•  
  c.......o

  -75

  pokaż komentarz

  Gdyby miała broń...

  •  

   pokaż komentarz

   @cweluszko: Gdyby ten ktoś jej nie miał... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cweluszko: Gdyby miała sukienkę kuloodporną raczej. Niestety broń działa tylko wtedy, kiedy chcesz minimalizować liczbę ofiar masowych strzelanin. Jak wariat się uweźmie na jedną osobę, to szanse są raczej marne...

   pokaż spoiler wiem, że "żartujesz", ale niektórzy odbiorą to na poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: nie p#@$$?$ - jak się bandyta uprze, to ZAWSZE zdobędzie broń, gorzej z praworządnym obywatelem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: To w takim razie powiedz mi, jak często w Polsce się słyszy o przypadkach gdzie ludzie psychicznie chorzy (bądź zdesperowani samobójcy) zabijają kogoś z broni palnej?

   Zrozumcie, że jeżeli nie ma tej broni dostępnej dla każdego - to nie ma tak wielu przypadków. Argument: Jak bandyta będzie chciał to i tak ją znajdzie jest #$%#$%#$@%, bo tak naprawdę tylko zawodowi zabójcy bądź MAFIOZI w Polsce dysponują bronią palną.

   Ile się w Polsce słyszy o nożownikach którzy latają i dźgają ludzi. Dlaczego Ci bandyci nie mają broni palnej?? BO W POLSCE wbrew pozorom zdobyć broń graniczy z naprawdę wielkim cudem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: właśnie na takie tłumaczenie czekałem, że broń będzie ZAWSZE. Ale jakoś zawsze się składa, że takie akcje się dzieją w krajach, gdzie jest łatwy dostęp do broni z punktu widzenia prawa.

  •  
   Bialy88

   +42

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Każdy ma bezproblemowy do broni czarnoprochowej, która jest tak samo zabójcza jak współczesna. O ilu przypadkach morderstw z użyciem tej broni słyszałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: i kolejny argument z dupy, pogrążasz się. Poczytaj wiadomości - nie trzeba broni palnej do zabicia siebie/kogoś (ot, słynny Kajetan z mieczem, czy czym on tam wymachiwał). Za to już o właścicielach kantorów, którzy zostali zastrzeleni z zimną krwią NIE wspomnisz, bo to burzy twoje argumenty, jakoby brak legalnego dostępu do broni sprawiał, że bandyci jej nie zdobędą.

  •  
   t.....6

   +22

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: Przecież chodzi o to, że im więcej będzie na rynku broni to logiczne jest, że więcej jej trafi także do bandytów. Nie jest to co prawda argument przeciwko upowszechnianiu dostępu do broni ale fakt. Pewne grupy mają dostęp do broni i w ich przypadku to się nie zmieni ale przestępcy mniejszego kalibru mogą już mieć przez to ułatwiony do niej dostęp.

  •  

   pokaż komentarz

   @temp666: ten przestępca mniejszego kalibru dwa razy by się zastanowił ze świadomością, że przypadkowy przechodzień może go odstrzelić. A dziś strach przejść niektórymi ulicami nocą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: ... zaprojektowana przed 1885. Na szczęście mało osób o tym wie i nie jest aż tak łatwo dostępna. Ale moim zdaniem broń to broń - jeśli jest równie zabójcza co współczesna broń palna, to powinny jej dotyczyć identyczne obostrzenia.

  •  
   t.....6

   +14

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: Oczywiście że tak. Ale więcej broni na ulicach - będzie więcej incydentów z nią związanych. Tak jak więcej samochodów to więcej wypadków, więcej ludzi to więcej pogrzebów itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: Dlatego prosiłem Cię, abyś podesłał mi link do jakichkolwiek wiadomości gdzie w ostatnim czasie w Polsce dokonano rozboju na zwykłym obywatelu z użyciem broni palnej (czyt. postrzelenia), a nie broni IMITUJĄCEJ palną.

   Kurcze, wy i tak mlekołaki znajdziecie zawsze punkt zapalny i argument który będzie zawsze budził jakieś wątpliwości, ale to da upust waszemu myśleniu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   Bialy88

   -5

   pokaż komentarz

   @burns: Jak nie jest łatwo dostępna? W sklepach, na allegro i w wielu miejscach w internecie.
   No i gdzie to twoje założenie że jak ludzie będą mieli bezproblemowy dostęp do broni to zaczną się zabijać? Do części broni mają i ciężko znaleźć nawet jednostkowe przypadki, i to od dekady, bo od tylu mniej więcej lat jest ta nowelizacja ustawy.

   Rzeczywistość swoje, ty swoje. Nawet to że nie ma takiego problemu jest dla ciebie powodem żeby blokować do niej dostęp - no cudownie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cweluszko: Właściwie, to nie jestem pewien, czy to była ironia, czy kolejny absurdalny komentarz zwolennika posiadania broni. Jeśli ironia, to myślę, że wielu wykopków jej nie wyczuła (patrząc po ilości plusów). :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: nie, przestępca mniejszego kalibru nie ma dzisiaj w Polsce broni i mi bardzo pasuje taka sytuacja. Nie wiem gdzie mieszkasz, ja się czuję w Polsce bardzo bezpiecznie i naprawdę nie widzę potrzeby powszechnego dostępu do broni palnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: I co chciałeś udowodnić tą wypowiedzią? Że w Polsce nie mordują bronią palną tylko nożami, siekierami i łopatami? Co z tego jakiego narzędzia użyje morderca? Wam chodzi wyłącznie o broń palną bo jesteście hoplofobami. Poza tym w Niemczech jest 30x więcej broni palnej niż w Polsce i jakoś przestępczość podobna albo i mniejsza (nie wliczam religii pokoju). Tak idiotyczne postępowanie szkodzi tylko praworządnym ludziom a nie złym.

