•  

  pokaż komentarz

  -Ad 2k17
  -polacy nadal w szoku, że adwokat wypelnia swoje obowiązki i dba o dobro swojego klienta

  Aha.

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake: no jak mogo przeciez to złodzieje so odrazu do sztumu <nosaczfejs.png>

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake: dbanie o dobro klienta ok, ale to że taka sytuacja jest możliwa pokazuje słabość systemu, który przecież nie może zostać zmieniony bo jest wspaniały i sprawiedliwy a sprawy w sądzie wg. sędziów wcale nie są przewlekłe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciężko oskarżać kogoś że wykorzystuje wszystkie możliwości obrony ale to jest obstrukcja procesowa, która nie ma nic wspolnego z zasada sprawiedliwego procesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamelot: stwierdzenie, że coś jest obstrukcją procesową nic nie zmienia. Jeżeli procedura mówi: wniosek X musisz rozpoznać, a potem przysługuje na niego zażalenie, to złożenie 50 takich wniosków jest obstrukcją i nic z tego nie wynika, bo sąd je musi rozpatrywać.

   Sędziowie są przeciwko zmianom procedur? Żadne nie są proponowane, więc nie ma przeciwko czemu być.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5:Przeciez ja to wiem że jest procedura i musi rozpoznac. Ale serio uwazasz ze to normalne ze 50 takich samych wnioskow sad musi rozpoznawac ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamelot: no nie jest to normalne. Gdzie propozycje zmian w tym zakresie? Czekam i zaręczam, że sędziowie takich zmian nie zanegują.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciężko oskarżać kogoś że wykorzystuje wszystkie możliwości obrony ale to jest obstrukcja procesowa, która nie ma nic wspolnego z zasada sprawiedliwego procesu.

   @Kamelot: jak to kurde nie? a jakby jakiegoś losowego kowalskiego sądzono i on chwytał sie takich rzeczy to było by git, bo to tylko kowalski? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   czyli co? sprawiedliwy proces to taki w którym 'bogatych' z miejsca sie up#?#$!$a w imie jakiejś dziwnej społecznej sprawiedliwości, bo kradli dużo, a bidulków-szaraczków faworyzuje bo robili inne przekręty o mniejszej wartości? nie słońce. wszyscy są równi wobec prawa, a ta równość opiera się między innymi w możliwości obrony, w granicach której bohaterowie artykułu działają, to żadna 'systemowa słabość' o której tak ochoczo pod publiczkę p@#!@$%ą pismaki, tylko zwyczajne uprawnienie które przysługuje zarówno mi, jak i tobie, kowalskiemu, nowakowi, czy innemu iksińskiemu.

   ba, o ile wypowiadał się skład orzekający- na miejscu mecenasów po ukazaniu się tego tekstu z@?!#@%łbym sąd o jego wyłączenie, bo jednoznacznie widać, że jego członkowie są stronniczy i liczą na to, że komuś z pozwanych -bądź ich pełnomocnikom- powinie się noga i w tym przypadku o jakiejkolwiek sprawiedliwości mówić nie można.

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake: nie odbieram nikomu prawa do obrony o czym ty piszesz w ogole. Jakie sa cele procesu ? Głównie chodzi o ustalenie tego co sie wydarzylo i wymierzenie ewentualnej kary/uniewinnienie. To o czym piszesz to zle pojmowane prawo do sprawiedliwego procesu. Składanie miliona wnioskow o tej samej tresci - jaki jest cel ? Uniemozliwienie przeprowadzenia procesu, a nie udowodnienie swojej niewinnosci. Dlatego system powinien byc gotowy na takie, oczywiste przeciez, sytuacje. Nie jest to niewykonalne przeciez. Oczywiscie - osoba ktora sie broni, trudno zeby nie wykorzystywala wszystkich niedoskonalosci systemu, ale takie sytuacje nie powinny sie zdarzac i tyle, nie ma to nic wspolnego z bogactwem szaractwem i reszta twojej wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jokefake: adwokat ma w etyce zawodowej i ustawie (a także w ślubowaniu) obowiązek stania na straży praworządności oraz niezależności (szczególnie od klienta) w doradztwie prawnym. Nie może działać co prawda na szkodę klienta, ale świadome powodowanie obstrukcji procesu gównownioskami stanowi poważne uchybienie dyscyplinarne.

   więc adwokat to nie jest cyngiel klienta, tylko urzędnik wymiaru sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamelot: sady nie sa o ustanawiania prawa tylko od jego respektowania. Pretensje prosze do bandy na wiejskiej

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko spoko. Byli pod protekcją Tuska i WSI-Komorowskiego, więc włos im z głowy nie spadnie. Janda w akompaniamencie bandziorów z Kodu już przygotowuje pikietę w Lublinie. Lemingi hops i już jadą tarzać się po ziemi przed sądem: "nie damy sobie zabrać nam demokracji!".

