Makabryczny wypadek w Tychach. Nie żyje dwójka dzieci. Matka w szoku po...

Makabryczny wypadek w Tychach. Nie żyje dwójka dzieci. Matka w szoku po...

@Orwell1984 dziennikzachodni.pl #polska #drogi #tychy

Tragiczny wypadek na ulicy Towarowej w Tychach. Nie żyje roczne i czteroletnie dziecko, które przechodziły razem z mamą na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca omijał na dobrze oznakowanym przejściu.

 •  
  v........8 via Android

  +455

  pokaż komentarz

  Każdego śmiecia który wyprzedza na pasach mam ochotę wywlec z auta

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: ufff... już się bałem, że wejdę w komentarze i w z top komentów dowiem się, że kierowcy sprawcy należy się psycholog jak psu buda, bo całe życie jeździł i popełnił jednen błąd i teraz będzie miał traumę, bo nieroztropna matka wprowadziła dzieci na przejście nie upewniając się czy nikt na nim akurat nie wyprzedza.

   Od czasu kiedy zatrzymałem się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych (Opolska, Kraków przy Ikei) już więcej tego nie zrobię na drodze co najmniej dwujezdniowej w jednym kierunku. p#@@#??ę, nie chcę widzieć jak ktoś ginie na moich oczach!

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: jak to ktoś, kiedyś napisał na wypoku: "kopałbym takich po ryju"

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: A gdzie masz napisane, że wyprzedzał na pasach?
   Poza tym piesi nie są bez winy, wchodzisz na drogę to się rozglądasz, na miliony kierowców zawsze trafi się taki który się zamyśli/zagapi.

  •  
   v........8

   +79

   pokaż komentarz

   @Namenick: Powiedziałbym Ci dwa słowa - oba brzydkie
   ale dopiero co jestem po banie

  •  

   pokaż komentarz

   @poverps: nigdy się nie bój - strach cię zniszczy

  •  
   d.........B

   -73

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: każdemu kto przepuszcza pieszych na dwupasmowej, dwujezdniowej drodze mam ochotę p%?#$!?nąc z liścia. k#$?a, piesi nie ogarniają że na drugim pasie jakiś zjeb nie ogarnie sytuacji i przeleci jak gdyby nigdy nic....

   btw to nie było wyprzedzanie tylko omijanie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @poverps:

   nieroztropna matka wprowadziła dzieci na przejście nie upewniając się czy nikt na nim akurat nie wyprzedza.

   A to akurat prawda. Dzieci nie żyją bo idiota omijał na przejściu i matka nie upewniła się.

   Gdyby choćby jedna ze stron zachowała się inaczej, to dzieci by żyły.

   Możecie srać minusami, ale taka jest prawda. Ten pojazd mógł równie dobrze ulec defektowi albo kierowca mógł zasłabnąć i efekt byłby dokładnie ten sam. Mnie nie robi różnicy, czy ktoś napisze "idiota", czy "nieszczęśliwy wypadek", jeśli dzieci nie żyją. Co za różnica? Czy martwym dzieciom to robi jakąś różnicę?
   Ja, kiedy zapala się zielone dla mnie, upewniam się że wszyscy się zatrzymali i obserwuje zachowanie innych kierowców, ale pewnie jestem głupi, bo przecież w razie jakby się coś stało, to bym mógł powiedzieć, że to nie moja wina była.

   Srajcie minusami jak zawsze, bo przecież wśród polskich użytkowników dróg coś takiego jak instynkt samozachowawczy nie istnieje. Macie przecież pierwszeństwo.

  •  
   d.........B

   +8

   pokaż komentarz

   Srajcie minusami jak zawsze, bo przecież wśród polskich użytkowników dróg coś takiego jak instynkt samozachowawczy nie istnieje. Macie przecież pierwszeństwo.

   @Grothar: +, wielki, zjeby znają życie jedynie sprzed komputera i kamerek samochodowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88:

   Każdego śmiecia który wyprzedza na pasach mam ochotę wywlec z auta

   GIF

   źródło: static.ilykecdn.com (3.24MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: nie wiem po co sie unosisz. Prawda jest taka ze nawet jak sie ma pierwszenstwo to nalezy sie upewnic.
   Nieraz jak gdzies ide ze swoja dziewczyna to ta niemal bez patrzenia wlazi na przejscie. Mowie jej zeby uwazala a jej odpowiedz zawsze mnie rozbraja "przeciez mam pierwszenstwo". Ch#? ci z tego pierwszenstwa - mowie - jak bedziesz martwa?

   Taka jest niestety logika rozowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @poverps: a wystarczy zatrzymując się przed pasami zjechać do środka jezdni i przyblokowac dwa pasy, aby właśnie nikt nie mógł ot tak po prostu ominąć naszego samochodu.

  •  
   p........y

   +14

   pokaż komentarz

   @davidoff_OB:
   Nie ważne skąd znają. Można być idiotą lub nie. A idiota, który wyprzedza na przejściu powinien jako zagrażający życiu ludzi idiota mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

   W ogóle do tego, żeby nie wyprzedzać na przejściu nie trzeba nawet znać żadnych przepisów ruchu drogowego. Przecież nawet dziecko wie, że na przejściu dla pieszych może ktoś przechodzić, i jeśli ktoś przepuszcza pieszego, to pieszy widzi, że ma drogę wolną, nie widzi (bo nie może) barana, który wyprzedza. W momencie w którym zobaczy zwykle jest za późno.

   Ogólnie to mi się w pale nie mieści takie buractwo. I nie chodzi tylko o to. Tylko o kretyńskie, zagrażające życiu manewry, które w dodatku pajacowi w ogóle nie przyśpieszą dojazdu.

   Kiedyś był taki rewelacyjny film, jak baba w Irlandii (z tego co pamiętam chyba nawet Polka) potrąciła pieszego na pasach, dwóch kolesi goniło ją przez miasto nawet przez moment nie przekraczając dozwolonej prędkości (a baba pędziła ile fabryka dała). I tak ją złapali. Wniosek - nie ma sensu przekraczać w mieście. To w ogóle nic nie daje, ale pacanom nie przetłumaczysz. Ja nie mówię, że za tabliczką "teren zabudowany" w Koziej Wolce, tylko po prostu w mieście.