  •  

   pokaż komentarz

   @burns: jakos nie slychac zeby sie takie rzeczy w szwajcarii dzialy.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy ma bezproblemowy do broni czarnoprochowej, która jest tak samo zabójcza jak współczesna.

   @Bialy88: i tak samo prosta w obsłudze jak broń współczesna (z amunicją zespoloną)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: W cale nie twierdzę, że "zaczną się zabijać". Ale twierdzę, że ludzie w znajdując się w skrajnych sytuacjach (bieda, frustracja, problemy psychiczne), mając do niej dostęp mogą się posunąć do jej użycia. Dlatego uważam, że jeśli ktoś na prawdę potrzebuje takiej broni (strzelającej, z odpowiednią mocą, kalibrem itp.), to powinien się trochę pomęczyć i zdobyć pozwolenie.

   Jakby co - wiatrówki, paintball, airsoft itp. są ok. :)

  •  
   Bialy88

   -12

   pokaż komentarz

   @megawatt: Dużo prostsza konstrukcja, załadowanie trudniejsze - przy czym dla niewprawionej osoby oznacza to po prostu dłuższy czas ładowania, co nie ma żadnego znaczenia jak ktoś planuje morderstwo, bo broń przygotuje wcześniej.

   @burns: A ja uważam że do karabinu do paintalla powinny być obowiązkowo dospawane obciążniki 10kg - jak chcesz sobie biegać po lasach z takim karabinem to powinieneś się trochę pomęczyć. By żyło się lepiej. Powinniśmy też zabronić sprzedawania soku z pomarańczy, niech sobie ludzie sami wyciskają - wiadomo, żeby się pomęczyli trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   gorzej z praworządnym obywatelem.

   @Fenrirr: próbowałeś w polsce ostać broń?

  •  

   pokaż komentarz

   nie p!@?@$? - jak się bandyta uprze, to ZAWSZE zdobędzie broń, gorzej z praworządnym obywatelem.

   @Fenrirr: Dlatego polskie sebixy chodzą uzbrojone po zęby? A nie czekaj xDDDDD Uwielbiam ten wasz gówno argument który ora kraj w którym mieszkacie.

   Każdy ma bezproblemowy do broni czarnoprochowej, która jest tak samo zabójcza jak współczesna.

   @Bialy88: Już widze te napady z muszkietami xD Ta broń jest duża i ciężka w obsłudze to już lepiej mieć nóż niż czarnoprochowca.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy ma bezproblemowy do broni czarnoprochowej, która jest tak samo zabójcza jak współczesna

   @Bialy88: jak kojarzę jesteś policjantem. Z iloma osobami posiadającymi taką broń się spotkałeś? Ile osób paraduje z wielkim, niewygodnym, trudnym w obsłudze rewolwerem z którym co najwyżej byłoby do twarzy Clintowi Eastwoodowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Chyba nie myślisz, że powszechny dostęp do broni jak w USA, oznacza że sprzedają broń każdej osobie nawet psychicznie chorym i karanym? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88:

   A ja uważam że do karabinu do paintalla powinny być obowiązkowo dospawane obciążniki 10kg - jak chcesz sobie biegać po lasach z takim karabinem to powinieneś się trochę pomęczyć. By żyło się lepiej. Powinniśmy też zabronić sprzedawania soku z pomarańczy, niech sobie ludzie sami wyciskają - wiadomo, żeby się pomęczyli trochę

   Piękny sofizmat rozszerzenia. :D Ale to typowe próby ataku zwolenników posiadania broni. "Nożem też można zabić, zabrońmy noży kuchennych!".

   Nóż kuchenny, paintball, sok owocowy (stary, WTF?! :D) to nie to samo, co broń palna!

  •  

   pokaż komentarz

   bo tak naprawdę tylko zawodowi zabójcy bądź MAFIOZI w Polsce dysponują bronią palną

   @Trusiak: Widzę, że masz bardzo ładne zdanie o policjantach...

  •  

   pokaż komentarz

   @di-vision: A co jeżeli powiem, że sam jestem stróżem prawa i stąd moje trzeźwe spojrzenie na ten temat? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Nie wrzucam wszystkich stróżów prawa do jednego worka, ale Ty "trzeźwe spojrzenie" możesz mieć.

  •  
   k............a

   +2

   pokaż komentarz

   Gdyby miała broń...

   @cweluszko: Gdyby miała dobrego bodyguarda i szczęście... - powiązane.

