•  
  K......s

  +97

  pokaż komentarz

  Widać to przerażenie w oczach tego komunisty ;)
  Mam nadzieję że ktoś go w końcu rozliczy za przeszłość

 •  
  b......l

  +76

  pokaż komentarz

  Nie po drodze mi z kibicami i razi mnie ich brak wyczucia sytuacji (czy to kościół czy uczelnia) repertuar taki sam jak na stadionie. Swoją drogą w każdej grupie kibiców przydał by się jakiś mózgowiec i w zależności od sytuacji wprowadził przemyślaną strategię. Lecz jak do tej pory tylko kibice potrafią wytknąć czerwonemu zbrodniarzowi i jemu podobnych, k@!#@ przeszłość

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj w Faktach po faktach o 19.26 będzie minister SW Sienkiewicz. Pewnie ogłosi zaostrzenie walki z faszyzmem... Myślę, że warto oglądać żeby wiedzieć co ta komusza władza znowu knuje.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja teraz zupełnie w oderwaniu od polityki wyjątkowo zapodam.

  TAK SIĘ ROBI MATERIAŁ NA YT! Patrzcie i uczcie się. Wyraźny obraz (gdzie potrzeba). Wyraźny dźwięk. Wyraźne napisy. Sensowny montaż bez wkurzających dłużyzn. Odpowiednie fragmenty spowolnione lub zatrzymane, nie jest potrzebne nerwowe klikanie po filmie i przewijanie.

  No kurde, myślałem, że tworzenie materiału na YT wymaga przynajmniej ukończenia jakiejś filmówki... Żartuję. Jest proste jak konstrukcja cepa, tylko troszkę trudniejsze od dodania komentarza na Wykopie.

  Przy okazji - materiał nagrany SGS2? Czyli nie trzeba profesjonalnego sprzętu.

  Tia. Niestety 99% materiałów będzie "kręconych kablem od żelazka", "akcja od 47 minuty", "trzeba ściszyć (albo wszystkie gałki na maksa bo nic nie słychać"... I jeszcze pionowo ;) Dobra, bez ryczącego umcyka w tle to też nie byłoby typowego "filmiku".

  •  
   S................1

   +10

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Na sali było grane już dużą kamerą Panasonic HMC 151 - komórką tylko to co z ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzewczykDratewka71:
   Ale jedno i drugie dało się oglądać, chociaż to z sali wyglądało dużo lepiej. Ja głównie jednak chwalę montaż - gdyby tak wszyscy montowali...

  •  
   S................1

   -2

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Dzięki ;) Polecam do montażu Sony Vegas PRO ;)

  •  
   A............a

   -23

   pokaż komentarz

   @pies_harry: I to według Ciebie usprawiedliwia pokazanie zmanipulowanych treści i kłamstw?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Gdyby nie podklad muzyczny, to mozna by bylo zrozumiec co mowia bez wspomagamia napisami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia:
   Gdzie tam były zmanipulowane treści i kłamstwa? Chyba, że masz na myśli prywatną opinię autora i jego przemyślenia, ale jak dla mnie jest to dalekie od manipulacji. Pokazał jak było, jeśli uważasz, że było inaczej, opowiedz jak to widziałeś, pokaż materiały, które wprost pokazują machloje autora.

   Wiesz jak wygląda manipulacja? To na przykład wycinanie części słów z wypowiedzianych zdań, żeby zmienić sens wypowiedzi. Bardzo popularne "w wiodących telewizjach". Co jeszcze - przestawienie tylko jednej strony konfliktu. Cóż - też za bardzo nie wiem jak to do tego filmu odnieść. Nie było słychać co gadali za bardzo.

   Pokazał za to gości z przeciwnych obozów, jedni i drudzy wyglądali na krzykaczy, ale tylko jednych wyproszono. Coś jeszcze nie pasuje?

   Może napisy z cyklu "co by pasowało do tej rozmowy"? Radosna twórczość autora, ani przez chwilę nie udająca reportażu, ani podszywająca się pod autentyk.

   Komentarz autorski nie jest manipulacją. A jeśli pojawiły się gdzieś kłamstwa, to ja już nie mam wiedzy gdzie, wyjaśnij.

