sensu, on po prostu nie dopuszcza do swoich myśli zdania innych i twierdzi, że jego urojenia są najtrafniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @prachwal: Hitler właśnie z tego powodu chciał wymazać Żydów. (Wiedział, w którą stronę ewoluują i jak siebie traktują.) [Śmiejecie się z nacji Aryjskiej, a kto uważa się za naród wybrany? (...)]

   Nie mówię, że pochwalam wymazywanie nacji, oj nie.
   Ale polityka Izraela jako państwa, jest pop#!##%%ona.

  •  

   pokaż komentarz

   @prachwal: wladze izraela to hipokryci...

  •  

   pokaż komentarz

   @dzolero: co jakiś czas w mediach przewija się nazwa: polskie obozy koncentracyjne.
   A szczerze, czy niemieckie, czy nazistowskie to bez różnicy, bo przecież nazizm narodził się w Niemczech.

  •  
   a......m

   +3

   pokaż komentarz

   @dzolero:

   NOWA RASA PANÓW

   Ein Volk, Eine Religie, Ein Isreal

  •  

   pokaż komentarz

   @pedros92:
   Głupoty opowiadasz. Rozumiem więc, że sformuowanie typu "polskie obozy koncentracyjne pochodzenia niemieckiego" również nie przeszkadza Tobie?

  •  
   k...v

   -3

   pokaż komentarz

   @prachwal: Izrael reprezentuje Palestyńczyków, którzy żyją w Izraelu. Mają nawet własne partie i toleruje się istnienie owych mimo, iż jej szefowie mają związki z Hamasem. Palestyńczycy żyjący w Izraelu bardzo często posiadają izraelskie obywatelstwo. Mają także trochę przywilejów, których Żydzi nie mają. Ogólnie Palestyńczykom w Izraelu żyje się znacznie lepiej niż w Palestynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @devastatoor: Nie przeszkadza mi sformułowanie: niemieckie obozy koncentracyjne. Nie są polskie, bo to nie Polacy je stworzyli, tylko Niemcy.