•  

  pokaż komentarz

  Zakop bo ktoś szuka sensacji i złej woli tam gdzie jest to kwestia zwykłego skonfigurowania. Zamiast typowej zaślepki serwera typu "apacz działa poprawnie" wstawili se linki, żeby ciemny lud wiedział jak się poruszać i gdzie szukać pomocy. Nie znam się ale wypowiem się i zapytam konkurencji czy to jest celowe - "no panie, celowe jak nic" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: Do tego zapominają że takie zaślepki są też na innych hostingach - ale nie, zamiast to sprawdzić to już hurr durr robimy aferę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: To przynajmniej mogli pomyśleć o tym by linki były rel="nofollow" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Alyn: nie każdy ma schizy na punkcie SEO.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alyn: Serio, nofollow na zaślepkach które powinny wylecieć z serwera praktycznie od razu po jego zakupie? Może jeszcze hostingodawca ma userowi kawkę zaparzyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: > "Nie znajomość prawa (w tym przypadku wytycznych Google) nie zwalnia Ciebie z odpowiedzialnosci"!
   @belwarg Prosze o wskazanie konkretnych przykładów innych hostingów ktore maja budowane linki na podobna skal i indeksuja je w Google!

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: #takabranza

   @belwarg: Ale praktyka, którą zastosował zenbox nie była zbyt fair w stosunku do klienta no chyba, że się mylę?

  •  

   pokaż komentarz

   @CezArek: Mam odwalać za Was robotę? To Ty pisałeś artykuł, powinieneś się do niego rzetelnie przygotować.
   Ale masz kilka przykładów:
   - linuxpl.com
   - kei.pl
   - az.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Alyn: Tylko to nie jest praktyka tej jednej firmy ale też wielu innych - po prostu po wykupieniu hostingu i podpięciu domeny masz tam domyślnie zaślepkę która jest wyświetlana dla wersji witryny z https jak i bez. Problem polega na tym że najczęściej klienci nie zmieniają zaślepki dla wersji https bo nie są w stanie tego ogarnąć - brakuje im technicznej wiedzy i to takiej podstawowej w tej branży ;)

  •  

   pokaż komentarz

   To przynajmniej mogli pomyśleć o tym by linki były rel="nofollow" ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Alyn: Przecież nie linkowali do niezaufanych źródeł tylko do siebie. Z nofollow też nie ma co przesadzać na siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arrival: Generalnie jako firma hostingowa dla dobra swojej strony dałbym nofollow. Google ma różne humory i zawsze może dać po łapkach za te linki z 2k domen.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alyn: Gdyby to nie była zaślepka to pewnie ktoś by się tym bardziej przejmował ;) Gorsze rzeczy robi np. home.pl (ClickShop) czy Shoper i ich stopki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @belwarg: Firmy które podałes nie robia manewrów na skale zenbox, jesli takie linki sa to ciezko je wychwycic przy dziesiatkach tysiecy hostowanych domen. Zenbox zrobił ten manerw na najwiekszych polskich blogach dlatego tak łatwo to wyłapalismy - mocne domeny ktore wyskauja natychmiast w kazdym narzedziu SEO.

   To co udało sie znalesć dzieki wnikliwosći czytelnikow to ze podobne zabiegi stosuje na Hekko.pl np.: https://lowickiekajaki.pl/
   Wprowadzamy wlasnie aktualizacje do tekstu.

   @normanos
   Zauwaz ze w opisany Case działa na wielka skale i mozemy takze wykazac powiazane z tym wzrosty pozucji domeny w Google ktora wyskakuje juz w top 10 na fraze: "hosting".

   Wywołalismy do tablicy duza firme hostingowa a ich reakcja jest conajmniej zaskakujaca. Przydałoby sie szkolenie z Zarzadzania Kryzysami w @zenbox_pl jak pokazuja ostatnie miesiace cała ta branza potrzebuje chyba wiedzy z tego zakresu.

  •  

   pokaż komentarz

   @belwarg: Co konkretnie masz na myśli w kontekście Click Shopa?

  •  

   pokaż komentarz

   @home-pl: Stary temat - linki w stopce, wydawaliście już kiedyś oficjalne oświadczenie na ten temat
   https://productforums.google.com/forum/#!category-topic/webmaster-pl/HtPcWz7bGJ0

  •  

   pokaż komentarz

   "Nie znajomość prawa (w tym przypadku wytycznych Google) nie zwalnia Ciebie z odpowiedzialnosci"!

   @CezArek: Google to nie prawo! To, że jakaś firma sobie wyprodukuje jakieś swoje zasady nie znaczy, że cały świat ma teraz traktować to jako jedyne obowiązujące prawo!

   Wywołalismy do tablicy duza firme hostingowa a ich reakcja jest conajmniej zaskakujaca.

   Nie wnikam już w to jak kto sobie ogarnia PR i to NIE JEST przedmiotem tej "afery".

   Fakt jest jeden: defaultowa instalka DA przy braku ustawienia przez usera pod httpS da główną zaślepkę serwerową. A ZB dał po prostu tam stronę informacyjną.

