WYKOP EFEKT! Polacy w finale konkursu SpaceX potrzebują naszej pomocy

WYKOP EFEKT! Polacy w finale konkursu SpaceX potrzebują naszej pomocy

Potrzebna pomoc aby wysłać minimalną, dwuosobową, delegację drużyny, która zaprezentuje projekt ultraszybkiego pojazdu w finale konkursu organizowanego na Texas U&M University przez SpaceX. Zostało 26 dni na zbiórkę minimum 9 tys. zł!

 •  

  pokaż komentarz

  W głowie się nie mieści że na takie projekty nie ma zapewnionych pieniędzy z budżetu i ludzie muszą we własnym zakresie zbierać. Zamiast promować naukę i wpierać ludzi którzy w przyszłości mogą być siłą napędową Polskiej gospodarki to pieniądze marnuje się na jakieś populistyczne bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: trafione w sedno. Zadne panstwo opiekuncze nie jest potrzebe skoro i tak sami musimy o siebie zadbac.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: W naszym kraju za takie pieniądze robi się kurs obsługi worda dla kilku osób...

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Z drugiej strony czemu nie chcą przeznaczyć na ten wyjazd swoich oszczędności? 6k na głowę dla tak zdolnych studentów nie powinno być problemem.

   #niepopularnaopinia

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Jest 2 strona medalu. Gdyby rozdawać pieniądze na lewo i prawo to zaraz powstanie 98327498123 grup badawczych, których jedynym celem będą granty same w sobie. Tak jak się na uczelniach sra na ilość produkowanymi artykułami, żeby się nachapać kolejnej kasy z uczelni. Mam znajomych doktorantów, to wiem. Tak więc powinna być jakaś kontrola i płacenie faktycznym badaczom, a nie pozorantom, co nie mieli pomysłu na życie po magisterce.

  •  
   M.............k via Mój Wykop (Android)

   +45

   pokaż komentarz

   @wooles: nikt nie ma prawa do pieniędzy obcych ludzi, niezależnie na co chce je wydać.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: akurat to jest nieprawda, ministerstwo od lat ma konkursy na projekty studenckie, gdzie można wpisać pieniądze na uczestnictwo w międzynarodowym konkursie (dla grupy studentów jest to do 400 tys. złotych).
   http://www.nauka.gov.pl/najlepsi-z-najlepszych/

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Przecież HyperLoop to projekt prywatnej firmy w USA. Jaki pożytek miałoby dla naszego kraju sponsorowanie tego projektu? Dla tych co nadal nie rozumieją dodam, że sam Musk powiedział, że ten typ transportu nie opłaca sie na małych odleglościach. Inaczej mówiąć projekt miałby sens dla Polski tylko gdybyśmy planowali transeuropejskie połączenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @500ml: @500ml: znam gro osob ktorych sytuacja wyglada nastepujaco - nie lapia sie na stypendium socjalne, duzo z nich utrzymuje sie ze stypendiow naukowych, by odciazyc rodzicow. Na mojej uczelni to 600 zl/mies za srednia 4,5. Moga do tego pracowac, ale watpie, ze sa stanie odlozyc 6 tys. Jesli dzialaja naukowo czesc rzeczy tez idzie z ich kieszeni. Jesli ktos sie poswieca to tez nie zawsze jest czas na prace na caly etat lub duza liczbe korepetycji. A nawet jesli sa w stanie, to dlaczego musza przeznaczac cale swoje oszczednosci na to, zeby pozniej politycy mogli opowiadac jaka to zdolna nasz mlodziez i jak to ich wspieraja

  •  

   pokaż komentarz

   @klapki_mojzesza: Znam dużo osób z KFnrD, po wielu Olimpiadach Licealnych (OM, OWE, OI, OP) i wiem jak to często wygląda. Robią pełno projektów byleby dostać na nie hajs od sponsorów i sobie gdzieś polecieć pokazać swój projekt, chociaż nie jest on w pełni dopracowany. Ważne, żeby złapać jelenia, który im zapłaci za wycieczkę.

   Z drugiej strony znam osoby, które potrafią zarobić w krótkim czasie dobre pieniądze i z tych pieniędzy finansować swoje pasje. Przez to, że czują wartość tego pieniądza bardziej przykładają się do projektów i potrafią więcej osiągnąć.