  •  
   Bialy88

   -5

   pokaż komentarz

   @burns: Broń palna to tylko narzędzie. Mam wrażenie że jest jakaś powszechna choroba psychiczna, która sprawia, że ludzie są przekonani że idzie sobie taki kowalski, ojciec 2 dzieci, kochający mąż, posadził truskawki w ogródku, wyszedł do sklepu z bronią i... wychodzi przygarbiony, trzymając kurczowo broń, w oczach błysk szaleńca i szepcze do siebie "my precioussssssss".

   Noszę niemal codziennie broń, zapewniam że to tak nie wygląda. Nie czuję się też jakimś nadczłowiekiem.

   Musisz zrozumieć, że zabija człowiek a nie broń palna. Broń palna jest tylko narzędziem. Dowiedz się też, że nie tylko bronią palną można kogoś zabić - możliwości jest ogromnie wiele. Skoro więc chcesz zapobiec morderstwom, musiałbyś zabić wszystkich ludzi i problemu faktycznie by nie było. Bo obecnie to wygląda tak, jakbyś ze względu na wypadki na drodze znalazł genialny pomysł - zakazać sprzedaży Infiniti, myśląc że nie ma Infiniti=nie ma kierowców którzy powodują wypadki celowo lub nie. Absurd, nie? No a coś takiego prezentujesz.

   @klaun-szyderca: Trudny w obsłudze? Jeśli nauczyłeś się obsługiwać papier toaletowy, szczoteczkę do zębów, albo nawet kierowanie samochodem, to wsypanie miarki prochu do lufy nie powinno cię przerosnąć. Wciśnięcie przybitki i kuli, również. Odciągnięcie kurka to faktycznie większy problem, ale rok na siłowni i również dasz radę. No chyba że uważasz że każdy morderca ma IQ stokrotki, ale nie popierałbym w ciemno tej tezy.

   A tak poważnie...
   Czarnoprochowce są różne, duże i bardzo małe, mieszczące się w kieszeni. Dla kogoś kto planuje morderstwo to żaden problem, ani ją załadować, ani przenieść.

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan8800: 80% strzelanin w USA jest z udziałem broni nabytej legalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Kastety też są nielegalne, więc twierdzisz że nie ma pobić z ich użyciem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: To w takim razie powiedz mi, jak często w Polsce się słyszy o przypadkach gdzie ludzie psychicznie chorzy (bądź zdesperowani samobójcy) zabijają kogoś z broni palnej?

   Zrozumcie, że jeżeli nie ma tej broni dostępnej dla każdego - to nie ma tak wielu przypadków. Argument: Jak bandyta będzie chciał to i tak ją znajdzie jest #$%#$%#$@%, bo tak naprawdę tylko zawodowi zabójcy bądź MAFIOZI w Polsce dysponują bronią palną.

   Ile się w Polsce słyszy o nożownikach którzy latają i dźgają ludzi. Dlaczego Ci bandyci nie mają broni palnej?? BO W POLSCE wbrew pozorom zdobyć broń graniczy z naprawdę wielkim cudem.
   @Trusiak:

   Wyjaśniam.
   Broń w Polsce jest dostępna powszechnie, a zdobyć ją nie jest trudniej niż prawo jazdy.
   Ba! Możesz teraz wyjść i kupić czarnoprochowca bez żadnego pozwolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   dwa razy by się zastanowił ze świadomością, że przypadkowy przechodzień może go odstrzelić

   @Fenrirr:

   Jest pewna trudność. Na ulicy jak strzelają do siebie to nigdy nie wiesz kto jest dobry, a kto zły. Dlatego nawet mając broń nie strzelałbym, bo mógłbym postrzelić niewinną osobę i trafić do pierdla.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak Nie każdy chodzi z bronią, bo wtedy kary są większe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak:

   Ile się w Polsce słyszy o nożownikach którzy latają i dźgają ludzi. Dlaczego Ci bandyci nie mają broni palnej?? BO W POLSCE wbrew pozorom zdobyć broń graniczy z naprawdę wielkim cudem.

   Przecież w Polsce rocznie jest kilka strzelanin, dodatkowo żyjemy w czasach, gdzie broń możesz sobie zamówić totalnie bezprzypałowo np. z darkmarketu - ba, za czasów jego świetności, można było sobie zamówić nawet wóz pancerny do montażu.

  •  

   pokaż komentarz

   To w takim razie powiedz mi, jak często w Polsce się słyszy o przypadkach gdzie ludzie psychicznie chorzy (bądź zdesperowani samobójcy) zabijają kogoś z broni palnej?

   @Trusiak: To, że się o tym nie mówi nie znaczy, że problem nie istnieje. To tak jak z samobójstwami. Nic się o nich nie mówi a to prawdziwa plaga.
   http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/bron/bron-przestepstwa/50844,Przestepstwa-przy-uzyciu-broni.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: jakiś link? Bo np jak była jedna strzelanina w szkole to idiota ukradł matce broń. Więc broń była była kupiona legalnie ale używana już nielegalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Kazdy mężczyzna ma przy sobie narzędzie gwałtu, czy należy obciąć penisy facetom? Ten sam tok rozumowania.