   Znam Was wszystkich, ZB jest średnio lubiany w branży ale na boga, szanujmy się, nie można kręcić takich absurdów!

  •  

   pokaż komentarz

   podobne zabiegi stosuje

   @CezArek: JAIE ZABIEGI, CEZARY OGARNIJ SIE PROSZE! To jest "defaultowa strona serwera". To tak działa i nie ma w tym nic niezwykłego!

  •  

   pokaż komentarz

   @CezArek: Ta sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie, a Ty ją przep%%@@#$isz z kretesem.
   To na Tobie będzie spoczywało udowodnienie, że opisane przez Ciebie działanie jest szkodliwe - a za c%%?@ tego nie udowodnisz, bo SEO to szamaństwo, a nie techniczne działanie, które da się zweryfikować.

  •  

   pokaż komentarz

   @belwarg: A no widzisz, najpierw piszesz, że coś "robimy" a teraz dodałeś, że to stara sprawa :) Owszem, taki problem był u nas kilka lat temu, po zgłoszeniach klientów dokonaliśmy aktualizacji i zmieniliśmy wygląd stopki oraz jej zawartość, ograniczyliśmy też liczbę linków. Element jednak pozostał ze względów licencyjnych. Ogólnie od tamtego czasu Click Shop przeszedł sporą drogę i ma trochę więcej opcji dla SEOwców niż wcześniej, dzięki czemu może być lepiej pozycjonowany. W przypadku hostingu nie stosujemy dla adresów nie-SSL alternatywnych podstron - pozostawiamy wyłącznie alert, który wysyła przeglądarka.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @CezArek: Jak widać znowu absolutny brak wiedzy. Zenbox.pl pierwszy raz w top 10 na frazę "hosting" pojawił się 26 Sierpnia 2014 roku. Podkreślam 2014 i od tego czasu jest tam non stop co udowadnia znowu stronniczość autorów i brak wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @CezArek: A od tych socialmediów to już kompletnie takim jak ty się pomieszało w główkach - oczerniasz firmę, bez podania jakichkolwiek dowodów, że podane działanie może powodować straty finansowe (bo pomiędzy wspomnieniem o jakichś mitycznych wytycznych, które są interpretowane na milion sposobów do udowodnienia, że podane działanie przyniosło szkodę jest bardzo daleka droga), a potem piszesz że Cię straszą i nie potrafią kryzysów rozwiązywać.

   Komedia.

  •  

   pokaż komentarz

   @home-pl: Fakt, zmniejszyliście liczbę linków w stopce, ale nadal tam jest 1 link dofollow. Czy jest on "bezpieczny" dla usera czy nie to już sprawa Google - w 2013 Pingwin dość ostro potraktował sporo stron które w stopce miały linki np. do autora templatki czy CMSa. Porównując Wasz link czy chociażby konkurencji z Shopera ryzyko dla klienta może być większe niż w przypadku Zenboxa i zaślepek na nowych kontach hostingowych - tam jest najczęściej tylko jeden link i tylko jedna podstrona (która zazwyczaj też szybko jest zastępowana właściwą treścią), w sklepach są to linki sitewide widoczne cały czas.
   Reasumując - IMO najlepiej byłoby zamienić ten link na nofollow i wyświetlać go tylko na stronie głównej ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: nie zgadzam się z tobą. Jest to perfidny black hat i w konsekwencji może zostać nałożona na nich surowa kara.

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: Defaultowa strona serwera serwowana w domenie klienta, na głównym jej adresie? Bez żartów...

  •  

   pokaż komentarz

   @Alyn: Ale po co nofollow? Ta strona w ogóle nie powinna się wyświetlać bez zgody właściciela domeny. Z kolei na swoich domenach i serwerach mogą spokojnie wyświetlać co chcą i nie widzę powodu, by dawać nofollow.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozie: zapomniałeś dopisać: nie znam się ale wypowiem się. #niesprawnymarketing

 •  

  pokaż komentarz

  Przez rok miałem (nie)przyjemność korzystać z usług zenboxa - wykopki, trzymajcie się od nich z dala! Tydzień bez awarii u nich to tydzień stracony, a był okres, gdy poczta padała CODZIENNIE!

 •  

  pokaż komentarz

  Sreowcy, najpierw się doszkolić jak działa panel directadmin w przypadku konfiguracji https bez certyfikatu a potem szukać sensacji. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Autorzy wpisu ewidentnie chcą aferę nakręcić. Zauważyliście problem to trzeba było od razu skontaktować się z ZenBoxem, nie przez żaden BOK, gdzie przesłane do nich pytanie jest wyciągnięte z kontekstu.

  Do tego jeszcze to zapytanie do konkurencji ... Zakop

 •  

  pokaż komentarz

  2016, ludzie nadal używają dzielonych hostingów?

