•  

  pokaż komentarz

  Widać chłopaki dostali kolejną dostawę od służb specjalnych Arabii Saudyjskiej a i Obamie przyda się większe usprawiedliwienie więc na dniach pewnie coś pierdyknie. Biedny Asad i zwykli mieszkańcy tego pięknego kraju :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Syria ma największe zmagazynowane ilości broni chemicznej na świecie, nie trzeba wysyłać zza granicy. Większośc zdaje się nie pamiętać, że ta broń chemiczna należy do reżimu a nie do rebeliantów.

   Co do rebeliantów to to jest dopiero tygiel. Są rebelianci, którzy walczą z rządem, są rebelianci, którzy walczą z sunnitami (większością narodu). Tam naprawdę powoli przestaje być wiadomo o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @blinxdxb: no i są przede wszystkim terroryści, zajęci paleniem chrześcijańskich kościołów i obcinaniem chrześcijańskich głów. NIe wiem, ile broni chemicznej ma Syria (może masz dane USA i Izraela), ale jestem absolutnie pewien, że to nie siły al-Asada jej użyły. Bo od kiedy to walczy się z terroryzmem za pomocą gazu? Od kiedy to używa się tej broni, gdy na jednej ulicy mogą być rządowi, terroryści i cywile? Baszar nie jest idiotą. I nie jest bandytą, mającym w dupie swój naród.

  •  

   pokaż komentarz

   @hartman2: Może poczytaj najpierw kim był poprzedni prezydent, tatuś Assada i w ogóle historię tego człowieka. Zresztą jak możesz być absolutnie pewien? Byłeś tam? Wykopowe mądrości, każdy jest ekspertem od wszystkiego i od niczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @blinxdxb: czytałem o tatusiu. Bez zbytnich rewelacji. Też jesteś, jak widać, takim samym eksperet. Byłeś tam? Widziałeś? Liczyłeś pojemniki z sarinem? Albo wcale nie musiałeś, bo USA już policzyło, prawda? W Iraku też liczyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @hartman2: W Syrii? Byłem, moja firma miała tam do niedawna oddział, teraz przenieśliśmy wszystkich do naszego oddziału w Dubaju, bo tam już nie było po co prowadzić biznesu. Opinii nie czerpię z wykopu tylko bezpośrednio od moich pracowników, którzy nierzadko zostawili tam swoje rodziny...
   Od 9 lat mieszkam na Bliskim Wschodzie (różne kraju, obecnie Emiraty) i widzę jak to wygląda od tej strony.

  •  
   a..........g

   -1

   pokaż komentarz

   Zresztą jak możesz być absolutnie pewien? Byłeś tam?

   @blinxdxb: Albania nie istnieje?

  •  

   pokaż komentarz

   @blinxdxb: Widać ta broń jest dobrze strzeżona przez wojsko bo gdyby rebelianci byli w stanie ją zdobyć to nie trzeba byłoby angażować służb specjalnych Arabii Saudyjskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Ale wiesz, to kto jest zaangażowany to tylko jedno słowo przeciw drugiemu. Oczywiście nie neguję udziału żadnego z państw, o których się mówi, bo po prostu nie wiem co ich słuzby specjalne w danej chwili wyrabiają. Jednak nie przyjmowałbym za pewnik tego, że atak chemiczny "to dzieło rebeliantów, bo jaki Assad miałby w tym interes". Równie dobrze Asad mógł to zrobić, bo i tak inni pomyślą, że on nie miał w tym interesu, więc to musieli być rebelianci, którzy chcą wkopać biednego prawie-że-świeckiego prezydenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @blinxdxb: Bez sensu, nie zrobiłby tego wiedząc że to wspaniały pretekst dla USA i ich sojuszników w regionie zwłaszcza po wyznaczeniu czerwonej linii. Nie chodzi o to kto co mógł sobie pomyśleć tylko o bezwzględne wykorzystanie sytuacji. Rozumiem gdyby to zrobił przegrywając z rebeliantami ale On miał przewagę i nie odniósłby żadnych korzyści w ten sposób, natomiast z drugiej strony musiał rozważyć, że byłoby to usprawiedliwienia dla możliwej interwencji. Kupy się to nie trzyma. Przecież to jest elita i z pewnościa nie ryzykowaliby utraty władzy nad krajem w ten sposób. Zero korzyści, same straty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Velati: Zapominasz tylko o tym jakim człowiekiem jest Assad. Ludzie, którzy z nim pracowali mówią o nim, że jest wybuchowy, co chwilę zmienia zdanie i daje się ponosić emocjom. Ja tam znam go od strony z jakiej opisuja mi go ludzie mieszkający w Syrii. To tak jak Polacy narzekają na Tuska, czy wczesniej na Kaczyńskiego, a tutaj po katastforie smoleńskiej wszyscy składali mi kondolencje, bo słyszeli jaki to był zajebisty prezydent i ile on dobrego dla Polski zrobił. Wiadomo - skala inna, ale przekaz podobny.