   Potem widzisz takich kretynów w każdym mieście, co muszą przekraczać, wymuszać, co chwila wyprzedzać, łamać wszystkie przepisy. Nie są na miejscu ani minuty szybciej, ale od czasu do czasu powodują wypadki.

   Po co? Mają jakiś kompleks bycia za kimś?

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: mam nadzieję, ze straci prawko na zawsze, pójdzie siedzieć na kilka lat i do końca życia będzie miał nocne koszmary. Mam dwójkę w tym samym wieku. Nie wyobrażam sobie tego. Zabiłbym tego faceta w afekcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: Wykastrować żeby się nie mnożyła głupota.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @voicevoice: Obawiam się, że nie mieści się to w przepisach.

  •  

   pokaż komentarz

   @poverps: w dupie to mam, przynajmniej wiem że zwiększam bezpieczeństwo przechodniów, bo ten za mną już z daleka widzi i zwraca uwagę, że coś się dzieje, a nie bezmyślnie zap!$#@%@a i omija na pasach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sankullo: heh widać moja samica ulepiona jest z tej samej gliny, ładuje się na pasy bo przecież kierowca musi się zatrzymać. co ciekawe nigdy nie grywała w gry na pc więc nie wiem skąd u niej ten tryb nieśmiertelności gdy wchodzi na zebrę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: popieram w 100% zawsze wku&^5^ mnie jak matka najpierw wypycha wózek na pół jezdni a potem się rozgląda czy nic nie jedzie. Zamiast ciągnąć za sobą wózek i najpierw spojrzeć :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Namenick: zobacz w artykuł w powiązane. Bydlak ominął stojący przed pasami samochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: Jestem też kierowcą,i jestem pieszym korzystającym z pasów.Jestem też przywiązany do mojego ciała,i nie dam sobie wmówić że na pasach mam pierwszeństwo,co już dwa razy uratowało mnie przed koziołkami!W tym wydaniu koziołki kończą się przy odrobinie szczęścia w szpitalu,a bez na cmentarzu!Dodam że każda wizyta po wypadku w szpitalu,może skończyć się na wózku!Jako kierowca z kolei widzę nadmierne zaufanie pieszych,jakby to był tunel a nie droga!A statystyki są przerażające!W jakimś mieście w ciągu miesiąca było 7 wypadków ma pasach!Podawali w radio jak akurat jechałem.Apeluję! Piesi kręćcie główkami przy przechodzeniu po pasach jak ja! wtedy nic wam nie będzie!Stosujcie zasadę ograniczonego zaufania,bo życie jest piękne,ale w całym kawałku,bez protez i gorsetów!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @kurdwa: masz trochę racji, ale proponujesz wizję świata, gdy nawet na sekundę pieszy nie może stracić koncentracji na tym, co się dzieje dookoła. Nie podoba mi się takie życie w bezustannym strachu, że nagle z którejś strony wyjedzie na ciebie auto, którego nie powinno tam być.

   coolstory:
   Byłem świadkiem kiedyś takiego zdarzenia. Przechodziliśmy na zielonym świetle na skrzyżowaniu. Jednocześnie sznur pojazdów ruszył równolegle do nas na zielonym. Normalna sytuacja. A tu nagle jakiś dziadek nadjechał z naprzeciwka, przeciął w poprzek ten sznur pojazdów, cudem jakimś unikając zderzenia, kierowcy, co jechali poprawnie byli tak zszokowani, co się stało, że nawet żaden nie zatrąbił. Dziadek przeciął ten sznur i znalazł się na pasach, uderzając babcię 2 metry za mną, ja już byłem na środku pasów. Wszyscy byli zszokowani, nawet jakbym się rozglądnął przed wejściem na pasy, nie zauważyłbym niebezpieczeństwa, bo dziadek do skrzyżowania jeszcze miał trochę dystansu, a weź przewidź, że zignoruje czerwone światło, wrąbie się na skrzyżowanie i uda mu się je przejechać. Dziadek był trzeźwy, nic mu nie było, zagapił się, zamyślił, sam był zdziwiony, co odwalił.

   podsumowując, nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć jako pieszy, samochody często przekraczają prędkość, robią dziwne manewry, ciekawe, czy proponujesz motocyklistom, by na wszelki wypadek zatrzymywali się przed skrzyżowaniem, gdzie mają pierwszeństwo i upewniali się, że jakiś pacan właśnie nie wymusza? nie, bo jest to wbrew logice

   wg mnie, wyprzedzanie na pasach powinno się wreszcie zacząć należycie karać, jest to stwarzanie bezpośredniego zagrożenia życia drugiego człowieka, tak powinno być postrzegane, nie jest i dlatego w Polsce, jak prawie nigdzie w Europie, ginie tylu pieszych na drogach (zobacz, ile pieszych ginie w Norwegii). Takie zdarzenia nie wolno relatywizować, czytają nas tu setki kierowców, a ty piszesz im, żeby to piesi uważali bardziej. Nie każdy pieszy jest w stanie zachować taką koncentrację, piesi bywają chorzy, starsi, młodsi - może zatem wprowadzić prawko dla pieszych, wiesz, zdawali by egzamin, czy są w stanie zareagować w ułamku sekundy i uniknąć zderzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sankullo: I jeszcze matki, matki z wózkiem który to wózek wpychają przed siebie pod nadjeżdżający samochód a telefon przy uchu bo muszą koleżance k?!!a opowiedzieć o tym jaką sukienkę Agata sobie kupiła więc pchanie wózka i p!$!$?@enie przez telefon zajmuje tyle mocy obliczeniowej jej mózgu że starcza jeszcze tylko na funkcję wdech-wydech a na to żeby się rozejrzeć to niestety nie. Durne baby jak wam z dzieciaka naleśnika zrobię to się może nauczycie rozglądać zawsze , wszędzie, nawet jak już jesteście w połowie pasów itd. Głowa przy przekraczaniu jezdni ma chodzić na prawo i lewo jak wieżyczka od czołgu. Kiedyś taka jedna c%#@ wepchała mi wózek pod maskę, dobrze że wolno jechałem, ale ja k?!!a mogłem się w tym czasie patrzeć przez ułamek chwili w inną stronę. I by było że kierowca potrącił matkę z dzieckiem.

