•  

  pokaż komentarz

  Zdaje się jakoś niedługo mają przyjechać koncertować do polski znowu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Sorki chłopaki, może trochę Wam zepsuję narodową dumę, której tak usilnie wszyscy zawsze pragniemy, ale jak dla mnie Sabaton robi się już trochę nudny. Nagrali jedną fajną piosenkę z potrzeby serca o Polakach i to było bardzo miłe, ale tak szczerze - nie odnosicie wrażenia, że wszystkie kolejne są już trochę "pod publiczkę", po tym, jak zobaczyli, że dzięki temu można się nieźle wypromować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: Pewnie że pod publiczkę. Po za tym śmieszne jest by szwedzka kapela śpiewała o historii polaków, w dodatku tak pretensjonalnie. Ten tekst równie dobrze by mógł napisać gimnazjalista przeglądając podręcznik. Muzycznie jest też średnio, kilka riffów wałkowanych przez miliony heavy/power metalowych kapel i "epicki" wokal. Taka papka dla nie potrzebujących wiele "metaliksów" z niby ambitnymi słowami. Ładnie, przyjemne, melodyjne i poprawne ideologicznie, byle by jak najmniej myśleć. Fast Food dla metalowych mas. Naprawdę, na naszej scenie mamy kilka lepszych patriotycznych zespołów, jak chociażby Lao Che z płytą "Powstanie Warszawskie", Forteca, czy kilka kawałków ze sceny RAC (i nie mam tu na mysli ideologi NS). Kawałek 40:1 jakoś znosiłem, ale to jest niesłuchalne dla mnie.

  •  
   s.....4

   +8

   pokaż komentarz

   @Murinio: Myśle, że to jest problem polaków, wszędzie doszukują się teorii spiskowych i ciągle narzekają. Równie dobrze można by było osądzić 5590192123 zespołów ze a to nagrali piosenki to filmow/imprez sportowych/na lato/swieta tylko dlatego by się wylansować 1 utworem ... Nie podoba ci się piosenka to trudno, a nawet jeśli zrobili to pod publikę to co źle? fajny kawałek, troszkę prawdy historycznej przytacza, więc ja nic do tego nie mam. Jedni wolą nowe piosenki poznawać i doceniać a drudzy słuchać cała zimę last Christmas;)

  •  

   pokaż komentarz

   Ja również podzielam wasze zdanie. Już kiedyś pisałem, że nie można jednego utworu dotyczącego Polski traktować w kategoriach wychwalania naszych żołnierzy. Wszystkie płyty podejmują tematykę wojenną i opisują wydarzenia historyczne. Pojawiają się m.in. utwory o Monte Casino, Stalingradzie, Talvisocie, bitwie pod Prokhorovką i chociażby o 7. Dywizji Pancernej Erwina Rommela ("Wehrmacht's pride").

   a tak dodatkowo, francuski zespół Varsovie o powstaniu:
   http://www.youtube.com/watch?v=JZn6jRM8_zU

  •  

   pokaż komentarz

   @moonpain: wcale nie musi być ambitnie , żeby było fajnie .sabaton to klasyczna metalowa kapela bez udziwnień. kawałek jest niezły i nie pod publiczkę bo jak już zostało powiedziane wojna to jest ich stała tematyka. akurat teraz nagrali coś o powstaniu warszawskim więc nie dziwi mnie , że znaleźli się na wykopie.

   Btw. Inna metalowa kapela (również ze szwecji) nagrała kawałek o powstaniu. pewnie mało komu się spodoba bo to black metal ale warto wiedzieć , że coś takiego jest . dodałem do powiązanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: Ogolnie ten utwór ma w sobie coś takiego, że czuje się, iż został stworzony na siłę. Refren nawet okej ale reszta jakaś taka pusta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xuma:

   Cały utwór muzycznie jest bardzo wtórny ! Strukturą na dobrą sprawę nieznacznie się rożni od 40:1