  •  

   pokaż komentarz

   BO W POLSCE wbrew pozorom zdobyć broń graniczy z naprawdę wielkim cudem.
   @Trusiak nie , az tak ciezko nie jest zdobyc do celow kolekcjonerskich, wymaga to pol roku roboty, ale jest czasochlonne i dosyc kosztowne. Niemozliwe to jest w Wielkiej Brytanii.
   Chodzi o to zeby skrocic ten proces i zmarginalizowac jego koszty a nie kilka tysiecy wydawac na niewiadomo co.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1: Broń palna do kupienia w sklepie na dowód, tylko ładowanie wymaga więcej kroków niż obecne. Nabite chyba też możesz bezpiecznie przenosić, oddać kilka strzałów i zmienić bębenek.
   Powiem ci więcej: materiały wybuchowe też bez problemu zrobisz z powszechnie dostępnych produktów.

   A noże?... ło panie bandyci tym zabijajo!!ZAKAZAĆ!

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt tak, jak umiesz obsluzyc komputer to czarnoprochowca tez

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ja uwielbiam takie gowno-dyskusje.
   1. @KochanekAdmina polskie sebiksy nie mają broni właśnie dlatego, że są rzeczonymi sebiksami.
   2. Polskie sebiksy nie używają broni do wlaman/napadów bo tak jak powiedział @JemMandarynke najzwyczajniej im się to nie opłaca. W razie ewentualnego wykrycia taki mariuszek pójdzie siedzieć nie na 2 lata a 10.
   3. To już jest moje osobiste zdanie, ale chyba trzeba przeżyć cały swój żywot w piwnicy aby nie mieć możliwości dostępu do tak nielegalnych rzeczy. Oczywiście, zależnie od miejsca zamieszkania jest to łatwiejsze lub trudniejsze ale NA PEWNO do zrobienia.
   4. Polskiemu sebkowi myślę że jest jeszcze łatwiej bo praktycznie każdy z nich ma "znajomego który ma znajomego" który siedział w więzieniu za broń albo jakieś powiązania. Wbrew pozorom oni wcale nie są takimi półgłówkami, gdyby byli głupi to właśnie lataliby z bronią przy dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pegos: Skoro ukradł matce broń, to broń była z nielegalnego źródła - kradzieży.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Popieram to co piszesz. Wszyscy zwolennicy posiadania broni to gnębione wymoczki popychane w szkole na przerwie od zawsze co chciałyby odwrócić teraz sytuacje i mając giwere legalnie w kieszeni patrzyć na "większych" na ulicy i myśleć sobie "no co qwa no co??!! " mam giwere za pazuchą to go odstrzele w obronie własnej i dam upust swoim frustracjom.
   2. Jak tak łatwo zdobyć broń to gdzie ją zdobędziecie? pójdziecie do znajomego dilera od trawki i go zapytacie? skąd wiesz czy dadzą ci gnata z którego już kogoś odwalili i jesteś zabójcą zanim jeszcze zabiłeś wystarczy że masz go przy sobie. Sprzedadzą wam te pistolety jak sobie załatwicie wezmą pieniądze ale wam tych pistoletów nie przywiozą i tyle .
   3. Posiadanie i dostęp do broni to policjant który podchodzi do każdej interwencji wie że ty możesz mieć broń i tylko od jego nerwów zależy czy będziesz miał "samobójstwo przez policjanta" czy nie. Nawet jak chodzi o picie piwa w parku siegniesz po cos do kieszeni raptownie i cie odwalą albo dostaniesz rykoszetem jako przechodzień.
   4. Jak chcesz mieć dostęp do broni powszechny to musisz wychowac całe pokolenie w dostępie do broni tj. edukacja od podstawówki i za 20 lat wprowadzisz bo teraz to będzie tak że każdy sobie kupi gnata jak nowy telefon i na wiecach radia maryja będziesz miał 80% babć z giwerami tak samo w autobusach ktoś sie zacznie szarpać i pół autobusu wyciągnie giwery bo przecież kupiła na raty to musi użyć ale źle jej sie odbezpieczyłi ktoś zginął no ona nie wiedziałą chciała tylko pomóc ale sie stałą tragedia .

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego polskie sebixy chodzą uzbrojone po zęby?

   @KochanekAdmina: No bo chodzą, tylko, ze w noże i maczety. Co jest dużo praktyczniejsze w zasadzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaper1: Głupi argument, bo obok nas są Niemcy, gdzie na 100 obywateli jest 30 sztuk broni (a nie 1) i też nie dochodzi do masakr.

  •  

   pokaż komentarz

   @cweluszko: "gdyby miałą broń"
   Wtedy oczywiście przewidziałaby sytuacje, ze ktos ją postrzeli i pierwsza by to zrobiła. Co za idiotyzm.
   Moze wlasnie, gdyby broń w tym kraju nie byłaby łatwo dostępna, to Christine nadal by żyła. W Ameryca napady z użyciem broni są na porządku dziennym. A zawsze przewage ma ten, ktory atakuje pierwszy. Zanim sięgniesz po broń(o ile sprawca ci na to pozwoli) mozesz zarobić pare kulek. Dlatego nie jestem zwolennikiem legalizacji broni

  •  

   pokaż komentarz

   @fervi: pewnie, że glupi. Mój treść mojej myśli zaczyna się od "wyjaśniam"...reszta, to cytat.