 •  

  pokaż komentarz

  PiS miał na początku kadencji moment, w którym na fali poparcia dla reformy sądownictwa mógł uprościć procedury, tj. np. ograniczyć niektóre prawa oskarżonych, ograniczyć kognicję sądów w ogóle itp. Ale zajął się wojowaniem z sędziami. I nie ma ani uproszczenia procedur ani wygranej wojny z sędziami.

 •  

  pokaż komentarz

  Wydaje sie że nad prawidłowym przebiegiem procesu powinien dbać sąd, a nie adwokat czy oskarżony.

  •  

   pokaż komentarz

   @marazzz: Sąd ma związane ręce bo prawodawca wprowadził takie instrumenty. Ciekawe jak inne kraje radzą sobie z takim problemem?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzx86 OK, ale u nas cała procedura i sposob procedowania przez sady stoi na głowie... biore udzial w prostej sprawie o zaplate, gdzie do pierwszej rozprwy dochodzi po 2 latach od złożenia pozwu..

  •  

   pokaż komentarz

   @marazzz: a to może być wina tego, że niektórzy myślą, że sędzia siedzi w pokoju i czeka na ich pozew. A w dużych miastach nie, sędzia ma na biegu 200 takich pozwów złożonych wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: i najlepiej że w sumie mało jest możliwych zmian w tym zakresie. Chyba żeby limitować ilość składanych wniosków, ale to musiało by być uznaniowe przez sędziego, a wtedy to by się dopiero ludzie oburzali

  •  

   pokaż komentarz

   @Celinka95: moim zdanie można by pójść odważnie, w każdym razie PiS na fali reformatorskiej mógł to zrobić i by się za 2-3 lata zwyczaj przyjął i nikt by nie marudził. Jak o same wnioski chodzi, to np. usunąć możliwość zażalenia w postępowaniu sądowym na postanowienie w przedmiocie środków zapobiegawczych innych niż areszt. Można by pomyśleć o jakiejś formie prekluzji dowodowej także w postępowaniu karnym, np. wszystkie wnioski do momentu otwarcia przewodu np., a potem już szerokie uznanie sędziowskie, czy mogłeś złożyć wcześniej, czy nie. Coś by jeszcze trzeba z lewymi zwolnieniami zrobić. Jakieś szersze obowiązki raportowe lekarza sądowego, to mi tak na szybko przychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: Nie no, z dwoma pierwszymi to żeś pojechał ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyobraź sobie że ci dowalają 500 tys. kaucji albo zatrzymanie paszportu w momencie w którym pracujesz wyjeżdżając za granicę i nie możesz tego zażalić (tym bardziej że zażalenie masz tylko jedno.
   A co do prekluzji - ograniczoną formę już masz w postaci 170 par 1 pkt 5 i naprawdę chcesz to powiększać? To dość mocne wejście w zasadę prawa do obrony, szczególnie własnie w procesie karnym, gdy jakikolwiek dowód jest twoim być albo nie być

  •  

   pokaż komentarz

   @Celinka95: kwestia zaufania do sedziow. Jak sie nie ufa, to mozna uzasadnic dopuszczalnosc zazalenia na kazde postanowienie. Jak sie zaufa, mozna ograniczac i przerzucac takie detale do apelacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: Filozoficznie realizm prawniczniczego czy nawet wolnego prawa (w sytuacji idealnej), ale w momencie gdy lawinowo rośnie nam ilość osadzonych w tymczasowych, to naprawdę nie jest dobra droga.

   Aż polecę poczytać siebie, bo popełniłem coś na ten temat parę dni temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler https://nowakonfederacja.pl/panstwo-bezpieczne-czy-panstwo-wiezienne/

  •  

   pokaż komentarz

   @Celinka95: ale pisalem, ze na areszt zazalenia bym nie usuwal. Wiesz to jest kwestia znaleziena uregulowania podobnego na zachodzi i uswiadomienia sobie: "o, jednak mozna". Plus co do innych srodkow mowilem: tylko w sadowym ograniczyc zazalenia, w post. przyg. szeroka kontrola wskazana.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzx86 W USA (nie wiem tylko na jakim poziomie sądów ). Jak adwokat się nie stawi to można nie przerywać rozprawy - na zasadzie strata oskarżonego ze sobie takiego obrońcę znalazł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Celinka95 Hmm w USA chyba nie można wnosić zażalenia na wysokości kaucji. Na zasadzie ze i tam masz się cieszyć ze masz kaucję a nie areszt. A jak ci nie pasuje to siedź w areszcie.

 •  

  pokaż komentarz

  Swoją drogą, widziałem kiedyś wniosek dowodowy o przesłuchanie w postępowaniu dot. sprawy karnoskarbowej 593 świadków na okoliczność potwierdzenia, czy Oskarżony kupił od nich złom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Nie dziwcie się, że ktoś kto ma wizję odsiadki (choćby i zawiasów) próbuje wszystkiego żeby to opóźnić