   Mam koleżankę, która studiuje na MISHu (UW) - jej plan na życie to złapać grant i porównywać teksty literackie za unijne pieniążki. Tak wyglądają plany wielu osób z tej uczelni. Czy na pewno tędy droga?

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Pieniądze z budżetu są na ważniejsze rzeczy! Choćby na mieszkania i zasiłki dla cyganów.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: oczywiście, ważniejsza jest np 24 godzinna ochrona i monitoring tęczy na placu Zbawiciela. Na szczęście już rozebrali to dziadostwo...

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Duda da ... a Jarosław dogoni i da raz jeszcze !

  •  

   pokaż komentarz

   @guilmonn: Uwazam rowniez, ze nie nalezy tego finansowac z budzetu panstwa. Ewentualnie uczelnia powinna pokryc te koszty. W koncu to dobra reklama. W innym wypadku moga zainteresowac potencjonalnego pracodawce i w zamian za pokrycie kosztow podpisac jakas lojalke na badania dla firmy. Trzeba nauczyc kooperacji biznesu z uczelniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Ktoś musi głosować na 500zł na dziecko xD

  •  

   pokaż komentarz

   W głowie się nie mieści że na takie projekty nie ma zapewnionych pieniędzy z budżetu i ludzie muszą we własnym zakresie zbierać. Zamiast promować naukę i wpierać ludzi którzy w przyszłości mogą być siłą napędową Polskiej gospodarki to pieniądze marnuje się na jakieś populistyczne bzdury

   @wooles: NASA ma zapewnione pieniądze z budżetu. dokładnie 3% pkb USA co małą sumą nie jest.
   Pchają się tam największe mózgi całego świata, a nie nołnejmy studenciaki co poczytali w internecie że jest konkurs i cośtam naskrobali.

   NASA bardzo dobrze wie kto w Polsce jest wart dofinansowania a kto nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   B........r

   -1

   pokaż komentarz

   @wooles: Dokładnie. Na przykład takie coś otrzymało 23 tys. zł. Szczerze? Wolałbym żeby te 23 tys. trafiły do tych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: niebawem będzie można klikać w reklamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie dziękujcie

   źródło: Przechwytywanie.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: może to i lepiej. ilekroć to Państwo miesza się w sprawy obywateli, zwlasza tych którym się chce wychodzi na gorsze. na tym polega wolny rynek że jeśli masz pomysł to znajdziesz sposób na jego realizację. przy takim hype ma wykop bez peoblemu udało by się zebrać te śmieszne 10k PLN chociażby na polakpotrfi.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Z drugiej strony czemu nie chcą przeznaczyć na ten wyjazd swoich oszczędności? 6k na głowę dla tak zdolnych studentów nie powinno być problemem.

   @500ml: Bo to się w głowie nie mieści lewakom z EU...

   W USA znowu się w głowie nie mieści, żeby państwo pomagało w takich sprawach. Zwyczajnie, jak ktoś ma super pomysł i jest o tym przekonany to znajdzie sobie fundusze albo wyłoży własne pieniądze...

   Jeżeli swoich nie wyłoży to znaczy że projekt nie jest w jego przekonaniu na tyle dobry żeby zaryzykować - bardzo fajne pierwsze sito.

   Jeżeli jest na tyle biedny, że swojej kasy nie ma to powinien przekonać jakiegoś anioła biznesu - jeżeli nie potrafi przekonać to znaczy, że projekt jest kupę warty albo gościu nie potrafi go sprzedać.

   Ot taka lekcja biznesu... No ale wykopki.. huruduru, państwo ma fundować wycieczkę du USA!

  •  
   T.....o via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @guilmonn: Już rok czekam na otwarcie jakiejś kawiarni, na którą kiedyś wpłaciłam. Ciągle przesuwają termin na grupie, bo niby pozwolenia itp.

   Ale tu akurat sądzę, że koledzy dobrze wykorzystają zebrane pieniądze, więc można ryzykować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Widzisz, ale ile ja się minusów nazbieram za taką opinię to o czymś świadczy. Lewaki przejmują wypok, zarządzam ewakuację.

   pokaż spoiler Nie usunę konta :)

  •  
   h.....r

   +1

   pokaż komentarz

   @wooles: państwo ma finansować zagraniczne konkursy? Jak chcą jechać to Spacex biedne nie jest, powinno opłacić, albo sami zapłacić (np. zbiórką). No ale widzę że na wykopie dalej podwójne standardy i pomoc tylko dla wybranych, hurr durr siła napędowa, tak, ale chyba USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Dlaczego sam im tego nie zapłacisz tylko sięgasz do cudzej kieszeni?

  •  

   pokaż komentarz

   Prośba o WYKOP EFEKT - Stare Miasto potrzebuje pomocy!

   @kwanty: Masz racje ,ale czesciowo. Dobre pierwsze sito ,ale co innego dla Amerykanca zaryzykowac 2 tys dolarow a co innego dla Polaka 12 tys zlotych. On na to pracuje srednio 2 tygodnie, a statystyczny polak 4 miesiace. Chlopaki nigdy nie zbuduja sami swoejgo projektu. Moga co najwyzej probowac szans w takich konkursach ,gdzie rywalizacja jest duza.

  •  

   pokaż komentarz

   @kozman: No ale co ja mam poradzić, że w USA zarabia się więcej niż w PL? Uważasz, że państwo powinno wyrównywać takie nierówności? Przecież to jest komunizm w czystej postaci...

   Wiesz jak to działa za wielką wodą? Tam ludzie nie boją się zaryzykować swoimi oszczędnościami czy wziąć kredyt albo sprzedać potencjalne zyski w swoim pomyśle jeżeli są przekonani, że to co wymyślili to dobry pomysł. I czasami jest to $4k, czasami wszystkie swoje oszczędności + hipotek a czasami rok-dwa mieszkania w garażu i przymierania z głodu...

   Oni tam nie patrzą na Państwo. Za to patrząc po efektach - innowacyjności gospodarki - działa to znacznie lepi niż w opiekuńczym EU. W USA też nikt nie boi się zbankrutować - zwyczajna rzecz, był pomysł, nie chwycił, myślimy dalej a nie popadamy w depresję. Dlatego to u nich jest Musk, Jobs (był), Gates i inne lokomotywy pchające postęp do przodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: mysle ,ze panstwo powinno czasem pomoc ,jesli ktos dotarl juz daleko. amy srodki na rozwoj innowacyjnosci iczy badania naukowe. Wydawane one sa czesem na jakies pop%?@#!%y. Zgadzam sie ,ze chlopaki powinni uderzyc do firm. Mozliwe ,ze jakies rozwiazanie pzrez nich zaproponowane komus sie przyda .

  •  
   s.....l

   +1

   pokaż komentarz

   @klapki_mojzesza: a dlaczego ja mam przeznaczać swoje pieniądze na realizację akurat ich projektów? Czy to jest cos co ma jakąkolwiek szansę na realizację? Grupka chce po prostu zabłysnąć w świecie..., jeśli są pewni swojego pomysłu to powinni wzorem chyba wszystkich 'entrepreneurs' z Doliny rzucać skostniałe studia i wchodzić na rynek. Do odważnych świat należy. Inwestorow nie zabraknie. A jesli chcą do USA (tam klimat zdecydowanie bardziej sprzyjający takim przedsięwzięciom), to 9k to naprawdę znikomy koszt. No chyba, że tu chodzi o wycieczkę do Kaliforni z pseudoprojekcikiem-pretekstem bo 'na geniuszuf-kfiat młodzieży nie dajo piniendzy złe ministry.'

  •  

   pokaż komentarz

   @guilmonn: tak i nie albowiem tutaj masz juz czolowke konkursu spaceX, czyli nie firmy krzak, a sam poziom to juz inna polka - pomagac, ale z glowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WhyCry: Można jakiś link gdzie tak powiedział? Z tego co pamiętam mówiło się ciągle o trasie San Francisco - LA czyli podobny dystans co Kraków - Gdańsk.

  •  

   pokaż komentarz

   @wooles: Pieniądze z polskiego budżetu na badania na rzecz transportu osób w Stanach Zjednoczonych, na korzysc prywatnej amerykańskiej firmy?

   Dlaczego nikt tutaj nie żali sie na Rząd USA, że ten chociaż nie opłaci wiz ludziom z innych krajów, którzy tam lecą tylko po to, żeby wnosić wkład intelektualny w rozwój amerykańskiego transportu? Ale po polskim rządzie zawsze można pojechać...

  •  

   pokaż komentarz

   @500ml @kwanty: Dokładnie, w głowie mi się nie mieści, że ekipa licząca 11 osób, nie jest w stanie uskładać w półtora miesiąca od łebka 600 PLN, żeby wysłać swojego przedstawiciela na taki wyjazd. Tym bardziej, że musza mieć jakąś świadomość, że ich projekt (o ile jest coś wart), może im się wrócić z niesamowitą nawiązką. Sam studiuje na Politechnice Łódzkiej, i z tego co wiem, nie są to osoby (przynajmniej niektóre, które lepiej kojarzę), których nie byłoby stać na odłożenie takiej sumy pieniędzy. Zamiast ruszyć dupę, pójść do pracy, szukać firm, które mogą być zainteresowane ich rozwiązaniami, to żebrzą w internecie o pieniądze.
   Tak samo nie rozumiem, czemu niby uczelnia miałby im płacić za wyjazd? Nie wystarczy, że zapewnia im zaplecze techniczne potrzebne przy projektowaniu takich rozwiązań?
   Gratuluje, że im się udało, może ich projekt coś znaczy, ale sposób w jaki to zrobili jest według mnie bardzo żałosny.

 •  

  pokaż komentarz

  Kurczę, ale z drugiej strony skoro projekt się zakwalifikował do finału i twórcy dostali zaproszenie do USA, to jednak w dobrym stylu byłoby pokrycie kosztów wizyty przez organizatora :|

 •  
  m.....i

  +162

  pokaż komentarz

  Wpłacam 75 zł. Powodzenia życzę!

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Jedna rzecz mnie nurtuje... Jest ich 11 osób, są to inżynierowie (sprawdziłem kilku w internecie), więc raczej nie zarabiają najniższej krajowej. Mają do zebrania 12 tysięcy i że niby ich nie stać żeby każdy wyłożył jednorazowo 1000zł z hakiem i muszą żebrać w internecie? No k%%@a bez jaj.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop, ale szkoda że nie skonsultowali swoich pomysłów z firmami czy uczelniami, które się takimi rzeczami w Polsce zajmują.

  Ponadto zaprojektowaliśmy szereg systemów bezpieczeństwa, na które składają się m.in.: wewnętrzna, inteligentna komunikacja pomiędzy kapsułami bez udziału człowieka;
  Takie coś sprawdzi się w lotnictwie (nad czym od wielu lat trwają prace), w transporcie kolejowym (a zaprezentowane rozwiązanie jest bliżej kolei niż lotnictwa) przyjęto zasadę, że to infrastruktura zarządza ruchem (co w wypadku awarii któregoś z pojazdów?)

  stabilizacja i ochrona czaszki oraz kręgosłupa podróżujących na wypadek zbyt dużych przeciążeń
  Założenie od dawna nie stosowane w transporcie lotniczym i kolejowym, z kilku powodów utrzymanie sprawności takich systemów kosztuje, systemy kosztują, skuteczność przy wysokich prędkościach jest znikoma - widział ktoś kilku punktowe pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne w samolocie czy pociągu?. Tańszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest uniknięcie wypadku co w zamkniętym systemie jest dość łatwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Jako wielki fan SpaceX jestem w stanie zorganizować kwotę 4000 zł pochodzącą z budżetu przeznaczonego na promocję w firmie w której pracuję.

   Potrzebuję jednak pomocy Mirków w wymyśleniu korzyści dla firmy, które mogą wpisać się w ten budżet. Pomyślałem o tym, że jeżeli firma, którą wskażę otrzyma 1000 lajków od Wykopowiczów to taka kampania miałaby sens. Jakieś inne pomysły?

   Najbardziej zaplusowany pomysł (jeżeli będzie realny) zostanie wzięty pod uwagę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski:
   To może byś zaczął od zdradzenia czym się zajmuje firma. Mamy wróżyć z fusów? (-_-')

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski: będą mieli wieczny fejm od Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Endrius: Jest to spółka technologiczna zajmująca się dostarczaniem rozwiązań e-learning (e-szkolenia, platformy, gry, portale edukacyjne). Przy czym zanim podam nazwę firmy chciałbym zobaczyć jak pomysł jest odbierany przez wykopków.

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski:
   Pierwsze to na pewno kontakt z tymi studenciakami, wypytanie ich czy są chętni Was promować za udzielenie wsparcia finansowego i zakres w jakim są stanie go udzielić (bo podejrzewam, że nalepki na modelu raczej nie są dozwolone w konkursie), np. podziękowanie w wywiadach itp. Zróbcie wszystko na papierze, żeby nie było. Druga rzecz, to możecie sami założyć kanał yt (o ile jeszcze nie macie) i zrobić kilka relacji z konkursu. Albo może studenciaki zobowiążą się zrobić parę relacji lub przynajmniej dostarczą dodatkowego materiału (jeśli regulamin konkursu im pozwoli).

   Drugie to na pewno promocja na wykopach i fejsbukach. Jeśli wasza reklama nie będzie przy tym natarczywa to będziecie mieli #wygryw (internauci nie lubią #januszebiznesu oni chcą usłyszeć historię młodych zdolnych a o was mogą się dowiedzieć "przy okazji"). Nie wiem czy pamiętasz jak @RadekKotarski zrobił parę ciekawych filmików dla orange z niezbyt natarczywą reklamą, to i tak były żale, że reklama, że się sprzedał itp. :P

   Trzecie, skoro jesteście firmą e-learningową, to może zróbcie jakiś portal edukacyjny o całym programie space x albo transporcie ogólnie z zagadkami i skromnymi nagrodami dla Mirków (bo niby jak lepiej zaprezentujecie swoje możliwości niż właśnie wykorzystując własne narzędzia).

   Czwarte, nie połykać kija w rozmowach z mirkami, bo już było sporo takich co przyszli i myśleli, że jak zrobią #rozdajo to sprzedaż za 10 minut ruszy z kopyta ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Endrius: Dzięki za pomysły. Firma nie realizuje sprzedaży dla klienta indywidualnego (tylko korpo i uczelnie) i co za tym idzie nie ma potrzeby reklamowania konkretnych produktów. Zupełnie nie nastawiam się więc na jakikolwiek efekt sprzedażowy.

   Oczywiście polubienia na FB to zawsze jest jakaś promocja sama w sobie dla wizerunku firmy .
   Powiem szczerze, że chcę pomóc tym kolesiom i potrzebuję jakiegoś dobrego, realnego uzasadnienia dla Zarządu na wykorzystanie budżetu promocyjnego.

   Podsumowując - ja stawiam na lajki na FB. Czekam więc na pomysły wykopowiczów i jestem gotowy na zorganizowanie zadeklarowanej kwoty. Może ankieta w stylu "najbardziej zaplusowany pomysł będzie wzięty pod uwagę".

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski:

   Firma nie realizuje sprzedaży dla klienta indywidualnego (tylko korpo i uczelnie) i co za tym idzie nie ma potrzeby reklamowania konkretnych produktów.

   Prezesi i menedżerowie też chodzo po internetach, jak uważasz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Endrius: Trudno nie przyznać racji. No nic. Zobaczymy jakie się jeszcze pomysły pojawią. Wszystko w rękach Mirasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski: A ta firma nie może później sobie wpisać że współpracuje ze SpaceX, albo ze jest sponsorem pionierskiej polskiej mysli technologicznej, jesli nasi wygraja konkurs? Nie wiem czy to by pomoglo, ale sadze ze to dobra reklama

  •  

   pokaż komentarz

   @lkucharski: lajki to mozesz na allegro kupic za 1000 lajkow to bedzie jakies 35 zeta. Mysle ze jedynie promocja w wywiadach etc jest tu realna do osiagniecia ewentualnie jakies wejscie na uczelnie tych studentów - musiałbyś do nich zadzwonić i zapytać się co oni są w stanie zaooferować ale podejrzewam że nie chcą albo nie mogą nic zaoferować firmie dlatego zwrócili sie do ludzi.