   PS. Na dwujezdniowej nigdy nie ustępuje pieszym. Na zwykłej tak.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kurdwa: proponujesz, mówisz, że piesi nie mają instynktu samozachowawczego, skoro nie mają, to sami sobie winni, niech giną

   chcę ci powiedzieć, że duża część pieszych nie jest w stanie zachować takiej ostrożności, aby spełnić wymagania, jakie stawiają im kierowcy, którzy nagminnie w Polsce przekraczają prędkość na dwumpasmówkach, to jest większość kierowców, a gros z nich wykonuje bardzo niebezpieczne manewry, jak choćby wyprzedzanie na przejściu. Jeśli dochodzi do takiego combo, czyli prędkość + wyprzedzanie, to aby pieszy mógł odpowiednio zareagować musi popisać się refleksem, 65 letni reumatyk tego nie uczyni, 12 letnie dziecko też może mieć z tym problem. De facto godzisz się, by tacy ludzie żyli w zagrożeniu.

   W innych krajach to kierowcy mają uważać i po prostu uważają, u nas niech piesi się martwią, bo sami kierowcy tolerują takie zachowania, ba, przyjmują takie zdarzenia jako normę i "pomagają pieszym", w ogóle nie ustępując pierwszeństwa i zachęcają jeszcze innych, do olewania pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sankullo: to jest logika debili w samochodach, którzy wymijają gdzie się da i ignorują znaki bo ostatecznie wyreczy ich pieszy i się rozejrzy. wtedy to już bajka. zapir..ją tymi swoimi 20to letnimi passerati jakby byli mistrzami kierownicy. banda !

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @poverps: matka też nieroztropna, jak na dwujezdniówce ją ktoś puszcza, to się wygląda czy drugim pasem ktoś nie jedzie (raz mi to uratowało zdrowie/życie)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sankullo: Weź ją rzuć, bo Ci dzieci pozabija.

  •  

   pokaż komentarz

   Srajcie minusami jak zawsze, bo przecież wśród polskich użytkowników dróg coś takiego jak instynkt samozachowawczy nie istnieje. Macie przecież pierwszeństwo.

   @Grothar:
   @davidoff_OB:

   pokaż spoiler Usuńcie konta

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: Mam tak samo. Codziennie korzystam z przejścia, gdzie ten zakaz jest notorycznie łamany. Po wczorajszej groźnej dla mnie sytuacji, postanowiłam nosić w kieszeni kamień. Każdemu mordercy za kierownicą p$?@#!#nę w szybę tak celnie i mocno jak tylko potrafię. I niech tylko wysiądzie z auta...

  •  

   pokaż komentarz

   @pink_avenger: Ty lepiej uważaj na lekcji, bo znów nie będziesz wiedział jak odrobić zadanie domowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: Lap plusa, wstrzeliłeś się dziś. Ostatnio jak napisałem, że nie puszczam na takich przejściach bo boje się strzału w dupe albo tego że ktoś obok przeleci to był deszcz minusów, ale masz mega racje!

  •  

   pokaż komentarz

   Ten pojazd mógł równie dobrze ulec defektowi albo kierowca mógł zasłabnąć i efekt byłby dokładnie ten sam.

   @Grothar: Mógł też walnąć w nich meteoryt i "efekt byłby dokładnie ten sam".

  •  

   pokaż komentarz

   dać po ryju

   @vviktor_88: Real Gangsta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @matips:

   Mógł też walnąć w nich meteoryt i "efekt byłby dokładnie ten sam".

   Mnie tam wygląda zupełnie inaczej...

   źródło: bi.gazeta.pl

  •  
   c...........a

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @vviktor_88: raz tak zrobiłem, jezdnia 2 pasy pusciłem matke z wozkiem ale juz w lusterku widziałem nadjezdzjacy bardzo szybko samochód i byłem przekonany ze bedzie tragedia, facet lusterkiem uderzył wózek i nawet nie zwolnił . To było centrum miasta wiec nastepne swiatła były 200 metrów dalej. Nie bede wdawał sie w szczegóły ale jestem prawie pewien ze od tego czasy facet jest ostrożniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: Ciekawy fakt jest taki, że matce dziecka się nic nie stało. Roczniak musiał być w wózku, auto uderzyło w wózek. Tylko co z czterolatkiem? Gdzie był? Powinien być przy matce, albo za nią. Mógł też wyjść przed wózek. Lub uderzenie było tak pechowe, że uderzyło wszystkich na raz, ale nie na tyle by coś zrobić dorosłemu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurusenai:

   Tylko co z czterolatkiem? Gdzie był? Powinien być przy matce, albo za nią

   Żartujesz? Matki sa najlepszymi matkami na świecie na fejsbuku, kiedy wklejają intermasturbacyjne memy o swojej heroicznosci w nowych rolach super mam. Ale na jezdnie to wózek wjeżdża pierwszy, a dopiero potem się rozglądają. Jeszcze często telefon w łapie i nie puści jak małpa banana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar:

   i nie puści jak małpa banana.

   źródło: i.dailymail.co.uk

  •  

   pokaż komentarz

   @Owieczka311: A Ty zapewne nieomylnym kierowcą, o ile masz prawko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @smaky78: nieeee bo to w gruncie rzeczy bardzo dobra kobieta jest. Poprostu z kuchni nie bede wypuszczal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Namenick: Nieważne kim jestem. Ważne, że Ty dałeś siebie poznać jako ćwierćinteligent. Ja wiem, że kierowcy chcieliby wyeliminować pieszych z ulic. Ale tak się nie da. A w tym przypadku zganianie winy na matkę tych dzieci to- delikatnie rzecz ujmując- debilizm. Zbliżam sie do przejścia dla pieszych. Kierowca zatrzymuje się przed pasami. Nie widzę innych aut w pobliżu, nie jestem jasnowidzem, czuję się bezpiecznie. Nie przeczuwam, że jakiś debil za kierownicą zechce wyminąć samochód, który własnie mnie przepuszcza. Jako matka nigdy w życiu nie zaryzykowałabym życia swoich dzieci, żeby zyskać te 2 sekundy. I kiedyś taki własnie debil mający w dupie obowiązujące przepisy mało nie wjechał we wózek, w którym siedział mój syn. Zatrzymał się dosłownie 5 cm. od wózka. Bo k...wa się śpieszył, czy myślał o tym, że po powrocie do domu żona, czy tam inna kochanka zrobi mu laskę...
   Zrozumiałeś, skąd taka moja ocena Twojej osoby?