  •  

   pokaż komentarz

   @LowcaZMroku: @dnasstorm: @ruszka:

   Wyrobienie pozwolenia na broń zajęło mi prawie rok. W między czasie przechodziłem szeregi testów psychologicznych, w moim domu kilkukrotnie pojawiali się ludzie którzy sprawdzali w jakich warunkach trzymana jest broń pomimo zawodu, jaki wykonuje. Prócz czasu i pieniędzy aby wyrobic broń, potrzebna jest również znajomość prawa od strony jej używania. Te wszystkie skomplikowane procedury są właśnie po to, aby zwykły "skoroświt" który straszy ludzi po alkoholu rozbitą butelką, nie robił tego wymachując bronią palną. Naprawdę, jeżeli macie ochote i jesteście w pełni poczytalnymi oraz rozsądnymi osobami - broń dostaniecie. Co wam szkodzi na przeszkodzie zacząć kurs?
   Państwo wam nie uniemożliwia dostępu do broni, państwo jedynie pilnuje aby było jej jak najmniej w rękach niepożądanych osób - bo uwierzcie mi, bezpieczniej i łatwiej jest utrudnić ludziom jej posiadanie, niż dać ją kompletnie wszystkim.

   Nie obrażając nikogo, sami dobrze wiemy w jakim kraju żyjemy. Być może w idealnym przypadku, idea podwyższonego bezpieczeństwa z racji powszechnego dostępu do broni by się sprawdziła - ale tylko tam, gdzie ogólny odsetek przestępstw jest naprawdę niski.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wariat się uweźmie na jedną osobę, to szanse są raczej marne...

   @Falcon: Jak się wariat uweźmie to nawet gołymi rękami zabije. Na to nie ma lekarstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Noszę niemal codziennie broń, zapewniam że to tak nie wygląda. Nie czuję się też jakimś nadczłowiekiem.

   Musisz zrozumieć, że zabija człowiek a nie broń palna. Broń palna jest tylko narzędziem

   @Bialy88: to inaczej, wolisz stan obecny - tj. podczas czynności ryzyko, że ktoś ma broń jest małe (z czego znakomita większość to broń legalna w rękach osób sprawdzonych), a że jej użyje jest praktycznie zerowe? czy wolałbyś sytuację w której 1/3 osób ma broń (w tym część nielegalną), a ryzyko użycia przeciwko Tobie byłoby znaczące.

   tak, jak umiesz obsluzyc komputer to czarnoprochowca tez
   @LowcaZMroku: wygoda użycia trochę inna

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Jest dużo prawdy w tym co piszesz, ale ludzie będą się upierać, że dostęp do broni w USA nie na wpływu na zabójstwa tą bronią, owszem ma i to wielki, to jest koszt wyboru, albo dajemy wolność jednostce albo ją ograniczamy, wolność w tym wypadku to dostęp do broni, sama dostępność broni powoduje wzrost śmiertelności z tego powodu, rosną wypadki, rosną użycia, bo akurat ktoś się kłócił i miał pod rękę broń palną.

   Ale daje to możliwość jednostce skutecznie się obronić.

  •  

   pokaż komentarz

   To w takim razie powiedz mi, jak często w Polsce się słyszy o przypadkach gdzie ludzie psychicznie chorzy (bądź zdesperowani samobójcy) zabijają kogoś z broni palnej?

   Zrozumcie, że jeżeli nie ma tej broni dostępnej dla każdego

   @Trusiak:
   Broń czarnoprochowa jest legalna w Polsce i dostępna dla każdego.
   Dajesz trzy przykłady, w których ktoś w ostatnich kilkudziesięciu latach zastrzelił kogoś w Polsce z czarnoprochowca, i wygrałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt
   po 1 skad informacja ze 1/3 osob bedzie miala bron? Mysle ze wzrost bedzie o wiele mniejszy, bo nie kazdy chce / czuje potrzebe miec bron.
   Po 2 Jezeli zmniejszy sie tylko papierologia i koszty, a nie skutecznosc metod uprawniajacych do posiadania broni to dalej beda je mieli tylko sprawdzeni obywatele. Tyle ze to i tak gowno daje bo to ze ktos wydaje sie byc normlny nie zmavzy ze jest (Kajetan)
   Jak to znaczące ryzyko? Normalne ze jeżeli mamy wiecej broni to i zwieksza sie ilosc incydentow , tyle ze spoleczenstwo ktore rezygnuje z wolnosci na rzecz bezpieczenstwa nie bedzie mialo ani jednego ani drugiego. W Wielkiej Brytanii byl glosny przypadek masakry w szkole jakos w latach 90, facet mial legalną broń. Prawda jest taka ze jak ktos zaplanuje masakre to praktycznie nic go nie powstrzyma bo wybierze miejsce gdzie ludzie najprawdopodobniej nie beda mieli broni, a restrykcje w dostepie do niej dla zwyklyvch obywateli prowadza do tego ze odbiera sie podstawowe prawo do samoobrony i ochrony zycia swojego i bliskich.