  Swoją drogą nie wiem o co afera, mi to po prostu wygląda tak że widok https nie jest skonfigurowany i kieruje na stronę-reklamę. Zamiast jak człowiek wziąć minimum VPSa i do tego letsencrypt to jeden z drugim przycebulili na hostingu to i mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @list86: Kieruje na stronę-zaślepkę AKA stronę-reklamę ale... z domeny klienta. Czyli mniej więcej klasy takiej, jakby hostingodawca u którego są strony doklejał do nich, bez wiedzy i zgody właściciela, linki do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @list86: no tak, sorry. 2016 więc każdy Janusz sra Linuksem na dzień dobry...

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: nie wiedziałem że każdy Janusz potrafi stworzyć i prowadzić stronę, a po prostu przerasta go wklepanie dwóch komend na krzyż by zainstalować serwer www i wygenerować cert z letsencrypt

  •  

   pokaż komentarz

   @list86: wiekszosc klientow NIE tworzy stron tylko je posiada. Ledwo ogarniają FTP czy wordpressa a ty byś chciał żeby system se stawiali...

  •  

   pokaż komentarz

   @list86: tak jakbyś stwierdził, że 2016 rok a ludzie wciąż nie naprawiają sami samochodów (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @normanos: @zielonkajestemboszpieguja: używanie VPS nie jest trudniejsze niż dzielonego hostingu. Ktoś kto się na tym nie zna i tak wynajmie kogoś kto się zna.

  •  

   pokaż komentarz

   używanie VPS nie jest trudniejsze niż dzielonego hostingu

   nie

   Ktoś kto się na tym nie zna i tak wynajmie kogoś kto się zna.

   nie

  •  

   pokaż komentarz

   @list86: ja pierdziele, opadają mi ręce jak czytam takie posty jak Twoje na wypoku. Ludzie piszę na mirko "potrzebuję hostingu pod stronę w rozsądnej cenie, co polecacie?", a dostają odpowiedzi "digitalocean", "kup vps na ovh" itd (╥﹏╥)

   ZWYKŁY user, który po prostu chce wrzucić stronę, na hosting kosztujący od 60 do 400 zł rocznie nie będzie szukał, a później płacił jakiemuś adminowi parę stów + vps. Nie mówiąc już o tym, że klient chciałby mieć panel, a z całym szacunkiem dla ISP configa to i tak będzie musiał inwestować w Directadmina czy innego cpanela.

   Reasumując, VPS + admin + panel kosztuje ZNACZNIE więcej niż zwykłe shared, nie mówiąc już o konieczności paczania co się dzieje z tym serwerem od czasu do czasu i braku supportu jak w zwykłym hostingu.

   Peace.

  •  

   pokaż komentarz

   @list86: do pierwszego fuckupu, na pytanie gdzie backup nic nie wie ;) Konto FTP login admin hasło admin123 i zdziwienie że latają po VPSie... Joby na dostawcę, że słaby ten unmanaged VPS..

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonkajestemboszpieguja: to po prostu klasyczne "nie znam sie ale wypowiem sie". Popracowałby trochę w BOKu hostingu i by bardzo szybko zmienil zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonkajestemboszpieguja: prosty VPS to obecnie koszt 10-15zł/miesiąc. Automatyczne backupy tam też są tworzone... ale automatycznym backupom i tak nie można za bardzo ufać co pokazuje sytuacja z AdWeb, tj. należy robić swoje niezależnie.

   Tak czy inaczej potrzebujesz kogoś ogarniętego do okresowej obsługi tej strony. Mając głupiego wordpressa już musisz siedzieć i sprawdzać codziennie czy jakieś nowe błędy nie zostały wykryte.

   Webmin jest za darmo, cpanel to chyba największy koszt VPSa jeśli się na niego upierasz.

   @normanos: może i tak, ja patrzę od strony admina z 100+ serwerami pod opieką a nie od strony telefonistki w supporcie.

  •  

   pokaż komentarz

   patrzę od strony admina z 100+ serwerami pod opieką a nie od strony telefonistki w supporcie

   @list86: a ja jestem adminem i telefonistką ;) i wierz mi, wiem co mówię. Nie możemy swoją miarą mierzyć zwykłych klientów współdzielonego ;) gdyby to było takie proste żeby każdy miał swojego bezobslugowego vpsa... :D

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonkajestemboszpieguja: Za 400 zł ogarniesz IMO VPS z administracją. Pod prostą stronę, oczywiście. Zakładam, że userowi nie chce się poświęcić paru h na przeczytanie tutoriali, by postawić LAMPa ze stroną samodzielnie. A do niczego więcej niż prosta strona z niewielkim ruchem (czytaj: radosny blogasek lub strona-wizytówka firmy) shared hosting się nie nadaje. Zwł. w najniższych pakietach.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozie: Znalezienie admina który postawi VPS, panel i będzie nim administratował przez rok w kasie którą napisałeś jest nierealne

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonkajestemboszpieguja: Chyba piszemy o innych rzeczach. Ja nie mówię o full hostingu z panelem i pocztą i wynalazkami, tylko o VPS pod prostą stronę dla usera. Typu jakiś Wordpress pod radosnego blogaska lub wizytówkę.