 •  

  pokaż komentarz

  W ostatnim czasie mieliśmy przynajmniej 5 konferencji na których ględzą, że:
  - mają dowody
  - wywiad ma dane
  - są przekonani
  - zaobserwowali, że.
  Skoro do tej pory nie zobaczyłem, żadnych konkretów jestem sceptyczny.
  ALE!!! Nawet jak zaatakują Assada, to ta kwestia jest tak niejasna, że WIERZĘ, że prawda wyjdzie kiedyś na jaw i agresorzy odpowiedzą za swoje czyny (chociażby przed historią).

 •  
  P.......3

  +32

  pokaż komentarz

  Były konwoje z bronią chemiczną, ale to były konwoje rebeliantów którzy chcieli przemycić gaz do Syrii.

  Poza tym do jasnej cholery - Assad strzelił by sobie w stopę od tak takim posunięciem? NIE WYDAJE MI SIĘ.

  Jak Obambo zaatakuję, to mam nadzieję że Syria zdoła mu rozj$$$ć kilka zabawek. Jedynie szkoda mi żołnierzy zarówno US jak i Syryjskich, ponieważ obydwie armie wyraźnie dają do zrozumienia że nie chcą walczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Że też Usa tak strasznie chcę się pchać w te wojenki religijne. Mam tylko nadzieję ,że chociaż żaden z naszych żołnierzy nie będzie musiał u tych kozo....... znaczy się "wyznawców religii pokoju" ginąć w imię głupich interesów.. W dodatku nie naszych...

 •  

  pokaż komentarz

  nie chce bronić Asada, bo aż tak się tym krajem nie interesowałem, może faktycznie jest strasznym krwiożerczym dyktatorem ale ta medialna propaganda anty-asadowska jest już tak agresywna że siłą rzeczy aż mu współczuję.
  Nawet się cholernego instagramu czepili: http://www.tvn24.pl/ani-slowa-o-wojnie-na-profilu-asada-syria-to-kraj-mlekiem-i-miodem-plynacy,351914,s.html

  no po prostu czekam aż na ulicach zaczną wieszać takie plakaty: http://4.bp.blogspot.com/-OifuLlziGK8/UQ1qsQ5UFwI/AAAAAAAADoo/AJlFA2VSHw0/s1600/Josef+Stalin+Culto+a+la+personalidad+del+lider.jpg tylko w miejscu Stalina będzie Obama. Nasz wieli wybawiciel, wielki obrońca, który się tak troszczy o uciemiężonych Syryjczyków.
  Szkoda że z takim zapałem się nie bierze za Koree Północną gdzie broń biologiczna i eksperymenty na ludziach to chleb powszedni.

  PS aha i zaznaczam poraz drugi, nie bronię reżimu, jestem również przeciwny tej wojnie oraz broni biologicznej, tylko do jasnej cholery jak piszecie (do tvn24) o czymś to blagam, dajcie się wypowiedzieć drugiej stronie. Przestańcie być tacy stronniczy. To że nie pokazujecie wypowiedzi Asada, nie znaczy że nic nie mówi tylko strzela na oślep do ludzi. Dajcie chociaż jeden wywiad z nim. Pozwólcie nam ocenić kto jest dobry a kto nie, jesteście portalem informacyjnym a nie opiniotwórczym.