•  
  S.....o

  0

  pokaż komentarz

  Nakazuje się ograniczanie emisji, a import produktów z krajów w których nie ma takich ograniczeń ma się w najlepsze. Przecież żeby to miało jakikolwiek sens to najpierw powinno się zamknąć granice na import takich produktów. Jeżeli nie, to tylko uderzy w europejskie firmy produkujące w Europie.
  No chyba że to o to chodzi, żeby zdusić Europejskie firmy podczas gdy wielkie koncerny (które produkcje już dawno poprzenosiły do Azji) dalej robiły kasę bez żadnych ograniczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sfumato: cła niczego nie rozwiązują i nigdy jeszcze niczego nie rozwiązały. A na wojnę z Chinami to raczej nie pójdziemy, prawda? Rozwiązaniem są elektrownie jądrowe, które eliminują emisje co2.
   Tak naprawdę to i tak nie wierzę, że co2 ma jakiś znaczący wpływ na klimat, ale przynajmniej będzie mniej syfu w powietrzu w postaci sadzy, tlenków siarki, azotu i innego badziewia. Co prawda już dzisiaj elektrownie węglowe filtrują te zanieczyszczenia, ale nie w stu procentach. No i efektywność będzie większa z elektrowni jądrowych. A Chiny i Indie też się przestawią, spokojnie....

  •  
   S.....o

   0

   pokaż komentarz

   @mike78: Tak ale w międzyczasie to firmy objęte restrykcjami będą cierpieć a te z produkcja w Azji będą zdobywać przewagę. Ciesze się ze masz na tyle zdrowe podejście do środowiska ze zmiany na lepsze Ci nie przeszkadzają ale jednak wpływ CO2 na klimat to nie jest kwestia wiary.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sfumato: zgadza się wpływ co2 to nie jest kwestia wiary.a na razie nie widzę dowodów, że nasze samochody i elektrownie wprowadzają znaczącą zmianę w klimacie planety. Klimat na Ziemi NIGDY NIE BYŁ STAŁY! nigy.nie.był stały. Zawsze się zmieniał. Teraz też.

 •  
  S.....o

  0

  pokaż komentarz

  Nie widzisz bo możne ich nie szukasz, a przynajmniej nie tam gdzie trzeba. Jak chcesz poznać fakty naukowe to polecam takież materiały. A jeśli wolisz o takich sprawach czytać z gazet zajmujących się polityka i biznesem, to dokładnie to dostaniesz.