   Btw. No wygoda to napewno

  •  
   Bialy88

   -6

   pokaż komentarz

   @megawatt: Dla mnie, jako policjanta, najlepsza sytuacja jest gdy ludzie mają broń. Przestępca gdy chce, i tak ją ma, bo ma wyj#!%ne na prawo - jakby nie patrzeć taka jest definicja przestępcy, że ma wyj#!%ne na prawo, więc próba prawnego ograniczenia mu dostępności do broni jest idiotyczna. To normalni, uczciwi obywatele mają ograniczony dostęp, bo się stosują do prawa. Nie mogę być wszędzie, więc jako policjant, jako człowiek, jako przyszły mąż i rodzic wolę żeby ludzie mieli prawo i możliwość realnej obrony. Nie muszą z tego korzystać, ale skrajnie niehumanitarnym i okrutnym jest pozwalanie na sytuację, w której przestępca jak chce to broń ma, a zwykły obywatel ma pod górkę.

   PS. Broń to droga sprawa, wątpię żeby wzrost posiadaczy był jakiś pokaźny.

  •  

   pokaż komentarz

   @cweluszko: Kolejny atak prawicowego ekstremisty ?

  •  

   pokaż komentarz

   Wszyscy zwolennicy posiadania broni to gnębione wymoczki popychane w szkole na przerwie od zawsze co chciałyby odwrócić teraz sytuacje i mając giwere legalnie w kieszeni patrzyć na "większych" na ulicy i myśleć sobie "no co qwa no co??!! " mam giwere za pazuchą to go odstrzele w obronie własnej i dam upust swoim frustracjom.

   @TOMTOM11: xDDD p

   p%@!#@$isz jak potłuczony. Jakoś w moim domu od wielu lat jest broń palna (dubeltówka ojca który jest myśliwym) i jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby wystrzelać sebixów i karyny którzy mi grozili i szkalowali od ciot cip i pedałów (sąsiedzi z piekła rodem).

   Od paru lat mam w domu turecką wiatrówkę, hatsan stg i jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby strzelać do zwierząt.

   Wiec mylisz się - broń palna to narzędzie obrony dla odpowiedzialnych ludzi. Ludzie nieodpowiedzialni, niedojrzali psychicznie i emocjonalnie NIGDY nie powinni mieć dostępu do broni palnej.

   Ja sam jestem zwolennikiem liberalizacji prawa dla broni palnej, bo wiem, że sebixów i karyny po prostu nie będzie stać na zakup takiej broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: o, właśnie się dowiedziałem, że mogę mieć legalnie śmiercionośną broń czarnoprochową. Gdybym spytał pierwsze 100 osób które napotkam od teraz, podejrzewam, że 99 by nie wiedziało tak jak ja. Taka jest świadomość społeczna że mogą mieć broń, czyli praktycznie żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Autorze tego komentarza - słusznie zauważasz, że mniejsza ilość broni "w obiegu" w miarę proporcjonalnie zmniejsza ilość przestępstw z jej użyciem (mowa o narzędziu), ale nie zauważasz rzeczy fundamentalnej - nie zmienia samej ilości przestępstw. Nie istnieje korelacja mówiąca o tym, że im więcej broni w obiegu, tym więcej przestępstw - przestępstw jest tyle samo (lub jak pokazują liczne statystyki mniej - wystarczy prześledzić dowolne dane dowolnego kraju), tylko więcej z nich jest dokonywanych z użyciem broni (a nie z.. maczetą, czy nożem). Ten argument może zostać bardzo łatwo obalony - jeżeli w danej społeczności 100% osób będzie miało broń palną - każde dowolne przestępstwo będzie dokonywane przy jej użyciu (czy to napad, czy kradzież, czy gwałt etc.), jeżeli w danej społeczności nikt nie ma broni palnej - każde dowolne przestępstwo będzie dokonywane przy użyciu narzędziu alternatywnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @cweluszko: jak to sie nazywa false flag - psowiecili ja dla hillary żeby młaodzi voters byli anti-gun

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Tak, jedyna różnica to ilość możliwych strzałów. Z czarnoprochowej można oddać tylko sześć strzałów, jeden po drugim, a następnie trzeba dokonać uciążliwego przeładowania. Sześć kul nie wystarczy potencjalnemu mordercy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Czyli jak terroryści zaatakują np. w teatrze w Warszawie i zabija 100 Polaków to lepiej niz dać dostęp do broni? Takto by zastrzelili terrorystów.

   RozumieszZ

  •  

   pokaż komentarz

   @Mistralx: No i bardzo słusznie mówisz! Jedyne co nam pozostało, to kwestia czy rodzaj broni wpłynie na ilość przestępstw - oczywiście że tak!
   Broń palna daje możliwość swobody. Zabicie, albo zranienie kogoś za pomocą broni palnej jest znacznie łatwiejsze i nie naraża bezpośrednio napastnika (w przeciwieństwie do dokonania przestępstwa za pomocą broni białej).

   W dodatku teraz, gdy służby porządkowe są jedynymi prawnymi posiadaczami tejże broni (poza osobami z zezwoleniami), mimo wszystko budzi respekt i daje do myślenia ludziom którzy zamierzają popełnić jakiekolwiek przestępstwo.

   Po drugie. Ile jest wypadków z bronią palną o których powszechnie się nie mówi w USA? Po to odwiedzają mnie raz na jakiś czas funkcjonariusze, aby sprawdzać czy należycie przechowuje broń - aby moje dziecko czy ktoś nieporządany nie wpadł w jej posiadanie i nie zrobił sobie / komuś krzywdy. Chyba nie zdziwi was to jak powiem, że zranienie za pomocą broni palnej jest zarówno mocniejsze jak i częstsze w przeciwieństwie do noża.