  •  

   pokaż komentarz

   @goldwyn: Tak, tylko jestem ciekaw czy inne nacje o których bohaterstwie żołnierzy śpiewają, jarają się tym tak bardzo jak Polacy. Jak ktoś niżej napisał, łatwo jest zadowolić nasz patriotyzm, szkoda tylko że na co dzień większość z nas ma go głęboko w dupie ;]

   A Marduka jak najbardziej lubię i cenię, może nie uważam za wybitnych przedstawicieli gatunku, ale kawałek jest faktycznie jednym z lepszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @moonpain: Sabaton poszedł jak widać za ciosem. Tekst według mnie taki średni... Muzyka zresztą też, ale każdy co innego lubi.
   Jeśli chodzi o to wydarzenie, to zdecydowanie "Powstanie Warszawskie" Lao Che. Nie jest to po prostu opowiedziana historia powstania. Wydarzenia przedstawione są z perspektywy samych powstańców i bardzo wyraźnie wyeksponowane są ich uczucia. Czuć ten cały dramat. Pierwsze przesłuchania to był dla mnie szok, zresztą jest to cały czas jedna z płyt, których nie słucham obojętnie. Mocna rzecz i moc ta nie pochodzi z samej muzyki, a właśnie z tekstów, gdzie w dużej mierze przytaczane są prawdziwe słowa powstańców.
   Krótko mówiąc, w moich oczach Sabaton nie przeskoczył wysoko postawionej poprzeczki.

  •  
   w.......s

   +1

   pokaż komentarz

   @szpec84: Ale dlaczego słuchacze metalu często krytykują, że muzyka pop jest robiona właśnie pod publikę, skoro im samym w ich własnej muzyce to nie przeszkadza?

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers:
   Kto narzeka ten narzeka, kwetia gustu - po prostu woli się jedno brzmienie od drugiego, a taka mainstreamowa wersja metalu też jest potrzebna - w końcu nie zawsze czlowiek się wsłuch$#e w każda nutkę dostając orgazmu na dźwięk refrenu tylko czasem trzeba posiedziec na wykopie z jakąś miłą melodią w tle - tyle.
   Przynajmniej się dowiedziałem, że nowa plyta wychodzi. A, żebym nie zapomniał - ten kawałek jest słaby, zbyt "to juz było" nawet jak na epic power imba metal

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers: myślisz że sabaton nie ma piosenek o innych bitwach ?? 2 piosenki na około 40 ma o polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Niezłe określenie, "piosenka"... No ale cóż.
  Co to panów powyżej, parę informacji w skrócie. Release party nowego albumu zahaczy o Polskę. 14 maja, Katowice, Klub Kultowa, gościem będzie Daniel Mÿhr, impreza darmowa. Dzień później, 15 maja, Pär Sundström w Warszawie, Klub Crank, 10zł.
  Zespół podczas tour 2010 w Polsce zobaczymy:
  08.11.10 Krakow, Klub Studio
  10.11.10 Katowice, Mega Club
  11.11.10 Lodz, Klub Dekompresja
  12.11.10 Rzeszow, Klub Pod Palma
  A do wykopywanego utworu w Warszawie jest właśnie kręcony klip promujący nadchodzący album Coat of Arms. Dziękuję, dobranoc.

 •  

  pokaż komentarz

  Też tak macie wchodząc na konto Crusadera na YT komunikat 'Ten kanał nie jest dostępny w Twoim kraju."?

 •  

  pokaż komentarz

  Sabaton stał się bardzo popularny w Polsce, mimo wszystko było to zaskoczeniem dla mnie. Sam znałem go wcześniej, tak jak i wiele lepszych i gorszych powermetalowych kapel, ale nie sądziłem, żeby się wybił, a tu proszę 5 koncertów w tym roku u nas. Polakom wystarczy połechtać dumę narodową, w sumie to nie mam nikomu tego za złe, fajna jest atmosfera na koncertach, można sobie pośpiewać (szczególnie jak się coś golnie). Przeczuwałem, że na nowym albumie będzie jakiś kawałek o Polakach znowu, chociaż niezbyt jest wybitny, to ja i tak się cieszę, że metal się popularyzuje u nas, zawsze otwiera to furtkę do dalszego poznania :)