Grzegorz Braun w programie "Dziś Wieczorem"

Grzegorz Braun w programie "Dziś Wieczorem"

@D.....n vod.tvp.pl #polska #polityka #braun #4konserwy #wybory #grzegorzbraun

Kandydat na stanowisko prezydenta Grzegorz Braun w TVP INFO

 •  
  S.......5 via Android

  +351

  pokaż komentarz

  Dał czadu. Jak zwykle. Uwielbiam go słuchać, mądry facet.

 •  
  S.....n

  +245

  pokaż komentarz

  Zajebisty mówca!

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny występ. JKM brakuje tej flegmy, opanowania, trzymania się tematu i konkretnej gadki. Świetnie by było jakby panowie połączyli swoje siły w wyborach do sejmu.

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie to lubię go słuchać, zwłaszcza jak rozstawia po kątach redaktoruff (szkoda że to nie był Kraśko, czyży stchórzył?) choć jak dla mnie przegina z tą wiara i kościołem, ale mam dla wszytkich przykra wiadomosc. Dla ~70% ludzi w tym kraju ( tym np. tych 4 milionów, którzy zamiast debaty oglądali "M jak miłość") ten człowiek mówi innym językiem, niezrozumiałym dla nich - i dlatego zostanie uznany za oszołoma. 50 lat komunizmu i 25 lat socjalizmu pozorującego kapitalizm zrobiły swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: mocne słowa, ale niestety prawdzowe

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: zostaw sobie ten pesymizm na dzień ogłoszenia wyborów :p teraz karmimy nadzieję :)

  •  

   pokaż komentarz

   zostaw sobie ten pesymizm na dzień ogłoszenia wyborów :p teraz karmimy nadzieję :)

   @24xls: Mogę ci przedstawić wyniku już teraz. Jak się nie potwierdzą - odszczekam.

   1. Komorowski i Duda w II turze
   2. Kukiz dostanie dwucyfrowy procent głosów (stawiam na 11-13%, ale kto wie, moze będzie wiecej)
   3. Korwin dostanie 5-6%
   4. Ogórek 3-4%
   5. Jarubas i Palikot 2-3%
   6. Braun i Kowalski 1-1,5%
   7. Wilk ~1%
   8. Tanajno - jakieś promille

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Z drugiej strony możliwym jest (w pieknych marzeniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)), że nawet do połowy z tych ~70% mogłoby być w stanie dotrzeć może z 5-8% ogółu Narodu. Może właśnie potrzebujemy nie unikać tak bardzo w codziennych rozmowach tematu o tym na kogo warto głosować... #justsaying

  •  
   z....y

   +33

   pokaż komentarz

   @kukenkino: @seeksoul: dlatego trzeba walczyć i przede wszystkim podnosić poziom kandydatów. To nic że Braun jest marginalizowany, przecież wystarczy przez 5 minut go posłuchać, by zobaczyć przepaść między nim, a innymi kandydatami. I mówię tutaj o każdym aspekcie, łącznie z tym który powinien być najważniejszym kapitałem dla każdego polityka, a który PO i socjaluchy obrzydziły - wiarygodność i żelazny kręgosłup molarny.
   Pojutrze będzie 5%, za pięć lat 15%, a za dziesięć ludzie będą go błagać o piastowanie najwyższych funkcji w państwie.

  •  

   pokaż komentarz

   To nic że Braun jest marginalizowany, przecież wystarczy przez 5 minut go posłuchać, by zobaczyć przepaść między nim, a innymi kandydatami

   @zgnily: Pisałem wyżej. 70% ludzi go nie zrozumie. To nie jest człowiek, którego zrozumie wielbiciel ciepłej wody w kranie, moher czy socjalista. Brauna moga np. zrozumieć np. korwiniści, latami "wytrenowani" przez krula, narodowcy itp. nieduże procentowo grupy. Ale zrozumieć - to nie znaczy jeszcze poprzeć. Ja bym go nie poparł, bo choć do kk jako instytucji nie mam specjalnie nic (nawet uważam że jest pozyteczna) tak nadawanie sukienkom prawa do decydowania o prawie nadrzędnym kojarzy mi się z państwem wyznaniowym i tyle.

  •  
   D.....n

   0

   pokaż komentarz

   @kukenkino: będzie spora mobilizacja środowisk wolnościowych, więc z wynikami różnie może być :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Donovan: Nie przeceniałbym liczebości tych środowisk.
   Aha, co do mojego typowania - różnice między Kukizem a Korwinem moga być płynne, kto wie, może częśc ludzi zadecyduje czy nadal popierac Kukiza, czy dac sobie na luz, czy moze poprzeć Korwina albo kogo innego- po powzięciu do wiadomości wyników wyborów w UK. Dlatego jesli wynik Kukiza będzie trochę niższy a np. Korwina ciut wyższy to odszczekiwał nie będę :)

  •  
   z....y

   +12

   pokaż komentarz

   @kukenkino: niestety, nie zrozumiesz, póki nie poznasz. Powiem obrazowo, ludzie tacy jak Braun wydają się mieć nasrane pod kopułą, ale na pewno czujesz instynktownie że kopuła ta musi być szczelna i bez rys, prawda? No to lecimy dalej.... Rozumiesz postulaty JKM, łącznie z tym że demokracja to ustrój patologiczny (dupokracja itp itd), prawda? No to świetnie, lecimy w gorące... czyli monarchia.
   Każdy ustrój musi stać na fundamentach, demokracja konstytuuje się poprzez wiarę, że władza jest dana rządzącym przez ludzi. Monarchista nie może robić k$$!y z logiki i mówić że monarchię dał mu lud, bo przecież nie o to chodzi (lud dał, lud odebrał). Stąd konstrukt formalny siły wyższej która STABILIZUJE władzę, prawda że spójny konstrukt? Po tych słowach wróć myślami do JKM, bieda prawda? No to już możesz zacząć latać ;)

   ps.
   Kiedyś głosowałem na JKM i nie należę do kk. Nie mam problemu ze zrozumieniem Brauna, nawet jeśli się z nim w pewnych kwestiach nie zgadzam, i mam szafę pełną maści na ból dupy przez to jak akcentuje kontrowersyjne kwestie, to rozumiem zawsze jego intencje.
   Dobrym i łagodnym wstępem do zrozumienia Brauna będzie książka Wojna o Pieniądz (wbrew pozorom, gospodarka u Brauna stoi bardzo wysoko).

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego konstrukt formalny siły wyższej która STABILIZUJE władzę, prawda że spójny konstrukt?

   @zgnily: Nie w tych czasach. To nierealne. To by się dalo zrobić 100 lat temu, 50 lat temu a nawet może 25 lat temu- ale nie dziś. Dziś nie ma takiego konstruktu, którego nie obali odpowiednio sterowany przez media lud.

   wbrew pozorom, gospodarka u Brauna stoi bardzo wysoko
   Nigdy nie mówiłem że Braun nie zna się na gospodarce - to Kukiz się nie zna :)

  •  
   z....y

   +15

   pokaż komentarz

   @kukenkino: nie zrozumiałeś mnie, węgry mają zapis w konstytucji "Boże pobłogosław Węgrom...", sprowadzili do parlamentu koronę Św. Stefana. To są insygnia władzy, to są fundamenty na których konstytuuje się byt geopolityczny. Nie na Jałcie i konstytucji Komucha.
   Polecam filmy na yt, Braun jednak jest mistrzem oratorskim, ja nie potrafię mu dorównać.

  •  

   pokaż komentarz

   To są insygnia władzy

   @zgnily: Ale oni tego chcieli dlatego, że zostali bardzo poszkodowani po I wojnie. To dla nich taka zapowiedź powrotu do roli lokalnej potęgi i tyle.

  •  
   z....y

   +8

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Nieprawda, taka polityka to coś więcej - to geopolityka. Posłuchaj Brauna, jego kolejnym konikiem jest geopolityka właśnie (stąd te nieszczęsne kondominium żydowskie, przez które tracę pół szafy maści na ból dupy dziennie), która również jest klarownie referowana przez niego i nie brzmi tak radykalnie.
   W ogóle ten jego sztab to prze-kozaki również, dają bomby atomowe itp na pierwsze strony, a później my musimy wszystko wyjaśniać:/

  •  

   pokaż komentarz

   Nieprawda, taka polityka to coś więcej - to geopolityka. Posłuchaj Brauna, jego kolejnym konikiem jest geopolityka właśnie

   @zgnily: No to niech on się zajmie polityką, gospodarką i geopolityką a nie przekazywaniem straży nad prawami nadrzędnymi purpurowym sukienkom.

  •  
   z....y

   +15

   pokaż komentarz

   @kukenkino: sorry, po tylu latach buty i arogancji władzy, która bez żenady potrafiła pluć obywatelowi w twarz, a tuba tv mówiła że pada deszcz, nie widzę problemu u człowieka który dobrowolnie zakłada sobie kaganiec moralny i krótką smycz środowiska które swoim dobrym imieniem podżyruje jego wiarygodność. Dla KK taka rola to odpowiedzialność, odpowiedzialność za ew. niepowodzenia tego kandydata. Widziałeś żeby Braun był otoczony purpurowymi? W ogóle ten człowiek ma trochę inne wyobrażenie kościoła... ahh nie będę ci mówił, bo wyjdzie na to że jak zostanie królem to przeora wszystko do zera... a siódmego dnia spocznie. On o takich rzeczach referuje godzinami, nie potrafię tego streszczać, zresztą jak jego sztab, najwidoczniej. Powinni wypuścić coś takiego jak "Braun dla początkujących" :/

  •  

   pokaż komentarz

   Widziałeś żeby Braun był otoczony purpurowymi?

   @zgnily: Miałby z nimi na wywiady i spotkania przychodzić?

   Chodzi mi o to, że jego postulaty są niespójne w tym zakresie i tyle. KK nie ma już takiej władzy nad ludźmi jak kiedyś. To sa inne realia. Już abstrahując czy jego pomysły w tej kwestii mi się podobaja czy nie - nie da się tego przeprowadzić.

  •  
   z....y

   +7

   pokaż komentarz

   @kukenkino: plakaty dudy są na kościołach, ulotki w kościołach, komorowski nawet przemawiał na jasnej górze.

   Niespójne? To chyba ja coś źle wytłumaczyłem. Boże, nie mogę tłumaczyć gościa który wyprodukował kilkadziesiąt dokumentów, a jeden wątek potrafi ciągnąć godzinami, prawda?

   Ludzie kiedyś mieli ten sam ból dupy z JKM, myślę że Braun ma zadatki by ostukać mainstream ze ze swoimi poglądami w krótszym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   plakaty dudy są na kościołach, ulotki w kościołach, komorowski nawet przemawiał na jasnej górze.

   @zgnily: No i co z tego? To nie znaczy że pozycja kk jest taka mocna.

   nie mogę tłumaczyć gościa który wyprodukował kilkadziesiąt dokumentów, a jeden wątek potrafi ciągnąć godzinami, prawda?
   Czyli zmarnował czas na mrzonki.

   Weź jeszcze pod uwagę, że gdyby Braun te pomysły chciał wprowadzić lub wprowadził w życie - groziłoby to gwałtownym odrodzeniem się Palikota- lub kogoś podobnego, bo Palikot jest już chyba skompromitowany na długie lata.. A tego bym nie chciał bardziej niż Braun chce swoje wizje wprowadzać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Kraśko jest dobry tylko na komora.

  •  

   pokaż komentarz

   Kraśko jest dobry tylko na komora.

   @xxyz: Fakt, jego prostactwo w zderzeniu z kulturą i spokojem Brauna pokazaloby jakim Kraśko jest megapajacem.

  •  
   z....y

   +3

   pokaż komentarz

   @kukenkino: pozycja kk jest słaba, jak ogólna pozycja naszego państwa.

   Czyli referuje bardzo trudne tematy w bardzo szerokim spektrum.
   Biorę pod uwagę, nawet uważam to za element konieczny do pełnego pluralizmu co jest podstawowym elementem w drodze do wolności (tzn wysłanie informacji do oponenta o wielości możliwości rozwiązań). Ale faktycznie, musiałby powstać Palikot-bis (a raczej Palikot-MAX), obecny Palikot nie jest politykiem na miarę Brauna. Oczywiście musimy stworzyć najpierw stabilną demokrację która pozwoli na debaty przedwyborcze które będą trwały odpowiednio długo. ;)
   Wiesz, albo ktoś ma poczucie, że jego racje są słuszne i nie boi się stawiać w otwartej konfrontacji, albo krzyczy, obraża innych i zmienia poglądy z każdym nowym sezonem. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   albo krzyczy, obraża innych i zmienia poglądy z każdym nowym sezonem. ;)

   @zgnily: Takie sa jednak uroki demokracji. Populizm jest podstawową i zasadniczą bronią.

  •  
   z....y

   +3

   pokaż komentarz

   @kukenkino: hmm, nie pamiętasz jak reklamowano demokrację? Podstawą prawidłowego funkcjonowania demokracji jest niezależność władz oraz mediów. Ale masz rację, słabe kraje są bardzo narażone na populizm, stąd ta konieczność monarchii u brauna.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: > Mogę ci przedstawić wyniku już teraz. Jak się nie potwierdzą - odszczekam.

   1. Komorowski i Duda w II turze
   2. Kukiz dostanie dwucyfrowy procent głosów (stawiam na 11-13%, ale kto wie, moze będzie wiecej)
   3. Korwin dostanie 5-6%
   4. Ogórek 3-4%
   5. Jarubas i Palikot 2-3%
   6. Braun i Kowalski 1-1,5%
   7. Wilk ~1%
   8. Tanajno - jakieś promille


   Typuję identycznie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna