•  
  K...............y

  +69

  pokaż komentarz

  słuchajcie !!!!!!!!!! mam pomysł, weźmy wszystkich terrorystów z Afganistanu zabierzmy do Europy, to nie będzie miał kto tych min podkładać...........i co, dobry pomysł ???

 •  

  pokaż komentarz

  Oglądałem bez głosu, bo debata u mnie w tle, ale potem pomyślałem że sprawdzę reakcje polskich żołnierzy. I nie zawiodłem się - nie ma paniki, lecą chuje, wszystko na swoim miejscu. Chwała Polskim Żołnierzom!

  •  

   pokaż komentarz

   Chwała Polskim Żołnierzom!

   @Szczerbiec: ale tym co bronią ojczyzny, a nie biją się za dolary jankesów.

   Kto popiera atakowanie innych krajów jak najeźdźcy i bycie pieskiem amerykanów, ten niech minusuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Przypadkiem też nie napiszcie niby z czym się nie zgadzacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: za zdradę swoich ideałów zawsze mają trochę dolców coby krwawą kasą dzieciom coś kupić ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: o nie jest tak źle, już przynajmniej 4 Polaków tutaj nie jest za tym abyśmy byli sługusami i płatnymi mordercami na usługi USA i robili im "łaskę".

   Szanuję.

   Będzie nas więcej to kiedyś Polska powstanie z kolan zamiast być wasalem obcych mocarstw które nas sprzedadzą za czapkę gruszek jak i każdego innego swojego sojusznika.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: A potem każdy płacze, żeby USA pomogło jak ruscy straszą. Coś za coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @FireDash: ta, zapytaj wszystkich od Indian z kocami zarażonymi chorobami celowo, po kraje jak Egipt czy Libia gdzie wprowadzili swoją demokrację z dupy i zniszczyli cały kraj na dekady.

   USA nigdy nikomu nie pomaga, działają tylko we własnym interesie.

   (Chyba że akurat będzie im to na rękę to "pomogą" przypadkiem i tak i tak.)

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: a to nie jest przypadkiem tak że rząd Afganistanu poprosił USA o pomoc w walce z talibami wspieranymi przez Pakistan?

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Już Sobieski zadawał sobie sprawę, że wojnę lepiej prowadzić na terytorium wroga, a nie u siebie. Innego powodu pomocy Austriakom (niż świadomość, że jak załatwią ich, zaczną palić polskie wsie i miasta) nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hugenot111: ale to chyba nie tak że USA pojechali tam służyć Afganistanowi, no nie?

   Niech sobie rząd Afganistanu wynajmie Black Water albo inną armię, czy po prostu służby ochrony (militarne).

   A po pierwsze, czy ten rząd to prawdziwy czy marionetki obsadzone po inwazji przez USA? Tak jakbyś mówił że włoscy naziści są ok bo przyjechali na zaproszenie legalnych władz Warszawy (obsadzonych przez Niemców w ~1939).

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Swoich żołnierzy trzeba szanować. Ostatnio jakaś debilna moda panuje w ogóle na kompletny brak szacunku dla własnej Ojczyzny, w tym żołnierzy, chyba ludziom mózgi puchną od nadmiaru krwi wypchniętej przez zaciśnięte rurki. Jak masz hejtować to tych, którzy swoją polityką wybierają cele dla armii, to ich decyzje mogą Ci się podobać lub nie, a na to narzędzie dostajesz już w niedzielę. Zresztą z tego, że polscy żołnierze jeżdżą na wojnę poza granice kraju zysk jest, bo gdzie mają doświadczenie bojowe zdobywać? Na wykopie? W CSie?

  •  

   pokaż komentarz

   @katam: jasne, ale afganistan nie ma nic do nas, nie zaczął z nami wojny, to w ogóle nie jest nasz temat

  •  

   pokaż komentarz

   @vrdst: ja szanuję ojczyznę (nie obecny rząd, ale tam tradycję i dawnych, nie-socjalistycznych wodzów narodu).

   Na szacunek jak dla mnie to zasługuje żołnierz który broni ojczyzny (najlepiej na swoim terenie, lub bardzo blisko, tylko w wyjątkowych sytuacjach gdzieś dalej i nie powinno się to przeradzać w długotrwałą okupację).

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Z tego co mi wiadomo to rząd za bardzo się tam nie zmienił. Academi ( dawne Black Water) od dawna jest w Afganistanie i wykonuje zlecone im zadania. USA bije się z talibami na prośby Afgańczyków, jak dla mnie mogą w tą wojne pakować biliony dolarów, ich hajs. My w ramach sojuszu wspieramy ich i pomagamy w stabilizacji kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: to skąd ból d... o muzułmanów w Europie? Przecież to nie jest temat Polaków, tylko Niemców, Duńczyków i Szwedów... ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @katam: Nielegalni islamscy imigranci w Europie są problemem i ich winą jest to że tu przychodzą nieproszeni i się rządzą jak u siebie.

   Są u nas, więc mamy moralne prawo ich wyprosić.

   Natomiast gdy napadamy na ich dom to my jesteśmy tą złą stroną.

   Wyjątkiem może być jakaś konkretna krótka akcja militarna, np zniszczenie ich lotniska jeżeli z niego oni by latali i bombardowali sąsiada (a tak nie robili, a już na pewno nie Polskę..). A nie okupacja na kilka dekad.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: ergo żeby żołnierz zasłużył na szacunek musi być u nas wojna, inaczej nie można się cieszyć z jego świetnego przygotowania, umiejętności i tego, że wróg znając jego wartość kilka razy się zastanowi, zanim podejmie jakiekolwiek akcje zaczepne wobec kraju, którego broni? Na szacunek żołnierzy pracują wg. Ciebie ludzie, którzy ich wysyłają na wojnę?

   Ci niesocjalistyczni wodzowie to którzy, jeśli wolno wiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @vrdst: No cóż hasło "bić k#$@y i złodziei" brzmi przekonywująco i dziś :)

   Afgan to od początku wiadomo, USA rozgrywa swoje interesy, jest osią zła. Nie powinniśmy w ogóle wchodzić w takie bardzo nagannie moralne zbrodnie wojenne i ciemne tematy olbrzymiego brutalnego mocarstwa.

   Są inne miejsca gdzie faktycznie wojsko mogło by pomóc, jeżeli masz potrzebę wysyłać koniecznie naszych żołnierzy aby walczyli za granicą, takie gdzie na pewno nie chodzi o biznes, banki i Usrael, lecz faktycznie o obronę cywili na zaproszenie samych cywili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hugenot111: który rząd ? afgański ? czy afgańsko-amerykański. Dopóki amerykanie tam burdelu nie narobili zresztą jak wszędzie od Afganistanu przez Irak do Libii to tam, może porządku większego nie było z przestrzeganiem praw człowieka, ale ludzie żyli, nawet i turyści jeździli zwiedzać, a teraz to strach chodzić w kamizelce kuloodpornej i AK47.
   I taki stan rzeczy nie zmieni się bardzo długo albo i wcale.

   Kiedyś nie miałem nic przeciwko takim misją też wydawało mi się, że jadą "ratować świat" ale teraz wyraźnie widzę jak ameryka w imię pokoju, rozp#%?#$?a każdy kraj czy to pośrednio czy za pomocą rebeliantów jak na Ukrainie, Egipcie czy Libii.
   A najgorsze, ze chcemy wpuścić ich do Polski i jestem pewny, ze wciągną nas w lokalna wojnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Wszystko fajnie, niech Amerykanie sami załatwiają swoje sprawy. A co było, gdy rok temu wszyscy mieli pełne gacie, bo Putin wszedł sobie na Ukrainę? Miło było wtedy mieć zapewnienia pomocy od USA. Sojusz to obustronna relacja, nie można liczyć na to, że Amerykanie będą bronić wszystkich, bo nic lepszego do roboty nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanYawel: Operacja Ukraina'2014 to pewnie akcja USA.

   Zresztą sam widzisz jak pomogli ukraińcom z tym buredelem.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Do czasu wojny w Syrii też miałem takie poczucie że jednak Stany w większości przypadków poza swoimi interesami chcą też pomagać no ale.. ;/ Nie wiem jak na chwilę obecną wygląda sytuacja polityczna w Afganistanie, człowiek już przestał się interesować tym co się tam teraz dzieje ale nie można powiedzieć że to tylko amerykanie robią tam burdel. Jakby Pakistan nie pomagał talibom to myślę że ta cała wojna już miała by się ku końcowi a tak dupa.

  •  
   S.........u

   +3

   pokaż komentarz

   @rfree: Józef Piłsudski był socjalistą..

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Piłsudski miał silne korzenie socjalistyczne i pod względem politycznym to z tego środowiska się wywodził, a nade wszystko miał ogromny szacunek dla żołnierza polskiego. Ty narzekasz cały czas na układy i układziki, a wpis jest o żołnierzach na polu walki i to dla nich trzeba mieć szacunek. A polityczne pitolenie to sobie zostaw na tematy, gdzie pokazywani będą decydenci, do których faktycznie możesz mieć pretensje lub słać im podziękowania, cokolwiek Ci się podoba lub nie.

  •  

   pokaż komentarz

   a wpis jest o żołnierzach na polu walki i to dla nich trzeba mieć szacunek.

   @vrdst: no i cała sprawa rozbija się o to: to nie nasze pole walki, nasz przeciwnik nigdy z nami nie zaczynał - więc to nie jest w ogóle nasz konflikt.

   Uważasz że mamy ślepo bez refleksyjnie szanować każdego żołnierza z Polski, niezależnie z kim walczy gdzie i dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   pakistan nie pomagał talibom to myślę że ta cała wojna już miała by się ku końcowi a tak dupa.

   @Hugenot111:

   Widzisz problem w tym, że wg. mnie Pakistan pomaga swojemu sąsiadowi bronic się przed okupantem. Zdajesz sobie sprawę, że nikt medialnie tego Ci nie przekaże iż, że to amerykanie napadli na wolny kraj i to oni sa agresorami i wprowadzają tam swoich ludzi.
   Ideologie zawsze można dopasować wg. własnych potrzeb,a przecież takie kraje odcięte od internetu nie powiedzą Ci słuchajcie nam żyło się może nie najlepiej ale duzo lepiej niż teraz, mało tego w całym rządzie siedzą amerykańscy agenci którzy będą rządzić naszym krajem przez następne 100lat.

   Owszem może z biegiem czasu sytuacja się wyrówna labo i polepszy ale to nie będzie Afganistan tylko kolonia amerykańska, oni ten kraj jak i wiele innych po prostu podbili tak jak Rosja gruzuje, Czeczenie czy teraz Ukrainę

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Aj waj, głosisz niepoprawne politycznie opinie cumplu! Oczywiście masz racje. Polacy walczący poza granicami kraju to są najemnicy a nie żołnierze. Jakby dostawali za to co robią średnią krajowa to nikt by nie ryzykował dupą na "misjach pokojowych", ale przecież dostają 5x tyle wiec nie ma problemu żeby zabijać dla Wuja Sama. Pod koniec dnia hajs się zgadza.
   #niepopularnaopinia

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Oczywiście, bo żołnierz naszego kraju, noszący polski mundur i polskiego orła. To nie on wybiera sobie gdzie walczy. Od tego są dowódcy i na nich spoczywa odpowiedzialność decyzyjna, a na stojących za nimi politykami spoczywa odpowiedzialność za wysłanie żołnierza tam gdzie jest, po układach, po zdrowym rozsądku, po chwili emocji czy po ciężkiej sraczce . To ich możesz sobie krytykować, a nie ludzi, którzy faktycznie walczą. Może wg. Ciebie żołnierz w prawdziwej armii powinien sobie wybierać gdzie walczy wedle własnego widzimisię. Z takimi to życzę powodzenia w momencie faktycznego ataku. Meritum jest takie, że swoje poglądy wrzucasz tam, gdzie są one całkowicie nie na miejscu, i nazywasz żołnierza wykonującego rozkazy sprzedawczykiem za dolary.

  •  

   pokaż komentarz

   @vrdst: Ok no to drążmy, gdyby polski żołnierz "noszący polski mundur i polskiego orła" dostał rozkaz wybicia wszystkich w Tybetańskim mieście, razem z cywilami, użyć bomb kasetonowych, białego fosforu etc, to dalej mam ich szanować?

   Może jestem jakiś poj@!$ny ale w takich sytuacjach gdy widać że to jestem tym złym to bym powiedział p$%%@?!ę nie robię (a gdybym nie zrobił to bym nie mógł ponownie spojrzeć na siebie w lustrze).

   Jest tam jakaś granica tego ile zbrodni może usprawiedliwić "noszenie mundura i orła" czy też zawsze "tylko wykonywałem rozkazy"?

   To może gwałty też? Czasem faktycznie jest wydawany to jako (nie formalny) rozkaz od dowódców, jako część wojny i wyniszczania "przeciwnika", podobno częste w wojnach w niektórych obszarach czarnej Afryki przykładowo.

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy walczący poza granicami kraju to są najemnicy a nie żołnierze

   @KuIfon: poczytaj najpierw definicje słów "najemnik" i "żołnierz" a potem się wypowiadaj.

   Jakby dostawali za to co robią średnią krajowa to nikt by nie ryzykował dupą na "misjach pokojowych", ale przecież dostają 5x tyle wiec nie ma problemu żeby zabijać dla Wuja Sama. Pod koniec dnia hajs się zgadza.

   @KuIfon: żołnierze pchają się na misję często ze względów finansowych ale z drugiej strony, jakby dostawali średnią krajową to i tak by polscy żołnierze na misje zagraniczne jeździli i tak. W wojsku oprócz korzyści finansowych jest jeszcze rozkaz a za jego niewykonanie grożą kary.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szczerbiec: Gadają po polsku ale flegma angielska.

   Gx

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: A to że na misję za granicę pojechali znaczy, że to już są zbrodniarze, gwałciciele i mordercy? Mierzysz wszystkich swoją pseudopacyfistyczną miarką. Żołnierze mają swój kodeks postępowania, a wojskowi ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. Przy działaniach wojennych łatwo jest o sytuacje moralnie co najmniej wątpliwe i zawsze było to przedmiotem sporów, ale to nie ma nic wspólnego z tym, z jakiego kraju jest żołnierz i gdzie aktualnie walczy, także to nie drążenie a wątpliwej jakości podczepienie pod temat. Dalej obrażasz ludzi, o których nic nie wiesz poza tym, że są polskimi żołnierzami i walczą poza granicami kraju. Jak już tak Cię bolą moralnie naganne sytuacje na wojnie to może Twoje wrażliwe serduszko ukoi świadomość występowania ich po wszystkich stronach konfliktu, nie tylko tych, których aktualnie bronisz, bo karmi ich złe USA/Rosja/Chiny/ISIS/Żydzi/Arabowie. Inna sprawa, że im bardziej kraj jest cywilizowany, tym większy ból dupy, jak armia takiego kraju zrobi coś nagannego, choćby nawet przeciwnik na śniadanie wcinał niemowlęta zroszone krwią dziewic. Nie zmienia to faktu, że obrażanie żołnierza własnego kraju w ramach krytyki polityków i dowódców, którzy ich tam wysłali, jest po prostu okrutnie słabe.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Przybycie USA do Afganistanu w celu pomocy w walce z talibami na prośbę rządu to oficjalna wersja.

   W Iraku, Syrii i Afganistanie wcześniej dało się normalnie żyć, tak jak mówisz. Szczególnie w Syrii, a jak wygląda po pomocy USA oboje wiemy

  •  

   pokaż komentarz

   To nie on wybiera sobie gdzie walczy. Od tego są dowódcy i na nich spoczywa odpowiedzialność decyzyjna, a na stojących za nimi politykami spoczywa odpowiedzialność za wysłanie żołnierza tam gdzie jest,

   @vrdst: w akurat tym przypadku, to żołnierz jest tam dobrowolnie i z własnej inicjatywy.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Rly? Ciekawa sprawa. Wiem, że kontrakty w teorii nie są obowiązkowe, ale mam kilku znajomych żołnierzy i wiem, że w praktyce bez ich realizowania kariera w wojsku kończy się zwykle szybciej, niż żołnierz planował. Bez dymu, jeśli masz na myśli inną formę dobrowolności to chętnie poczytam, bo nie ze wszystkim jestem na bieżąco.

  •  

   pokaż komentarz

   @k_olczy_k: Wczoraj zakupy wnieśli na 4 piętro mojej babci.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: ależ p#$%#^isz farmazony

   @ykop: argument rzeczowy w wuj

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Na siłę można znaleźć jeden może dwa plusy tej sytuacji.

   - Wracający stamtąd żołnierze to doświadczeni w walkach miejskich ludzie i to w walce z siłą która do dziś odbija się czkawką sowieckiej Rosji.
   Nie oszukujmy się kadry, które szkoliły się w PRL-u znają tylko ruską doktrynę prowadzenia wojny: styl rozpaczliwy i słanie mięsa armatniego.

   - od biedy kupiliśmy trochę sprzętu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: tak, ale mówię o moralnej stronie, a nie że są jakieś korzyści biznesowe/strategiczne

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: nie da się odnieść do wszystkich głupot które wypisujesz w jednym komentarzu, poza tym nie ma sensu i tak cie nie zmuszę do myślenia

  •  

   pokaż komentarz

   @ykop: raczej odwrotnie, to ja mówię żeby się zastanowić dlaczego atakujemy inne państwo z którym Polska nie miała żadnego zatargu;
   i czy kiedyś w ogóle są zbrodnie wojenne a inni to: DURR HURR MA ORŁA! to co by nie zrobił to jest spoko chłop i należy się szacuneczek. Co to za pierdolenie.

   Odpowiedz: to w jakiej sytuacji działanie żołnierzy jest naganne moralnie? A może zawsze jest pozytywne choćby zgwałcili ludność i spalili wszystkie miasta na swojej drodze (o ile mają tego "orła w mundurze")?

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: no i po co na skrajności się powołujesz? Zbrodnie wojenne to inna dyskusja. Nikt tego nie broni. Fakty są takie: żołnierz nie jest winny jeśli wypełnia swoje obowiązki, służy krajowi nawet "w obcej" wojnie. Odczep się od nich. Jak będzie miał ktoś walczyć o twoje osiedle, to wolałbyś kolesia z koszar, co w CS'a łupie, czy gościa, obok którego wybuchła bomba i mówi: "spoko, żyje".

   Ale żołnierzy ty szanuj...

  •  

   pokaż komentarz

   Widzisz problem w tym, że wg. mnie Pakistan pomaga swojemu sąsiadowi bronic się przed okupantem.

   @publiczny2010: Mylisz się. Pakistanowi zależy na rządach swojej marionetki w Afganistanie czyli Talibów. Pakistanowi zależy na słabym i uzależnionym od siebie Afganistanie, gdyż silny Afganistan może stanowić zagrożenie dla pakistańskiej państwowości (poprzez Pasztunów, którzy żyją po obu stronach granicy).

  •  

   pokaż komentarz

   żołnierz nie jest winny jeśli wypełnia swoje obowiązki,

   To jak ktoś mu wyznaczy jako obowiązek np podbić Polskę to wszystko jest ok? No, to takie ISIS albo wojska niemieckie '39 wszystko dobrze zrobiły? Co za bzdury.

   Winny jest ten kto atakuje inne państwo które nas nie atakuje.
   A niewinny zawsze jest ten kto broni swojej ojczyzny przed zbrojną napaścią.
   Proste?

   Ale żołnierzy ty szanuj...

   @ykop: nie, zero oszacunku do płatnych morderców. Szacunek jest dla ludzi którzy bronią terenu przed napaścią.

   Widzę że tutaj jakieś dno moralne, nie widzicie większej różnicy czy ktoś broni swojej ojczyzny czy najeżdża inne państwo.

   Jak nie widzisz zbytnio różnicy to nawet nie ma o czym gadać. Kiedyś może jakiś inny żołnierz z swoim orzełkiem podbije Polskę i będzie myślał że dobrze robi (albo że "tylko wykonuję rozkazy").

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: już dobrze.... ciii... pora spać. nikt z orzełkiem cie dziś nie napadnie. śpij dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @ykop: to co, podaliście taką logikę pokręconą że wynika z niej że Niemcy '39 to w sumie spoko bo mają mundur z orzełkiem i wykonują swoje zadania dzielnie.

   Czy uprawiasz relatywizm moralny, że jak Polacy to dobrze ale jak Kalemu to źle?
   Czy też może podana logika "jak rozkazy i jak w mudurze to dobrze robi" jest jednak nie słuszna?

   Oczywiście żołnierzy się szkoli na takie ślepe narzędzia, ale może jednak odrobina refleksji?

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: chyba nie rozumiesz idei wojska. gdyby każdy żolnierz powoływał się na klazule sumienia, to nie miałoby to sensu. on nie jest od wdrażania swojego światopoglądu tylko od wykonywania rozkazów, dlatego to działa. jak nie jest gotowy do życia w świecie dorosłych, to wylewa żale nad niesprawiedliwym losem na wykopie, a nie służy ojczyźnie. proste. czasem ty wchodzisz z butami do kogoś na podwórko, czasem ktoś do ciebie. żołnierz jest tylko elementem machiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: przede wszystkim to wynik zobowiązań wobec sojuszników. Musimy potwierdzić swoją wiarygodność i umacniać pozycję w NATO. Po drugie promujemy Polski przemysł zbrojeniowy i pokazujemy zarówno sojusznikom jak i potencjalnym, że jesteśmy mocni nie tylko w gębie.

   Zobacz jakim szacunkiem darzą nas inne nacje z którymi byliśmy w Afganistanie.

   Jest dużo korzyści, ale jak masz to zrozumieć jak wojsko widziałeś tylko na liveleak i na transmisji z placu Piłsudskiego.

   Porozmawiaj z kimś kto tam był, ludzie uważają że byli tam potrzebni i zrobili kawał dobrej roboty. Mało tego, dużo ludzi wraca tylko dlatego, że czuje iż to ma sens.

   Zresztą zobacz co się dzieje po wycofaniu, talibowie znowu przejmują wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @vrdst: Jestem z wojskowej rodziny, mimo to tego automatycznego szacunku akurat do żołnierzy nie rozumiem. Żołnierze w Polsce wyjawszy tych od misji, to mają bezpieczniejsza robotę, niż większość społeczeństwa.
   Czemu nie słyszę chwala lekarzom albo chwała smieciarzom? Wiecej robią dla mnie, niz żołnierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo: Nie pisałem chwała, a szacunek. Nie automatyczna gloryfikacja żołnierzy, ale na tyle szacunku, by nie pisać o nich, że są sprzedawczykami za dolary, bo komuś ta czy inna propaganda akurat bardziej zadziałała na wyobraźnię, tylko dlatego, że wykonują swoje rozkazy. Odnosząc się do Twojego przykładu to tak samo, jakby firma sprzątająca narzuciła swoim pracownikom zakaz sprzątania Twojego rejonu, a Ty mówiłbyś o śmieciarzach, że wybrali pieniądze, a nie swoją misję i wartości.

 •  

  pokaż komentarz

  ten co łaził to ma pewnie prywatny ołtarzyk chwalebny w domu...

 •  

  pokaż komentarz

  Dużo tu psioczenia na żołdaków co za dolary mordują niewinnych. A ja jestem zdania, że to dobrze, że polscy Żołnierze jeżdżą na misje bo dzięki temu mają faktyczne bojowe przeszkolenie. I to chyba całkiem niezłe, bo są chwaleni za profesjonalizm i opanowanie. A, że strzelają? Taką mają pracę! I chciałbym, żeby byli w niej jak najlepsi, bo pewnego dnia może będą musieli się wykazać w granicach RP.

 •  

  pokaż komentarz

  Pierdyknęło aż mi w uszach piszczy.