  •  
   A............a

   -21

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Komentarz autorski jak najbardziej może być manipulacją, niby dlaczego nie? Zauważ, że tutaj w tym filmiku rodem z najgorszej propagandowej papki opinie autora mieszają się z "faktami". A stricte techniczna manipulacja? Ależ proszę bardzo: moment w którym prof Bauman rzekomo "ucieka" gdyby pokazać sekundę dalej byłby sceną, w której Bauman wita się z podchodzącą do niego osobą. No ale przecież nie miałoby to tak pasującego do zamysłu autora wydźwięku.
   Jak nazwiesz te wstawki "profesor zdawał się mówić?" albo "wyraźnie przestraszony"?

   Obrzydliwa manipulacja na żenującym poziomie.

  •  

   pokaż komentarz

   TAK SIĘ ROBI MATERIAŁ NA YT! Patrzcie i uczcie się. Wyraźny obraz (gdzie potrzeba). Wyraźny dźwięk. Wyraźne napisy. Sensowny montaż bez wkurzających dłużyzn. Odpowiednie fragmenty spowolnione lub zatrzymane, nie jest potrzebne nerwowe klikanie po filmie i przewijanie.

   @pies_harry: I to o czym zapomniałeś, a chyba najważniejsze: pełna interpretacja podana na tacy! Nic nie trzeba myśleć, autor nam podsuwa gotowe tezy pod nos! Od początku mu idzie nieźle, ale tutaj przechodzi samego siebie :). Dla porównania trochę szersze spojrzenie, na innym filmie tego samego autora :). Czy aby na pewno Bauman chciał uciekać? Czyżby nie zauważył tam znajomej (?) i wstał, żeby się przywitać :)? Ale masz rację ten film znacznie lepiej zmontowany, przynajmniej wyciąć tamtą babkę, co by nie budzić wątpliwości u lemingów takich jak ja :).

  •  

   pokaż komentarz

   @zlotychlopak:
   W tym wypadku wartością dodaną jest całość (połączenie obrazu, dźwięku i napisów).

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_:
   Ale to nie jest reportaż, nie zapominaj. Nie myl tego z reportażem. To jest jak dla mnie komentarz. Od początku do końca jawnie podana OPINIA i interpretacja autora. Chcesz fakty, obejrzyj surowy materiał. Tam będziesz sobie mógł wyrabiać własne zdanie. Tu możesz poznać zdanie autora na ten temat i albo się z nim zgodzić albo nie.

   Jak dla mnie to sam Bauman jest w tej całej sprawie najmniej ważny. Ważne jest, że typ (podobnie jak reszta czerwonych pająków) ma jakiś podejrzanie wysoki status. Z resztą, widziałeś co w Rosji kombinują? Żeby za mówienie o zbrodniarzach stalinowskich do łagrów wsadzać. Jakoś po chwilowej gorączce lustracyjnej z lat 90-tych z dnia na dzień nierozliczeni zbrodniarze i inne kreatury stają się coraz ważniejsze. Nagle zaczyna im się należeć jakiś szacunek. Boję się, żeby niedługo historia nie zaczęła się zmieniać. Żeby się nie okazało, że wszelkiej maści PRL-owskie kreatury zostaną bohaterami, a kto się nie zgodzi to do łagru...

   Jeszcze może daleko do czegoś takiego, ale nie dziwię się ludziom, że ostro reagują. To wszystko bardzo brzydko mi pachnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Nie znam się na dziennikarskiej nomenklaturze, jedyne co widzę to bezczelną manipulację. Jeśli przy takim nieistotnym fragmencie autor się do niej ucieka to jak myślisz, jaką wartość ma pozostały, pocięty, wygłuszony etc. materiał :)? "Myślozbrodnią" nazywamy 15min darcia ryja na wykładzie? k?$$a, bądźmy poważni... Ten materiał to dno i 3m metry mułu (pozdrawiam @SzewczykDratewka71)
   O widzę, że ktoś inny na to samo zwrócił uwagę, nawet mu odpowiedziałeś:

   To na przykład wycinanie części słów z wypowiedzianych zdań, żeby zmienić sens wypowiedzi.
   Czy wycinanie kawałka filmu też się nadaje :)?

   Pokazał za to gości z przeciwnych obozów, jedni i drudzy wyglądali na krzykaczy, ale tylko jednych wyproszono.
   Ty tak serio :D?

  •  
   S................1

   +1

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: Wiele osób podawało ten przykład ale tak nie jest. On chciał wychodzić z sali i się już wiercił na tym krześle z dobrą minutę, laska która do niego w końcu podeszła stała tam już z boku długo i nie była to żadna nowa postać, podeszła "dodać mu otuchy". Gdyby to faktycznie miało być przywitanie, to by podeszłą do niego znacznie wcześniej jak tylko tam stanęła bo on i tak nic nie mógł mówić bo kibice ciągle śpiewali i gwizdali - tego po prostu za bardzo nie widać a w drugiej wersji gdzie pokazałem całość protestu kibiców, gdzie faktycznie jest szerszy kadr to i tak jest zbyt wąski żebym mógł to udowodnić, nie zdawałem sobie sprawy gdy to filmowałem, że ten wątek potem będzie poruszany, wtedy nagrałbym szerszy kadr i nie ruszał kamerą przez minutę. Teraz to jest dyskusja akademicka, bo osoby chcące mi zarzucić manipulację i tak to zrobią a ja i tak nie będę w stanie się obronić "twardym" dowodem.

  •  
   A............a

   -17

   pokaż komentarz

   @SzewczykDratewka71: A ogólnie to jesteś dumny z kłamstw tam przedstawionych? (o zbrodniarzu, kacie czy tych niby dialogach o mordowaniu)

  •  
   S................1

   +1

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: Niby dialogi, to niby dialogi, sprawa prosta i klarowna co do tego natomiast, że był katem to nim był. Jak inaczej nazwać człowieka zaangażowanego w tropienie ludzi i później wydawanie ich na pluton egzekucyjny tylko dlatego, że stawiali opór bolszewickiej zarazie? Jak inaczej bym miał go nazwać? "Dostawcą pączków z marmeladą" ???

  •  
   A............a

   -18

   pokaż komentarz

   @SzewczykDratewka71: Człowieku Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z powagi słów i oskarżeń jakich rzucasz? Powtarzam, bez dowodów, bez osądzenia przez sąd Twoje słowa mają charakter pomówienia i pogrążasz się w nim jeszcze bardziej.

  •  
   S................1

   +1

   pokaż komentarz

   @56461629: Pracowałem na tym i się do Vegasa nie umywa, ma 2 / 3 ciekawe patenty których brakuje Vegasowi, ale ich brak nie utrudnia szczególnie pracy natomiast Final Cut ma jedną podstawową - jak dla mnie - gigantyczną wadę - nie można przyporządkować pod rolkę w myszce funkcji zoom in / zoom out. Żebyś się usrał, to ta funkcja zawsze musi być połączona z jakimś klawiszem funkcyjnym na klawiaturze. Szału można dostać :/

  •  

   pokaż komentarz

   @SzewczykDratewka71: Jesteś komiczny ;). Na drugim filmiku ewidentnie widać, że Bauman przez kilkanaście sekund patrzy się w stronę tamtej kobiety zanim się podniesie i przywita. Przypadek? Jedyne co sugeruje (co skrzętnie wykorzystałeś), że chciał "uciec" to reakcja Dutkiewicza. Idąc dalej mamy "kibiców" krzyczących przez 10 min o "Norymberdze itp." czyt. krzyczących "wypierdalaj", "a na drzewach zamiast liści...", "raz sierpem, raz młotem..." itp. co nazywasz "myślozbrodnią". A to tylko tyle ile da się wyciągnąć z porównania dwóch opublikowanych przez ciebie filmów. Ciekawi mnie jeszcze "lewak", którego elegancko wygłuszyłeś (podobnie jak "kibiców", choć myślę, że z zupełnie innych powodów), który rzekomo miał krzyczeć "j@%#ć Śląsk". Nawet nie chce myśleć ile gówna jeszcze tam nawciskałeś, którego nie sposób zweryfikować :).

  •  
   S................1 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: Nic nie muszę, IPN i historycy zrobili to dawno za mnie.

  •  
   A............a

   -15

   pokaż komentarz

   @SzewczykDratewka71: IPN udowodnił zbrodnie Baumanowi, kiedy i gdzie?

 •  
  m.....n via Android

  +13

  pokaż komentarz

  Myślę że na takie "wykłady" muszą nosić swój własny zestaw głośnomówiący.. i bez zbędnych wyzwisk punktowac komuchow typu brauman czy inny hartman.. komuchy mają ten problem, że stoją nie w pozycji do ludzi ale w opozycji do wszelkiej prawdy. Wystarczy ją tylko artykulowac.