  •  

   pokaż komentarz

   @Owieczka311: Nie czytam, nie chce mi się marnować czasu na p!%!?##enie osoby która w życiu za kółkiem nie usiadła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Namenick: Gdzieś napisałam o tym, że nigdy za kółkiem nie siedziałam??? Nie zauważyłam... ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurusenai: Pewnie czterolatek trzymał się wózka, bo mama miała ręce zajęte wózkiem. Wjeżdżanie wózkiem na krawężnik często wymaga trzymaniem oburącz. Szczególnie jak wózek ma obrotowe przednie koła.

  •  

   pokaż komentarz

   @davidoff_OB: Dam Ci plus bo chyba gimbaza nie ogarnia. Pedałując na swoich rowerkach lub przechodząc przez jezdnie jest dokładnie tak jak opisałeś. Człowiek w ostatniej chwili ogarnia, że ten obok chce kogoś przepuścić (zrobić dobrze babci, mamie z wózkiem) i da po hamulcach. Nieraz nim to ogarnie jest za późno. Osoby idą jak święte krowy, bo myślą, że jak się jeden zatrzymał, to wszyscy myślą tak jak on. To nie jest złośliwość tylko ludzkie zachowanie. Staram się przepuszczać osoby, ale patrzę również w lustro czy obok ktoś nie zapiernicza. Wiele razy lepiej przejechać (nie przepuścić) i dać takiej osobie więcej widoczności. Lepiej niech przejedzie kordon samochodów od najbliższego skrzyżowania niż bawić się w pseudo uprzejmości. Wiele tu osób jest ze wsi, gdzie mają jedno przejście i trudno im pojąć że w mieście jest ich wiele. Jadąc autem nie patrzę tylko na pedałujących siusiaków i pieszych. I to nie wynika z faktu że ich nie szanuje. Jest zupełnie inaczej. Człowiek za kółkiem ma wiele więcej do ogarnięcia niż naciskanie pedałów i nagrywanie GoPro wszystkiego dookoła. Jeszcze raz podkreślam, nie jest to złośliwość, ale nie może być tak, aby dawać pierwszeństwo słabszym. Oni są zawsze na straconej pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: Dobrze że napisałeś ten komentarz bo już miałem cały naród za bandę debili :). @BetonowyDeszcz: Miałem identyczną sytuację , i cała ta hołota zaraz by krzyczała hurr durr kierowca winny. A matka z dzieckiem leżała by już martwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sankullo: Kiedyś na przelocie ul.Szlak przez Długą w Krakowie światła były źle zsynchronizowane. Mi się zapalało żółte, na Długiej światło żółte zamieniało się w czerwone. Conajmniej dwa razy, gdybym ruszył dynamicznie, pewnie już bym nie pisał komentarzy....

  •  

   pokaż komentarz

   @NieczytelnyXX: Nauka nie idzie w las! wyobraź sobie że jakieś 3 tygodnie temu napisałem to jak jakiś siajbus wanem rozjechał na pasach kobietę z reklamówką i nawet się nie zatrzymał,i też mi się dostało! Ale nie zrażaj się! Prawda jest bolesna,a najdotkliwiej dotyka tych poszkodowanych!W 1995 byłem w sanatorium dla połamańców między innymi po wypadkach samochodowych!To byłdla mnie szok jak ci ludzie muszą się uczyć funkcjonować ze źle zrośniętymi miednicami,a przy moim stoliku była pani co ją trzeba było karmić!Miała w jednym roku dwa wypadki samochodowe!Ale ona twierdziła że teraz zaczyna doceniać wartość życia!Pamiętasz wypadek górników z Żywca co ich zginęło 8-miu,a tylko dwóch przeżyło(przyczepa z drewnem się wypiłęła

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: na czołowe)Drugi raz w życiu słyszałem ten tekst!Choć ten gość miał otwarte złamanie i był po dziesięciu operacjach!I leczą go już ze 6 lat i teraz będzie miał endoprotezę w biodrze,bo kości udowej nie udało się uratować!

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: dokładnie tak, większość wypadku dało by się uniknąć jeśli chociaż jedna ze stron miała ograniczone zaufanie. Każdy może się zagapić, pomylić, a wieszać psy za to na kimś, bo popełnił błąd który miał takie skutki, a nie inne, to nie rozwiązanie problemu i prowadzi tylko do następnej tragedii, jak np. targnięcie się na życie takiej osoby, co przekłada się z kolei na jego rodzinę itd.
   Sam w ostatnim jesiennym czasie miałem 2 już sytuacje gdzie pieszego zobaczyłem bardzo późno, bo deszcz, bo ciemno, bo ubrany na czarno, bo wszedł na jezdnie jakby dalej szedł chodnikiem, nic się nie stało ale mogło być różnie.
   Ja nie wejdę na ulice do momentu, aż jestem pewny, że ktoś się zatrzymuje i zatrzyma, albo jak wiem, że gdy nawet nie zwolni to przejdę szybciej. I absolutnie nie rozumiem takiego zachowania wchodzenia na przypał, to tak jakby grzebać w trybach przy włączonej do prądu maszynie, to że się coś nie powinno wydarzyć nie oznacza, że nie stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   przy odrobinie szczęścia w szpitalu,a bez na cmentarzu!Dodam że każda wizyta po wypadku w szpitalu,może skończyć się na wózku!Jako kierowca z kolei widzę nadmierne zaufanie pieszych,jakby to był tunel a nie droga!A statystyki są przerażające!W jaki