   Jakiś zdemoralizowany chłopak chce napaść na przykładowy sklep. Teraz ma do dyspozycji broń białą - nie zamierza zrobić nikomu krzywdy, ale chce postraszyć ludzi aby oddali mu szybko swoje dobra. W przypadku gdy i on i sprzedawca ma do dyspozycji broń gdzieś niedaleko siebie - prawdopodobieństwo rozpętania strzelaniny w wyniku której oni ucierpią, bądź nie daj boże ucierpi ktoś postronny jest znacznie wyższe, niż w przypadku gdyby oboje mieli przy sobie noże.
   Wiem że to co teraz powiem to nie reguła, ale tłumaczyli nam to wielokrotnie że gdy i ja i ty masz broń, a ja na Ciebie napadam - to prawie zawsze któraś z broni pójdzie w ruch. Ty będziesz chciał się obronić, a ja będę chciał coś wyłudzić. Będziesz czuł się pewniej, więc użyjesz tej broni tym samym prowokując mnie do działania. Ktoś ucierpi, albo w najlepszym wypadku ja - bo zdążysz mnie postrzelić, albo ty - bo to ja będę miał szybszy refleks i wyczuje co miałeś na myśli. Efekt? Zamiast zwykłej kradzieży jest albo śmierć na miejscu, albo kalectwo.

   Nie mówie że to jest czymś złym, bo broń boże prawo do obrony ma każdy. Natomiast w większości przypadków podczas incydentów, albo jedna ze stron przekracza granice obrony koniecznej, albo druga decyduje się jednak na strzał.
   Nożem zrobić komuś krzywde jest trudniej, bo przestępca nie wie czy to ty nie będziesz miał lepszego refleksu i nie unikniesz ciosy po czym go obezwładnisz. Broń za to daje przewage temu, kto pierwszy ją wyciąga - a ZAWSZE tym pierwszym jest przestępca.

   O przestępcach miałem na myśli złodziejów, a także osób pod wpływem środków odrzucających którzy szukają wrażeń.
   Bo jeżeli trafimy na seryjnego zabójce, no to nie oszukujmy się - mało kiedy cokolwiek jest w stanie nam pomóc. Natomiast w naszym kraju takie przypadki to ogromna rzadkość i rząd nie chce ponad wszystko ryzykować.

  •  

   pokaż komentarz

   Z czarnoprochowej można oddać tylko sześć strzałów, jeden po drugim, a następnie trzeba dokonać uciążliwego przeładowania.

   @AnilorakGoldini: jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa przenoszenia i pewności że wystrzeli

  •  

   pokaż komentarz

   po prostu dłuższy czas ładowania

   @Bialy88: zmiana bębenka to kilka sekund.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Nie ma. Możesz mieć nabity rewolwer ze zdjętymi spłonkami. Nie wystrzeli, a założenie spłonek zajmuje ok 10 sekund.

  •  

   pokaż komentarz

   Zrozumcie, że jeżeli nie ma tej broni dostępnej dla każdego - to nie ma tak wielu przypadków. Argument: Jak bandyta będzie chciał to i tak ją znajdzie jest #$%#$%#$@%, bo tak naprawdę tylko zawodowi zabójcy bądź MAFIOZI w Polsce dysponują bronią palną.

   @Trusiak: Normalnie na bazarku można broń kupić tylko trzeba wiedzieć do kogo uderzyć, powiedziałbym coś więcej ale p!$%??#ić konfitury z wypoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: to użyłby noża, albo zbudował bombę. To nie broń zabija tylko człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: co Ty gadasz??? Serio wiesz co zrobi przestepca mniejszego kalibru???? Wlasnie taka jest dyskusja z tymi co strasznie chca dostep do broni - w dupie byli i gowno widzieli. Sorry za brzydkie slowa

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: Skąd będziesz wiedział do kogo strzelać? Na 100 osób nawet niech 10 wyciągnie broń i co wtedy?

  •  
   P..............n

   0

   pokaż komentarz

   @pawel_187:

   Na 100 osób nawet niech 10 wyciągnie broń i co wtedy?

   Przytłaczająca większość ludzi zesra się ze strachu, wpadnie w panikę, dostanie drżenia rąk albo po prostu będzie chciała znaleźć się jak najdalej. Napastnik nie przychodzi, nie mówi Dzień dobry. Proszę państwa, zaraz będę do państwa strzelał. Wyciągnijcie broń, odbezpieczcie ją, abyście mieli większe szanse. Życzę państwu powodzenia.
   Dalej, nawet jeśli ktoś zap%$@?!%a codziennie na strzelnicę, prawdopodobnie nie będzie w stanie użyć swojego Colta. Dlatego żołnierzom robi się specjalne szkolenia, w których symuluje się sytuacje stresowe. I w tych szkoleniach żołnierz musi brać udział regularnie przez lata.

   Wiem, że to wiesz. Piszę dla innych ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @Fenrirr: No tak, w takiej Australii np. Kałach kosztuje ~40 000 dolarów na czarnym rynku.

   Nie każdego przestępcę stać na taką broń. Myślę również, że nie ukradnie jej od gości, którzy nielegalnie sprzedają broń nie mając do dyspozycji np. czołgu;]

   Przykład z Kałachem skrajny, ale obrazowy..

  •  
   NormanCroucher

   0

   pokaż komentarz

   @Bialy88:

   Każdy ma bezproblemowy do broni czarnoprochowej, która jest tak samo zabójcza jak współczesna. O ilu przypadkach morderstw z użyciem tej broni słyszałeś?

   Lepsze pytanie to: "Ile osób o tej możliwości w ogóle wie?" Nie każdy siedzi na wykopie czy profilu buraczka cebulaczka.

  •  

   pokaż komentarz

   @NormanCroucher: Pytanie jest mylące - większość ludzi w ogóle się nie interesuje bronią, stąd wiedza o aspektach prawnych nie jest im potrzebna. Poprawne pytanie by brzmiało, ile osób chcących kupić jakąś broń, interesujący się bronią "bez pozwoleń" itp wiedzą o czarnoprochowcach? Tu odsetek będzie ogromny, bo każdy kto się tematem zainteresuje wpadnie na temat czarnoprochowców. Ba, wystarczy że zacznie przeglądać allegro lub internetowe sklepy z bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   bo tak naprawdę tylko zawodowi zabójcy bądź MAFIOZI w Polsce dysponują bronią palną.

   @Trusiak: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  
   NormanCroucher

   0

   pokaż komentarz

   @Bialy88:

   Pytanie jest mylące - większość ludzi w ogóle się nie interesuje bronią, stąd wiedza o aspektach prawnych nie jest im potrzebna. Poprawne pytanie by brzmiało, ile osób chcących kupić jakąś broń, interesujący się bronią "bez pozwoleń" itp wiedzą o czarnoprochowcach? Tu odsetek będzie ogromny, bo każdy kto się tematem zainteresuje wpadnie na temat czarnoprochowców. Ba, wystarczy że zacznie przeglądać allegro lub internetowe sklepy z bronią.

   Ciekawe podejście, ale interesowanie się i chęć kupienia broni nie jest kwestią zero-jedynkową.
   Wielu ludzi w ogóle nie interesuje się samochodami a jednak takowy ma lub chce kupić. Gdyby auta były nielegalne, ale istniałoby pewne obejście pozwalające na zakup starszych modeli, to zdecydowaliby się na to tylko ci obeznani w temacie, jednakże wraz z upowszechnieniem się normalnych aut dla wszystkich, liczba zainteresowanych wzrasta.
   Z bronią jest podobnie. Broń czarnoprochowa tak jak mówisz znana jest tylko w kręgu ludzi zainteresowanych i tacy rzeczywiście mogą chcieć taką broń kupić. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal mamy ogromną rzeszę ludzi którzy kupiliby normalną broń w sklepie gdyby mieli taką możliwość a obejścia z czarnoprochowcami zwyczajnie nie znają.

  •  

   pokaż komentarz

   @NormanCroucher: Samochód to zły przykład, bo to akurat narzędzie które jest w bardzo specyficzny sposób potrzebne na co dzień. Jeśli ktoś lubi komunikację miejską bo ma dobre połączenia, to fajnie, ale ja raz że bym tego nie zniósł, to w dodatku chyba bym zrezygnował z powrotów z pracy i zamieszkał na jednostce.

   Broń dzisiaj jest w zasadzie dla pasjonatów, ludzi którzy ją chcą, ale niekoniecznie potrzebują - zakładam że mało jest ludzi w naszej cywilizacji, którzy potrzebują broni by codziennie upolować zwierzynę, by przeżyć. Tak więc konieczność posiadania odpadła, zostało za to czyste hobby.

   Takich "pasjonatów z przypadku" byłoby raczej mało - zobaczyliby cenę broni, zobaczyliby cenę amunicji, pojechaliby kilka razy na strzelnicę i by im się odechciało. To hobby wyjątkowo kosztowne i nie dające na sobie zarobić, chyba że sam założysz sklep.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trusiak: Wydaje mi się raczej, że ludzie którzy handlują bronią w Polsce (a są tacy na pewno, w każdym kraju są) uważają na to, do kogo ta broń trafia. Nikt nie chce narobić sobie burdelu pod dupskiem, tylko chce żeby interes się dalej kręcił ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel_187: Na 100 osob niech 95 wyciagnie bron i strzela do terrorystow. Skad bede wiedzial? No k#%!a co za pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: No dobre pytanie, bo niekoniecznie zobaczysz terrorystę, tylko kilka osób z wyciągniętą bronią (nawet jeśli 100\100 miałoby broń to mało kto ją wyciągnie, ba większość zacznie uciekać. Panika to się nazywa) i skąd masz pewność który z nich jest zamachowcem?

 •  

  pokaż komentarz

  Ja pierdziele ten świat schodzi na psy !! Zastrzelić taką fajną dziewczynę, oglądam jej filmy już od jakichś 6 lat (genialna wokalistka), a teraz taka informacja. [*]

 •  

  pokaż komentarz

  Nie chciałbym umrzeć znany jako "uczestnik programu".