   @jaclaw1951: dokładnie, ja na przykład na zielonej strzałce mam często lęk, że pieszy dosłownie wejdzie mi na samochód.
   Bo jak ustępuję tym z lewej w miedzy czasie zdarza się, że zmieni się już na zielone i dla pieszych też, pół biedy jeśli zanim ruszę, ale jak już jestem jednym kołem na pasach i zmieni się im na zielone to normalnie k!?$a dzicz, klapki na oczach i nie ważne, że samochód! oni MUSZĄ IŚĆ przodem tyłem, dachem, zombi k!?$a mać.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Moja rada o ile lubisz słuchać rad starych ludzi!Pełny luz! Bo każda nerwówa za kółkiem ma czasem,opłakane skutki!Ważne jest to że jadę,tam gdzie chcę! Nie muszę szlajać się po przystankach!A ludzie są ludźmi mają swoje sprawy czasem myślą po drodze i w myślach są gdzie indziej!Moja kuzynka zginęła na przejściu dla pieszych tak że to nie jest dla mnie nowość(jak to mówią była zaturana i wlazła)Z kolei mój wujek był na lekkim hobby,chciał zdążyć na autobus bo wydawało mu się że to ten który nadjeżdża,a to był inny który w ogóle się nie zatrzymywał na przystanku,i go tylko pacnął i po chłopie!Wiesz że w mojej wsi w tym roku 4 wisielec?Tak że ilu ludzi ma przechlapane!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Sankullo: Przykre ale masz racje, różowe są bezmyślne w wielu sytuacjach a logiczne argumenty rzadko do nich trafiają, każdy myślący człowiek w takich sytuacjach się upewnia, u mnie to był zawsze wręcz odruch, przykre ale matka jest w połowie winna, bardzo jej współczuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie wejdę na ulice do momentu, aż jestem pewny, że ktoś się zatrzymuje i zatrzyma, albo jak wiem, że gdy nawet nie zwolni to przejdę szybciej. I absolutnie nie rozumiem takiego zachowania wchodzenia na przypał

   @publiczny2010: i widzisz - w UK, na przejściach z zebrą, pieszy ma pierwszeństwo (a nasi debile ubili ten projekt, bo go nie rozumieją ni w ząb), ale w przepisach jasno stoi, że pomimo tego, że je ma, to ma obowiązek upewnić się, że pojazd się zatrzyma zanim wkroczy. To jest po prostu logiczne, dla bezpieczeństwa powinien się upewnić, że może.
   Ale co można zrobić, jak niektórzy, nawet ci, którzy powinni rozumieć problem najlepiej, kompletnie nie wiedzą jak powinni się zachować. Przypomniało mi to, jak moja ex, której kazałem się ZAWSZE rozglądać na skrzyżowaniu kłóciła się, że po co się ma rozglądać, jak ma zielone #logikarozowychpaskow, że instruktor na nią nakrzyczał "gdzie się gapi, jak ma zielone". Mało nie doszło do szarpacki z tym baranem.

  •  

   pokaż komentarz

   na przejściach z zebrą, pieszy ma pierwszeństwo (a nasi debile ubili ten projekt)

   @Grothar:
   Ja uważam odmiennie, że dobrze iż uwalili ten przepis, bo piesi po tym już w ogóle bez żadnego krytycyzmu wchodzili by na drogę, moim zdaniem jeśli będzie uważał pieszy i kierowca, zwiększa się 2x szansa na uniknięcie wypadku, a jeśli pieszy jest przekonany tak jak twoja ex, że jak ma pierwszeństwo to staje się nieśmiertelna, to potem dochodzi do tragedii. Nikt nie chce potrącić, ani być potrącony więc obie strony powinny uważać, ale pieszym się bardziej dziwie ich "odwagi" głupoty.

   A z tym nie przepuszczaniem pieszych to demonizują, wystarczy, że pieszy jasno podkreśli, że zamierza wejść na drogę i już ktoś się zatrzymuje chociażby z powodu obawy wejścia na jezdnie. Widzę to z własnego doświadczenia, a jak ktoś się czai to i kierowcy nie chce się czekać.

  •  

   pokaż komentarz

   bo piesi po tym już w ogóle bez żadnego krytycyzmu wchodzili by na drogę

   @publiczny2010: i Ty też nie rozumiesz, jak działa ten system. Spróbuję chociaż Tobie wyjaśnić, a nuż wyjaśnisz innym;
   Pisałem o tym jak to wygląda w UK tutaj.

   Tl;dr - są dwa rodzaje przejść - jedne bez zebry na skrzyżowaniach o ruchu kierowanym oraz te "dzikie" - z zebrą i dodatkowymi 2-4 słupami i na tych właśnie pieszy ma pierwszeństwo. Te z reguły są w centrach miast gdzie limit prędkości wynosi 30 do 20 mil/h.
   Jeśli nie masz problemu z ustąpieniem pierwszeństwa wyjeżdżając z podporządkowanej, to nie ma powodu, byś miał jakiś problem zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych z zebrą.

   W Polsce wygląda to tak, że pieszy na pasach ma pierwszeństwo, a jak nie jest na pasach, a wlezie na nie w ostatniej chwili, to jest to wtargnięcie. Kiedy więc jak do przejścia dla pieszych zbliża się i pieszy i pojazd, to zaczyna się ten polski idiotyzm - jeden przyspiesza, żeby być pieszym na pasach, a drugi przyspiesza, żeby c#%$# nie puścić, żeby, jakby co, było wtargnięcie.

   Kiedy pieszy ma pierwszeństwo powyższy problem ZNIKA.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: nadal upieram się przy tym, że nie widzę powodu czemu któraś z grup ma być uprzywilejowana. Da się przejść przez ulice nie wchodząc pod samochody i da się wejść zapoczątkowując swój ruch głowy w lewo. Można się zatrzymać i przepuścić pieszych to wysiłku nie kosztuje, pod warunkiem, że nie zmusza cię ktoś do nagłego hamowania tylko widzisz czyjś zamiar już z daleka, zwalniasz wcześniej często się nawet nie zatrzymując.

   Przywilej którejś z grup zawsze powoduje nadużycie tej grupy z przywilejem, tak było, jest i będzie, taka natura człowieka. I według mnie powinno się tego unikać w każdej dziedzinie życia społecznego jeśli to możliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: Znam to miejsce i muszę powiedzieć, że widoczność jest dość słaba, bo jest lekko z górki z perspektywy samochodu.

  • więcej komentarzy(60)

 •  
  g....9

  +226

  pokaż komentarz

  Wina dziada ewidentna, współczuje matce i rodzinie ale kiedy k@$?a piesi nauczą się patrzeć w stronę nadjeżdżających samochodów. To, że człek idzie po pasach (nawet mając zielone światło), nie daje mu boskich mocy i czego by nie robił, to z samochodem nie wygra. Rozumiem starzy są głupi ale dzieci powinno się w szkołach od małego uczyć, że podczas przechodzenia przez jezdnię, trzeba cały czas się rozglądać i patrzeć czy przypadkiem jakiś debil nie jedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: podziękuj mediom i lewactwu, które cały czas forsuje pierwszeństwo pieszych zamiast edukacji
   jak poprawnie przechodzić przez jezdnie. Kogo jest wina każdy wie i nie ma z tym co dyskutować, ale życia to nie wróci więc warto aby w końcu pieszy zrozumiał, że choć ma pierwszeństwo to z maszyną szans nie ma żadnych, a do tragedii może dojść nie tylko z winy kierującego jak tu ale choćby z powodu awarii maszyny.
   Zasada powinna być jedna: pieszy powinien być pewny, że poza pierwszeństwem ma też pustą drogę NA OBU PASACH.

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: dobry komentarz z innego portalu:

   Swoją drogą ciekawe, że ludzi sprawdzają, czy jest kabina windy, naciskają dla pewności klamkę po przekręceniu klucza, delikatnie próbują czy zupa nie jest zbyt gorąca. Ale pod kilkutonowe żelastwo wchodzą nawet nie odwracając wzroku.

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: mnie w podstawówce uczli i pamiętam to do tej pory. jednak większość ludzi wychodzi z założenia, że jak 1000 razy przez ulice przechodzili i nic ich nie jebło, to teraz też nie jebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Singularity00: Wyp?!@$##aj z tymi idiotyzmami. Lewactwo? Jakoś za czasów lewackiego komunizmu, w szkołach uczono o tym jak się zachowywać przed przejściem przez jezdnię. Do tej pory pamiętam i stosuję. Lewactwo..., kolejny kretyn, który wszędzie musi wpieprzać to słowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: Warto też dodać, że przepuszczając pieszych (zwłaszcza dzieci) nie należy pokazywać ręką, że mogą przechodzić. Pieszy sam sobie ma ocenić sytuacje czy może bezpiecznie wejść na przejście.

  •  

   pokaż komentarz

   @UzytkownikZbanowany: dalej uczą.

   Tyle że za komuny miałeś jedno auto na dziesięć minut, teraz jest dziesięć w ciągu minuty.

  •  
   M.......p via Android

   -2

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: Miałam kiedyś podobną sytuację, samochód zatrzymał się, żeby mnie przepuścić, doszłam do połowy i próbowałam dojrzeć, czy nic nie jedzie zza niego. Niczego nie widziałam, więc ruszyłam przed siebie, a nagle przed nosem przemknęło mi jakieś auto ( ͡° ʖ̯ ͡°) dodam iż było to w środku dnia, więc musiał widzieć przejście oraz stojący obok samochód

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf: "Niczego nie widziałam, więc ruszyłam przed siebie"

   No to k??#a brawo, gratuluję logiki. Jak się nie widzi to się stoi, a nie idzie jak ten baran pod rozpędzony samochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @lume: Według twojej logiki pieszy powiniem stać na przjesciu na pustej ulicy aż samochody zajmą wszystkie dostępne pasy stojąc wokoło tego przejścia. To idiotyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @yotle: Co? Jak nie widzisz co sie dzieje na drodze to na nią nie wychodzisz. Jaki tu masz błąd w logice? Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Gdzie tam napisałem coś o jakichś stojących samochodach?

  •  

   pokaż komentarz

   @lume: Skoro doszła do połowy drogi, i nie widziała żeby coś nadjeżdżało to kierowca który ją prawie potrącił pewnie zmienił nagle pas. Jej wina jest zerowa. Poza tym twoją logikę można zastosować też dla kierowców. Jak nie widzisz czy ktoś czeka na przejście przez pasy to bezwarunkowo się zatrzymujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: Dobrze prawisz. Mnie to już uratowało życie minimum dwa razu. Raz przechodziłem przez psy a dwa jechałem rowerem, na skrzyżowaniu był przejazd dla rowerów - nie po pasach. W obu przypadkach miałem zielone jednak zawsze ale to zawsze patrzę się w kierunku nadjeżdżających aut. Wychodzi na to że u nas tak trzeba bo jużdwa razy wygrałem życie...

   pokaż spoiler W obu przypadkach auto przejechało na czerwony / moim zielonym i nie ma tutaj mowy o momencie pośrednim pomiędzy zielonym a czerwonym...

  •  

   pokaż komentarz

   @g83kp9: zawsze się upewniam czy nic nie jedzie ale czasami sie może zdarzyć gorszy dzień i się nie upewnie tylko idę

  •  

   pokaż komentarz

   @losiu20: no to życzę samych lepszych dni, bo któregoś gorszego dnia może Cię już nie być ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro doszła do połowy drogi, i nie widziała żeby coś nadjeżdżało to kierowca który ją prawie potrącił pewnie zmienił nagle pas. Jej wina jest zerowa

   @yotle: ta, a skąd założenie, że w ogóle się rozejrzała? większość pieszych robi tak:
   staje 1 auto to idą nie kontrolując tego co jest na kolejnym pasie

  •  

   pokaż komentarz

   @Singularity00:

   podziękuj mediom i lewactwu, które cały czas forsuje pierwszeństwo pieszych zamiast edukacji
   jak poprawnie przechodzić przez jezdnie.


   Co ty p%##@@!isz.

   Po pierwsze - przepis o tym, że pieszy ma pierwszeństwo będąc na pasach jest od baaardzo dawna. Żadne lewaki tego nie forsowały.

   Po drugie - zawsze, na każdym poziomie edukacji, od przedszkola uczy się pieszych zachowania ostrożności. Żadne lewaki tego nie zlikwidowały.

   Po trzecie - to kierowca prowadzi maszynę na którą trzeba mieć uprawnienia. To na nim spoczywa odpowiedzialność.

   Po czwarte - pomysł, żeby piesi mieli bezwzględne pierwszeństwo jest bardzo świeży. I nie ma żadnego forsowania przez media bo nie przeszedł przez komisję.

   Czyli cały twój komentarz jest z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @radeks11: czytanie ze zrozumieniem się kłania '

   Chodzi o to, że od jakiegoś czasu w mediach forsowany jest tylko i wyłącznie przepis o pierwszeństwie pieszych na pasach - z tym nie ma co dyskutować bo tak było, jest i będzie - i nie widzę w tym problemu

   Problem natomiast widzę w tym, że przy okazji nie mówi się* o tym, że pomimo pierwszeństwa człowiek jest
   z zasady na przegranej pozycji - prowadzi to do "zdebilnienia" pieszych, którzy zamiast upewnić się czy faktycznie mogą iść, idą bezmyślnie prowadząc do tragedii. Wina kierującego życia/zdrowia nie wróci.

   *mam na myśli wszelakie kampanie z tym związane, programy w tv poświęcone ruchu drogowemu, wypowiedzi policjantów etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Singularity00:

   Chodzi o to, że od jakiegoś czasu w mediach forsowany jest tylko i wyłącznie przepis o pierwszeństwie pieszych na pasach

   Nie. Nie jest forsowany. Jest to przypomnienie dla kierowców o tym, jakie prawo u nas obowiązuje a nie informacja dla pieszych, że mogą łazić jak święte krowy.

   *mam na myśli wszelakie kampanie z tym związane, programy w tv poświęcone ruchu drogowemu, wypowiedzi policjantów etc.

   Z kampaniami to przede wszystkim jest taki problem, że nigdy nie było jeszcze kampanii o takich sytuacjach. Albo prędkość albo alkohol albo pasy. A o wyprzedzaniu i omijaniu przed przejściem żadnej. A z tego powody z miastach ginie bardzo dużo ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @lume: w sensie, że nie widziałam tego auta...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie. Nie jest forsowany. Jest to przypomnienie dla kierowców o tym, jakie prawo u nas obowiązuje a nie informacja dla pieszych, że mogą łazić jak święte krowy.

   @radeks11: Niestety, pomimo, że cele tych działań są takie, jak piszesz to jednak efektem tych działań, a szczególnie braku podkreślenia, że pieszy może i ma pierwszeństwo ale wiele mu to nie daje, jest właśnie to, że piesi coraz bardziej
   traktują pasy jako przedłużenie chodnika i nie interesuje ich co się dzieje tylko idą.
   Nie mówię, że wszyscy, ale spora grupa. W ostatnich latach niestety mam wrażenie, że coraz większa grupa tak robi
   (i to nie dlatego, że siedzę na wykopie, gdzie mamy co rusz same wypadki u tragedie, ale z obserwacji ludzi na mieście)

   AD2 kampanie to może trochę określenie na wyrost z mojej strony - chodziło bardziej o wszelakie akcje medialne etc.

   PS: nie neguję pierwszeństwa pieszych na pasach żeby nie było ale nie zamierzam udawać, że jest wszystko ok
   gdy piesi zachowują się tak, jakby dla nich wyłączono prawa fizyki...

  •  

   pokaż komentarz

   dzieci powinno się w szkołach od małego uczyć, że podczas przechodzenia przez jezdnię

   @g83kp9: Nie uważasz,że mając rok albo cztery lata to trochę za wcześnie na szkołę?. Dzieci w Polsce uczy się tego od 1 klasy podstawówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @PapaSar:

   Dzieci w Polsce uczy się tego od 1 klasy podstawówki.

   Uczy się od przedszkola.

  •  

   pokaż komentarz

   @PapaSar: a nie przyszło Ci do głowy, że ta dwójka to nie jedyne dzieci, które chodzą po polskich drogach? Codziennie widzę jak większość zapierniczają przez przejścia nie patrząc co się na około dzieje. Dzieci to uczą ale rozglądania się przed wejściem na pasy a potem to róbcie co chcecie.

  •  
   D.......o

   +2

   pokaż komentarz

   @Singularity00: o kurteczka! lewactwo winne drogowym debilom, no tego jeszcze nie grali.
   A czy niedawno nie jaki Warzecha nie namawiał do jeżdżenia samochodem jako jedynym prawilnym środkiem transportu?

  •  

   pokaż komentarz

   @radeks11: na cmentarzach jest masa takich co mieli pierwszeństwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgredzimierz:

   na cmentarzach jest masa takich co mieli pierwszeństwo
   Odróżniasz kwestię pierwszeństwa od ostrożności, kapitanie oczywisty?

  • więcej komentarzy(19)

 •  

  pokaż komentarz

  Aż strach zatrzymać się przed przejściem. Jest w pobliżu mnie takie przejście na delikatnym łuku. Po jednym pasie w każdą stronę. Obok, przystanek, kościół, piekarnia, sklepy... cmentarz. Cmentarz pasuje tu najbardziej. Ilekroć tam się zatrzymam, żeby przepuścić jakieś starsze panie, dzieciaki wracające ze szkoły.. to mam ochotę przyj?%!ć paru osobą. Ci za mną nie mogą nic zrobić, nie wyprzedzą, ale te chuje z naprzeciwka mogłby się zatrzymać... rozumiem, jeden pedał nie zobaczył, drugi ew.. ale trzeci, czwarty... na piątego to już krzyczę przez opuszczone okno "Zatrzylbyś się ty j?%!ny cwelu" i świece długimi oczywiście po tych buraczanych ryjach... rozpisałem się.

  #gorzkiezale

 •  
  H....t

  +109

  pokaż komentarz

  Cóż, zakaz wyprzedzania przed przejściem to martwy zapis. A cebulakom natura poskąpiła wyobraźni.

  •  
   d.........B

   -74

   pokaż komentarz

   @Harcot: jesteś z tych co myślą że jak jest zakaz, to nagle przewinienie nie istnieje? czyli uważasz że w Polsce na przykład nikt nie spożywa marihuany bo jest nielegalna, czyli nie ma skąd jej dostać?

  •  
   d.........B

   -78

   pokaż komentarz

   @jekyl: może jest zbyt późno, a może zbyt dużo przejździłem km po Polsce by popierać tych co puszczają pieszych na takich drogach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: Śmiertelne potrącenie pieszego podczas wyprzedzania na pasach = morderstwo.
   Tak to wyglada w mojej ocenie. Trzeba być świadomym że takie działania zabijają ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   może jest zbyt późno, a może zbyt dużo przejździłem km po Polsce by popierać tych co puszczają pieszych na takich drogach.

   @CyrekLax: Już za samo takie stwierdzenie powinieneś być ścigany i odsunięty od możliwości prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu włączając w to taczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @CyrekLax: Wejście na pas ruchu bez rozglądnięcia się = współudział.

   @Harcot: Matce jak widać również...

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Gościu, jedno auto już się zatrzymało. To znaczy że jakiś pieszy musiał już przynajmniej być przy krawężniku. Dlatego właśnie wymijanie samochodu stojącego już na przejściu to wyjątkowe sk$$!ysyństwo.

  •  
   D........d via Android

   -6

   pokaż komentarz

   @Harcot: Nie jest martwym przepisem, po prostu rzadko sie go egzekwuje. A wystarczą kamerki przed groźniejszymi pasami.

  •  

   pokaż komentarz

   @davidoff_OB: Kompletnie bez związku. Co ma palenie maryśki, będące świadomym, dobrowolnym aktem, do debilnego wyprzedzania na pasach? Jeśli ktoś ma w dupie zakazy, taki kozak, to może użyje wyobraźni? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @davidoff_OB: Masz rację. Winny przepuszczający. Mógł, ale nie przewidział debila. Gratuluję logiki ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Matka zapłaciła za brak uwagi najwyższą cenę. Współudział? Nie rozumiesz znaczenia tego terminu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desperated: Tu się zgodzę. Łatwiej kroić za przekroczenie prędkości, prosta reguła, proste udowodnienie, mało kto wybiera sąd zamiast mandatu. Ale jest jeszcze wyobraźnia. A właściwie jej brak ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @CyrekLax: A wyjście z małymi dziećmi nie upewniając się czy nic nie nadjeżdża jest w porządku? Kij z nią jak sama by szła bo to jej własna sprawa, może by zarobiła na odszkodowaniu od winowajcy. Ale k?!#a nie z dziećmi.
   @Harcot: Jasne jest to dla niej najgorsza kara dlatego pisałem w sensie moralnym a nie prawnym. Prawnie odpowie za to kierowca i jest to jak najbardziej wporządku ale wkurza mnie wylewanie pomyj na kierowcę a głupotę matki już prawie nikt nie zauważa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Zapewne jestem mocno jednostronny w swej opinii, spowodowane to jest faktem obserwowania zachowania kierowców w podobnych sytuacjach. Przecież pieszy to żywy, niechroniony obiekt. Jak się zagapi, płaci za to natychmiast, często bardzo boleśnie. Może warto pamiętać o tym, że pieszy to taki chwilowo spieszony kierowca? Poruszanie się po drogach przecież nie musi być walką na śmierć i życie, nierówna walką ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zydomasoneria: Czasem ciężko zobaczyć coś zza zatrzymanego samochodu, mając jeszcze dwójkę dzieci na które się trzeba oglądać. Kodeks ruchu drogowego zakłada taką sytuację, zakazując wymijania na pasach. Dobrze, jakby kodeks karny również tę sytuację odpowiednio rozpoznał.

  •  
   P............a

   +3

   pokaż komentarz

   Dlatego właśnie wymijanie samochodu stojącego już na przejściu to wyjątkowe skurwysyństwo.

   @CyrekLax: Wymijanie samochodu który stoi przed przejściem w korku na lewym pasie podczas gdy ja jadę prawym pasem który nie jest zakorkowany to również wyjątkowe sk$??ysyństwo? A może wymijać wolno tylko należy zwolnić do 5 km/h i być przygotowanym na wtargnięcie pieszego w każdej chwili?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz30: Rok temu w takiej sytuacji dałem w porę nogę o dwa kroki w tył, a baba co prowadzila to auto jadąc po wewnętrznym pasie jeszcze z morda wyskoczyła że się jej wp$#??$$am

  •  

   pokaż komentarz

   esteś z tych co myślą że jak jest zakaz, to nagle przewinienie nie istnieje?

   @davidoff_OB: dokładnie, im się wydaje, że jak postawisz, policjanta na każdym przejściu to już problem zniknie i nikt się nie zagapi. A jak zamkną oczy to znikną.

   To nie problem z karaniem, tylko problem z edukacją, jeśli by chłopu powiedzieli słuchaj no pan, jeśli stoi samochód przed przejściem to ty uważaj bo może ktoś bezmyślnie przechodzić, albo wysiadać z samochodu i go zabijesz.
   A pieszym słuchaj jeśli przechodzicie przez drogę to się rozglądajcie i nie wchodźcie nagle bo zapłacicie najwyższą kare.

   I ten chłop będzie zwracał uwagę nie dlatego, że dostanie 500zł tylko dlatego, bo będzie miał to pod kopułą. Czym jest 500zł przy takiej tragedii. Pewnie dałby sobie ręce uciąć, a żeby nie zabił tych dzieci.

   Dosyć często mam taką sytuacje, że wjeżdżając na zielonej strzałce ustępując tym z lewej i ruszam, ale w tym czasie gdy ruszam zapal się już zielone więc i piesi mają zielone. I chociaż wiem i k%$%a staram się jak mogę, to po prostu czasem mam strach w oczach, że wejdą mi prosto pod zderzak. Bo nie patrzą w lewo zanim ruszą tylko zielone światło dla nich jak kurde otwarcie szlabanu dla jakiejś dzikiej zwierzyny.

  • więcej komentarzy(8)

 •  

  pokaż komentarz

  to przejście jest bardzo dobrze widoczne...
  nic nie pomaga jeśli ludzie przestają myśleć za kierownicą :(

  źródło: i.imgur.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna